Skip to main content

Topic: Stanica za početnika ? Di nabavit ? (Read 8924 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Pozdrav svima,

početnik sam što se aviona tiče - u mlađim danima slagao sam nekakve brodiće na 35MHz stanicama, no vrijeme je pregazilo
moju opremu i trebam jednu solidnu (a jeftinu) stanicu poput HobbyKing HK6S 2.4Ghz FHSS 6Ch Tx & Rx (Mode 2) ili Turnigy X9 , no ne uspjevam
ovdje u RH ništa od toga kupiti na neki jednostavan način.. Bitno mi je da stanica ima osnovne funkcije programiranja i da podržava delta-mix..

Usto, pitam se ima li smisla da se kao početnik zaliječem na nešto poput Spektruma dx6i ili ne ?
Ovladao sam depronom do određene mjere na slobodnoletećim jedrilicama, i mislim da je sada vrijeme za jednog
jednostavnog depronca od cca 150g / 90 cm raspona , nešto tipa:


pribavio sam:
- TURNIGY 2204-14T 19g (propeler 8x4)
- ESC 12 A
- Servače 9g
- bateriju 2c
- imam stanicu Jamara trokanalnu ( koja nebu dobra za ovo)..

Ima li netko viška stanicu kakva meni treba ili ideju di da ju nabavim ?  :'( :'(

LP


Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #1
Turnigy th9x je dobavljiva ako želiš/možeš kupovati preko Hobbykinga !

Iako piše BK može se uklikat u košaricu i u roku 3-5 dana pošalju.


Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #3
Nabavio.. za relativno razuman iznos...  ;)
ESKY ET6i / ima reversanje i miksanje - čini se solidna... bumo vidli...


U svakom slučaju hvala na odgovorima...

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #4
No i ja bih kao apsolutni pocetnik zelio neku preporuku za stanicu. Plan mi je kroz neko vrijeme nabaviti neku jedrilicu, kojim putem krenuti. Stanica pa jedrilica ili obrnuto ?

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #5
E, da...

I zelio bih da se stanica nekako moze spojiti na PC pa za simulaciju na Realfligt

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #6
stanica pa jedrilica

pogledaj u oglasima, imaš par komada na prodaju

sve će ti biti ok za početak

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #7
Tak sam si i milsil...

Vec sam stupil sa jednim u kontakt. Preporuka, koja stanica podrzava realFlight (vozio sam na tastaturi ali nije to, to)

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #8
Moja početnička je bila Spektrum DX6i, kupio ju polovnu tu na forumu, ni ne sjećam se od koga....i nisam zažalio, ubrzo dođe do izražaja kod ovih ESky, Efly i sličnih jeftinjara, koliko su digitalni trimovi i kontrole bolji od analognih, pogotovo ako se radi o nekom 3D modelu.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #9
A da ne govorimo o palicama i itd.  večina hvale T 9 stanicu , do sad sam je vidio i nije mi se svidila , pogotovo nakon što sam probao letiti s njom prošli vikend , model koji sam letio s drugim stanicam . Rezolucija , bljak .

Sve u svemu ako nemaš 1000 kn za stanicu nemoj ni počinjati s ovom igrarijom.... 

Nikša ti prodaje Futabu T6 imaš par Spektruma , kupiš pa si neko vrime miran ,,, ne kažem da se nemože voziti s ovim jeftinim stanicam ali ...
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #10
Ja prodajem dx7 sa tri prijemnika :) prva stanica je bila dx6i i bila je super.

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #11
Ima u oglasu dobrih stanica, Shimpin JR 9303, neov DX7 i sigurno se još nešto nađe, bolje skupit malo više love na početku i uzet poštenu stanicu nego taj 9X
MAK Zapad

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #12
Moja početnička je bila Spektrum DX6i, kupio ju polovnu tu na forumu, ni ne sjećam se od koga....i nisam zažalio, ubrzo dođe do izražaja kod ovih ESky, Efly i sličnih jeftinjara, koliko su digitalni trimovi i kontrole bolji od analognih, pogotovo ako se radi o nekom 3D modelu.

slažem se s tobom... no ako idemo tom logikom, nebi li Ti i ostala škvadra koja spada u 'profi' aviomodelare trebala
gledati nešto ovakvo :http://www.futaba-rc.com/systems/futk9300.html, a ne busati se u prsa sa DX8-icom ?  ;D

Samo bez veze motate kolegu...
Morate imati na pameti da mi početnici prvo trebamo zdribiti kilu deprona i proći stanice poput HK-ovih i Turnigy-a 9x, E-sky i ostale
iz domovine Brucea Lee-a da bismo jednog dana skužili razliku u rezoluciji kad nam u ruke dođe nešto skupo i profinjeno..
Želim reći da čovjek može sasvim fino letjeti za početak sa stanicom za 200 HRK-a, deproncem koji u materijalu vrijedi 30kn i motorizacijom za < 200 HRK-a..
Isto tako, što se tiče modela, puno veća satisfakcija, barem meni, je kad sa stanicom za 200kn dignem u zrak depronca kojeg sam svojim rukama i vještinom izradio i kad se ispostavi da leti bolje od modela za koje ljudi pljunu po par tisuća kuna u kitu..
I što je najvažnije - zabijem li ga u zemlju, za dva dana izradit ću još bolji za narednih 30 HRK-a i nastavit uživat u pražnjenju baterija.. ;)

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #13
A di si naš'o prastaru 12Z... :)
Inače, u Hrvatskoj nema profi modelara jer nitko nije sponzoriran a i nitko ne leti na nivou da bi bio sponzoriran (bar ja to još nisam vidio) :)

Kaj se tiče ostatka teksta, u pravu si. Ali ako netko namjerava ostati u hobiju, čemu bacati lovu na lošu opremu? Ak si može odmah priuštiti kvalitetnu stvar, zašto ne :) Ionak je stanica stvar koju imaš neko vrijeme...
Moje mišljenje
MAK Zapad

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #14
Moja prva je bila ona koju imam i danas (JR XP9303)

I iskreno ne bi je mijenjao al mi svi frendovi imaju futabu pa da postoji mogućnost spajanja preko trainer linka. To i s-bus, ostalo manje više sve mogu i s ovom.

ta turnigy stanica nema ni približno funkcija koliko imaju kvalitetnije stanice, da ne počnem o kvaliteti izrade, kvaliteti switcheva, kvaliteti firmwarea... a i dalje košta 800 kuna sa svim davanjima. To da je džabe još bi shvatio ali ovako...

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.