Skip to main content

Topic: Tenk s HK -problem! (Read 2423 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tenk s HK -problem!

poz,
 kolega sinu za božić naručio tenk s HK
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12672__US_M4A3_Sherman_Medium_RC_Tank_RTR_w_Tx.html

i naravno zastao je na carini zbog stanice,pogledao sam na slikama to je nekakva jednostavna stanica nešto kao za autić,e sad valjda bi on trebao tražiti od HK onu deklaraciju pošto ne vidim u prilogu  i onda poslati zahtjev HAKOM-u tj. dozvolu vaditi, jesam u pravu?

Tenkić košta 22 dolara i recimo još toliko shiping, i sad ova gnjavaža,kaže da je znao ne bi niti uzimao!

Hvala!

 

Odg: Tenk s HK -problem!

Reply #1
book :D

Ja nisam nikad narucio nesto od hk u hr nego posto zivim i u austriji sam sve narucil na moju austrijsku adresu. E a sad ja neznam dali je isto, ali od mene je carina isto trazila nesto ---> Uplatnicu, meni je hk napisal racuna (ima opcije da oni napiseju racuna sa samo 30% cjene da nebi trebalo carinu.) meni u austriji od 30€ na dalje racunaju 20% kojih treba platiti carini. Ali tih 20% oni racunaju od moje uplatnice a ne racuna! Ali su kako sam napisal trazili uplatnicu i na temelju uplatnice sam moral 20% carini platiti.

Neznam dali sam sta pomogao ali tako je kod mene :)

Pozz. Alex
MiniPet 4 channel quad :: Hype WoW! :D

Odg: Tenk s HK -problem!

Reply #2
Fulao si Aleksandar, oni ne traže račun, već dozvolu od Hrvatske agencije za poštu i eletroničke komunikacije za uvoz radio opreme

Dozvolu za tu stanicu neće dobiti, tako da ako nema nekakvu vezu na carini, može vratiti paket nazad za HK i dobiti povrat novaca (samo za model, shipping je pušiona)
MAK Zapad

Odg: Tenk s HK -problem!

Reply #3
Onda se izvinjavam :)

Ali za tu dozvolu ili sta vec to je jos nikad nisam cuo.. hmmm.. mozda neko ima boljih ideja :D

pozz
MiniPet 4 channel quad :: Hype WoW! :D

Odg: Tenk s HK -problem!

Reply #4
ja sam imao istih problema,ali ja sam narucio stvar koja me ispala oko 300$ trazili su potvrdu za uvoz RITT opreme,na kraju mi tvornica nikad nista nije poslala koliko god sam uporan bio i slali mailove da nam nesto srede,na kraju je autic vracen a moj otac nije dobio novce,a nije se niti potrudio da dobije nazad,nacuo sam od nekih ljudi da ih treba malo stisnut na ruzan nacin i da mozda prode,to je samo mozda!da sam prije znao probali bi i sa time,ali nismo!i tako sam ostao bez 300$ -.- zbog stanice koja ne vrijedi 100kn

Odg: Tenk s HK -problem!

Reply #5
Žao mi je, ali bojim se da neće moć dobit odgovarajući dokument od HK-a, što znaći da neće moć preuzet paket, te će isti poslati od kud je i došao.
Imao sam ja jedan takav slučaj sa stanicom. Paket su poslali nazad, a HK lovu nije vratio jer kao paket nije stigao.

Detaljnije ovdje:

http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/uvoz-stanice-ritt-dozvola/


Odg: Tenk s HK -problem!

Reply #7
Hvala na pomoći!

Odg: Tenk s HK -problem!

Reply #8
Potrebna je opća dozvola, no isto tako anko nema CE ništa od uvoza.
Kada vadiš dozvolu treba poslati specifikacijeuređaja i CE deklaraciju, da je odobreno za europsko tržište. Onda ti iz ritt-a kažu možeš dobiti dozvolu ili ne.
Naručivati unaprijed je malo bed ako ne znaš da li ćeš dobiti dozvolu.

27mhz je dozvoljeno, postoje opće dozvole za korištenje, ali za uvoz treba tražiti dozvolu,. To je druga dozvola.
Is članka "27mhz uvoz" s linka gore, vidi se da se može smuljati carinu ali to je valjda jedan u 10 šansa ili manja.

bitno je CE deklaracija, ako je nema, ne može se dobiti dozvola.

Ja sam za Futabu zvao središte Futabe u Japan, poslali su mi u najkraćem roku na mail ;) ;) ;)
Naime nigdje drugdje gdje sam se obratio nitko nije znao ništa o tom papiru.

Odg: Tenk s HK -problem!

Reply #9
neznam kako je sa HK-om ja sam isto imao sličan problem davno.. paket sam vratio koji je bio kupljen na ebay, vraćeni paket sam prodavaču rekao da pošalje ponovno u BiH.. našao sam tamo pajdu i na njegovu adresu poslao paket.. tamo vec godinama kupujem mobitele i bilo šta i nisu nikakve dozole tražili osim ako treba predložit račun a i to je vrlo rijetko.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.