Skip to main content

Topic: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:) (Read 22051 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #30
bravo!

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #31
E to je to, svaka čast 8)
 

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #32
Tomislave svaka čast na snimkama  ;) ;) ;)
Ovo mi izgleda prefenomenalno, snimke s kanala padaju u vodu nakon ovakvih snimaka.
Imam jedno pitanje u vezi leta koje me muči:
koja je visina na modelu definirana (znam da možeš ti definirati visinu leta) ali koju visinu on određuje kao početnu i prema kojoj se poravnava, zašto to pitam jer je Medvednica nazovimo planina i ima uspon da li se po njoj regulira visina leta ili prema položaju na kojemu ti upravljaš modelom ?
Pošto si bio u oblacima ne vidi se tlo zato me to mući.

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #33
Nice, real nice! Svi s foruma smo ponosni na tebe, zakon video, zakon setup, pise ti se zanimljiva iduca godina!
Imam i ja pitanje, da li na kraju vise gledas fpv kroz gopro ili drugu kameru?
I dali si bilo koji od ovih letova u zadnje vrijeme usao u failsafe rth ili si stalno bio u kontroli modela? Si testirao max domet?

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #34
svaka čast majstore  ;D
svaka čast :)

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #35
SUPER

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #36
Prekrasni snimci, svaka čast dok 8)

Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #37
Hvala svima, drago mi je da  vam se sviđa.

nadam se da će biti još takvih letova, možda i s više naoblake,
ali ovaj će mi svakako ostati u sjećanju jer mi je ipak prvi :)

Još jednom ODLIČNO! Nego mene zanima kojom brzinom model "glajda" dok je tak visoko. Čini mi se skroz sporo.
I koliko je model težak sa svom opremom?

to ti je trik radi udaljenosti predmeta koje promatraš. model cijelo vrijeme putuje s motorom upaljenim, oko 80-115 km/h,
a u poniranju s ugašenim jasno, da se ne pretjera, nabrao bi preko 200 bez problema s tih visina ali sve ima svoje limite.
ovo nije pylon racer od 310km/h, ali pylon racer jedva drži sebe bez kamera 8 minuta u zraku, been there done that.  ;)

model je težak 3.3 kile a ima 80dm2 površinu krila, što daje oko  40 g/dm2

Imam jedno pitanje u vezi leta koje me muči:
koja je visina na modelu definirana (znam da možeš ti definirati visinu leta) ali koju visinu on određuje kao početnu i prema kojoj se poravnava, zašto to pitam jer je Medvednica nazovimo planina i ima uspon da li se po njoj regulira visina leta ili prema položaju na kojemu ti upravljaš modelom ?
Pošto si bio u oblacima ne vidi se tlo zato me to mući.
lp

Dobro pitanje,
ne znaš di je brdo a di ne, dokle god si u oblaku ili iznad njega.
jedini način za to bi bio neki radar na modelu ili detaljna 3D mapa terena u nekom računalu koje procesira lokaciju modela,
no sve to je nama modelarima nedostižno jasno.
 pa se oslanjaš na vizualnu procjenu koliko si udaljen od vrha brda, di bi se mogla planina odvajati od naoblake s donje strane...
svaki RC let je rizik, stariji modelari vele da se oprostiš od modela kada ga lansiraš,
pa budeš sretan akda sleti, tako nema razočaranja ako ode.   rizik je veći kod FPV-a jer ima više komponenti koje mogu zakazati i jer je veća udaljenost pa ga ne možeš naći ako padne, a igra s oblacima je jasno na vrhu negdje po rizičnosti... zato to nije ni bio moj prvi let.  a i iskoristio sam rupu da pogledam kroz nju prije nego sam zaronio dole kroz oblak,
danas takvih rupa nije bilo recimo. slike su niže.

Nice, real nice! Svi s foruma smo ponosni na tebe, zakon video, zakon setup, pise ti se zanimljiva iduca godina!
Imam i ja pitanje, da li na kraju vise gledas fpv kroz gopro ili drugu kameru?
I dali si bilo koji od ovih letova u zadnje vrijeme usao u failsafe rth ili si stalno bio u kontroli modela? Si testirao max domet?

Mogao sam letiti gledajući samo kroz FPV kameru.
Nije bilo RTH modula na modelu.
Domet nisam testirao jer sam koristio svaku priliku da odletim i snimim nešto zanimljivo tamo di jesam, ne se zaputiti u daljinu.

U svom životu nisam vidio ljepši video prilog...očaravajući...smiren...
Hvala ti prijatelju na ovome ;) i naravno čestitke velike od srca i neka je čim više ovih sigurnih letova.

Koja je kamera korištena u ovom videu... sony ili gopro?

P.S. E...oš mi bit frend?  :D :D :D

Gopro uploadano na forum,
letito preko Sony one male s HobbyKinga


---------------------------


danas se opet bilo na Sljemenu, ali pješke kao i inače :)
jest da je naoblaka bila bolja nego jučer, tepih bez rupa, a i medvedgrad osunčan kao po ljeti....
ali obaveze su obaveze.... ne može se letit stalno baš, ali bar se čovjek najede  :)




Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #38
svaka cast majstore, genijalan video ,mjuza za vecernje opustanje,skoro sam zaspao 8)


Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #40
Bemti,maloprije sam večerao,a sad umirem od gladi!!! :P
Kaj je u podlozi Vollenweider?
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #42
odlican video  :)


Odg: FPV let u bijelim oblacima nad Medvednicom:)

Reply #44
majstore svih majstora,to je posao.... ???
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.