Skip to main content

Topic: FPV-što odabrati? (Read 41808 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV-što odabrati?

Ovako,došo sam do te faze da si trebam uzeti fpv opremu i trenutno sam u dilemi .Pošto nemam mnogo novca na raspolaganju a pogotovo ne toliko da kupuje prvo jedno pa prodajem pa kupujem druge moram odmah uzeti ono što će valjati .Pošto želim letjeti među preprekama i tako tim stvarima a ne samo na nekim poljanama treba mi fpv koji se neće dat omest od jednog zida ili ograde .Dali da idem na 1.2ghz ili na 5.8ghz? Ciljam na 200mw jer nemam za više... Zanima me koja je prednost 1.2 naspram 5.8 i obrnuto (uzmimo u obzir da letim na 2,4ghz).
Lp Mario
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #1
ako zelis izmedju prepreka, nize frekvekcije bolje probijaju kroz objekte, dakle 1,2 ti je bolje daleko neko 5,8 za tu pricu, ali je i antena veca koja ide na model. upravljanje na 2,4 ti nece ici nikako dobro sa 1,2 video linkom zbog harmonika.

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #2
Onda cu ipak 5.8ghz 200mw i  kasnije dodat neke bolje antene i to je to ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa


Odg: FPV-što odabrati?

Reply #4
Sa hobby king-a necu uzimat jer nisu normalni sto se tice cijene shipping-a ... Ja ciljam na ovo (čitaj među redovima-ne ide jeftinije) http://www.banggood.com/Boscam-FPV-5_8G-200mW-AV-Wireless-Transmitter-TS351-p-73198.html i http://www.banggood.com/FPV-5_8G-8CH-200mW-AV-Wireless-Receiver-RC305-p-73203.html
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #5
Sve pet, ali za 10dolara vise imas 400mW!

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #6
Sa hobby king-a necu uzimat jer nisu normalni sto se tice cijene shipping-a ... Ja ciljam na ovo (čitaj među redovima-ne ide jeftinije) http://www.banggood.com/Boscam-FPV-5_8G-200mW-AV-Wireless-Transmitter-TS351-p-73198.html i http://www.banggood.com/FPV-5_8G-8CH-200mW-AV-Wireless-Receiver-RC305-p-73203.html

Pricekaj da bude koja grupna narudzba pa ce shipping biti manji.

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #7
Ne znaci mi grupna narudžba nista zato sto sam iz bih pa dok se to proslijedi do nekog kod granice i dok ja ode, po to isto mi izađe ... Coljo u pravu si,ipak cu jos malo pricekat pa uzet nesto jace.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa



Odg: FPV-što odabrati?

Reply #10
A mene zanima koje cvike za FPV uzeti? koje su neke dobre? a da nisu cjenovno pretjerane?


Oprostite što pišem tu ali slična je tema pa da ne otvaram drugu..

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #11
Onda cu ipak 5.8ghz 200mw i  kasnije dodat neke bolje antene i to je to ...
Ako mislis letjeti medju preprekama kao sto si rekao uzmi u obzir da 5.8ghz ne probija objekte, tako da ti je sigurnije letjeti na otvorenom

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #12
Pa mi svi letimo na 5,8 u sumi. Istina, 1,2 bolje probija ali nije to manijakalna razlika. Probao sam i sa usmjerenim antenama u sumi i Jazavac me sa 5,8 pratio bez beda.

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #13
Svodi se na ovo, 5,8 bolji za multije i one koji misle letit sa 2,4 uz manje volumenom opreme. 1,2 bolji za long range al ti treba 433 i moras racunat da ces imat vise opreme i vece antene. Pa ti biraj.

Odg: FPV-što odabrati?

Reply #14
Ma to sa 400mw ce ti biti ok. Mislim da je ovaj RC805 mrvicu osjetljiviji, kao da smo negdje testirali pa se pokazao bolji, ali neces fulat ni sa 305. Samo nemoj kupovat ona 32ch 200mw micro, eto uzeo ga i stefano nedavno i isto se uvjerio da je los.