Skip to main content

Topic: Video link pitanje?? (Read 6444 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Video link pitanje??

Zašto u teriji što manja frekvencija u principu imam bplji domet u odnsu na veču?
 
A u praksi je to obrnuto.
 
Link od 900mhz od 500 mw ima domet brat bratu 500m.
 
Niti 1,2 ghz nije nešto puno bolji .
 
A 2,4 ghz ima puno bolji domet od ovih gore navedenih uz istu snagu?
 
Kako je onda sa ovim 5,8 ghz dali onda on ima još bolji domet ili ne?
 
Za 2,4 ghz provjereno znam da radi jer imam jednog i jednog prodajem.
 
Ali zanima me zašto svi govore da 900 mhz imam neznam kakav domet a u praksi to nije istina i još i kada imam dometa slika je puna nekakvih crta itd ne kužim u čem je caka šta krivo radim sa range videa imam 900 mhz od 500 mw i to kažem sa orginalnom antenom nema čistih 500 m dometa .
 
Ne kužim nek mi netko objasni u čem je kvaka?

Odg: Video link pitanje??

Reply #1
imas na youtube video, ne mogu se sjetit kako je naziv, uglavnom radi se o MPX Twinstaru sa 900MHz video linkom, malo je nabrijan na 3W, posebna antena, tip testira domet, 7,5km bez ikakvih problema
upravljanje na 2,4ghz

Odg: Video link pitanje??

Reply #2
900 MHz se koristi za mobitele pa otud i smetnje. Veća frekvencija se dalje baca jer je pravocrtnije emitiranje signala ali joj jako smetaju prepreke dok se niža odbije i opet stigne do cilja ali naravno oslabljena. Na poslu imamo 433 MHz i 2 GHz audio linkove. 433 emitira s 10W jer je rasipanje širenja signala veće dok ovaj 2GHz emitira s 1W ali je antena precizno naštimana.
 
E i te fore meni ide 5km ovom 10 onom 3 itd.. to su sve teške pizdarije jer treba ispitati na toj udaljenosti sve moguće položaje modela i antene montirane na njemu. Tek tada ako nema nikakvih smetnji onda se može sa sigurnošću govoriti o nečemu. Nije isto ako je antena samo špicem okrenuta prema odašiljaču ili je cijelom površinom okrenuta.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Video link pitanje??

Reply #3
Gledajte ja sada imam 2,4 ghz a sada si planiram kupiti još jedan ali na 1,2g iste snage.
Na hobby wirelessu 1,2g od 1w ima domet 3 milje tako tvrde a sa odgovarajučom antenom preko 4 milje.
 
Neznam samo znam da 900 mhz link 500mw sa pach antenom ima domet od 500 m ako imaš sreče inače manji.
E sada 1,2 je ipak veča frekvencija i ne smeta 2,4 ghz dal bi to bilo bolje za fpv u odnosu na 900mhz?
 
Tako da ovoh dana uzimam tj 1,2ghz tj pričekati ču komentare od ljudi koji znaju o čemu pričaju.
 
Znači moje pitanje je s obzirom da letima na 2,4 ne mislim mijenjati stanicu dali je bolji izbor 900 mhz ili 1,2 ghz?

Odg: Video link pitanje??

Reply #4
Koliko se sjećam 1.2 GHz se koristi ili je određeni harmonik kod radarske tehnike a u okolici ZG znaš što postoji. Jedan kolega s foruma je imao velikih sranja na 1.2 upravo zbog toga.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Video link pitanje??

Reply #5
ja sam do duše imao več 1,2g ali samo 100 mw i radilo je ok do nekih 200 ili 300 m sada neznam.
 
Moram još dobro promislit jer kada malo bolje pogledaš stvari stoje ovoako:
 
2,4 ghz je super sve 5 ukoliko imaš stanicu na 72mhz.
 
900mhz je problem zbog slabog dometa u praksi i zbog mobitela koji su u blizini.
 
1,2ghz je ok domet vijerovatno ali kažeš radar je problem.
 
Na kraju ostaje još onaj 5,8 ghz koji je vijerovatno ok ali ima ih kupiti samo male snage ako je jači cijena je preko 500$ ili još više.
 
Tako da treba postaviti neki kompromis u svemu tome.
 
Neznam sa kojim linkovima leti oni što idu na 7 ili 18 ili 25 km daleko, i gdje žive da im ne smetaju radari mobiteli itd?

Odg: Video link pitanje??

Reply #6
TwinStar II FPV - 7.4km range test
My Equipment:
- Twinstar II
- Dual brushless motors Turnigy 1050KV
- Dual 18A ESC
- 5000mah 3s LiPo
- RVOSD gen2
- Thomas Long Range System with Booster set to 3W of output power
- 900mhz video gear
- Video Oracle Diversity with long omnidirectional and patch antennas


TwinStar II FPV - 7.4km range test




Odg: Video link pitanje??

Reply #10
Zanimljiva mi je jedna stvar kako razlićito deklariraju domet s obzirom da imaju istu snagu.
Tako da čovjek nezna šta bi prije uzeo jer sve ima svoje granice itd.
 
Sve mi se čini da ču na blef kupiti ili 900 ili 1,2 ili 1,3.
 
5,8 nebi jer jer mala snaga a cijena paprena ako češ kupiti pravu stvar onda košta koliko hočeš a sada da ču baš uzimati 25 mw ili 100mw to mi je malo malo .
 
Javim šta sam kupio i naravno kada testiram koliki je domet u praksi teoretski mi nije važno jer mi to ništa ne znači osi možda da mogu procijeniti dal je to to ili ne.
 

Odg: Video link pitanje??

Reply #11
ajde pa da i ja uzmem nesto, sve gledam onaj na 1,3GHz za 100€, ostalo imam

Odg: Video link pitanje??

Reply #12
ja imam 2,4 ghz od 1w i taj radi super ali bi htio još i drugu frekvenciju čisto da budem ono na čisto sa tim makar radi 2,4 sa 2,4ghz.
Jer ovo ide na veliki helič koji je pre skup da mi padne zbog takve gluposti a još može nekog ubit tak da mora biti 1000%.
 

Odg: Video link pitanje??

Reply #13

 
Moram još dobro promislit jer kada malo bolje pogledaš stvari stoje ovoako:
 
2,4 ghz je super sve 5 ukoliko imaš stanicu na 72mhz.
 

72mHz ne smetaju prepreke, ali vidolinku od 2.4 smetaju, zar ne?
Dakle dobijes avion kojim mozes upravljat i kad je iza prepreke, ali nema slike.
Ne bi li bilo bolje da su frekvencije istog reda veličine?

Odg: Video link pitanje??

Reply #14
na 72MHz stavis 900MHz odasiljac snage 200-500mW i ides kamo oces  ;)