Skip to main content

Topic: Coroplast depron karbon (Read 7868 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Coroplast depron karbon

Reply #1
Coroplast: firma INTRACO, Horvati 15, 10436 Rakov Potok, tel. 01/6586-328. To je inače na staroj karlovačkoj cesti. 2 kvadrata coroa od 2mm košta cca 70kn, a 2 kvadrata 4mm cca 140kn. Imaju i neki sivi coro 2mm, dobio sam par uzoraka i probao ih lijepiti, ali niti jedno ljepilo ne hvata.

Depron: 6mm navodno ima za kupiti u firmi Fani, kod Getroa u Sesvetama.

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Coroplast depron karbon

Reply #2
Ja bi probao s time raditi. Tipa za ojačanja krila, napadne rubove itd onaj od 3 ili 4 mm.
Hvala budem pogledao.
A fani imaš kakav broj ne mogu naći u google?

Odg: Coroplast depron karbon

Reply #3
Nazalost, nemam... 4mm ti je vjerojatno predebelo za krilo, pogledaj pod "motorni modeli" mig 7 od coroa. Na toj sam jurilici radio krila od 2mm i nevjerojatno su zilava - 2 puta sam ga posteno zabio u zemlju  i nista. A ako radis neki nesimetricni profil tipa "clark", mozes kombinirat 4mm sa donji; a 2mm za gornji dio...
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Coroplast depron karbon

Reply #4
napravio bi neki laki extra ili yak ali da bude čvršći od deprona, jer ipak imam još dooosta tendenciju zabijati ih u zemlju. Raspona oko 100cm i mase do 700-800g. Znaći samo na strateška mjesta coroplast.
Ništa , budem guglao, ako ništa budem skočio do Sesveta. Samo kako je to pakirano? To baš metar sa metar?

Odg: Coroplast depron karbon

Reply #5
Mislim da ti se ne isplati podebljavati depron s coroplastom. Imas par opcija - vrucu zicu u ruke, pa izrezi krilo od onog gustog stiropora za fasade, ne znam tocno kako se zove...u bauhausu imaju zelene ploce. Eruga mogucnost ti je da depronsko krilo oblijepis selotejpom ili nekom debljom samoljepljivom tapetom, sto je jednostavno i moze pretrpit neke udarce. Kompliciranija je verzija koristit fiberglass i epoxy. Ne znam jel ucis letjeti opcenito, ili vec letis pa sad ucis extru (akrobacije i to...), no ako je ovo prvo, predlazem neki trainer, a ne extru
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7


Odg: Coroplast depron karbon

Reply #7
E, super, zahvaljujem na ispravci, odgovarao
sam s telefona, pa nekad promasim slovo... ja jos imam reserve deprona iz peveca, kolega je bio u toj trgovini u eesvetama
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7


Odg: Coroplast depron karbon

Reply #9
stef u brezicama je imao aero depron, znam da je wora s foruma kod njega uzimao...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Coroplast depron karbon

Reply #10
Mislim da ti se ne isplati podebljavati depron s coroplastom. Imas par opcija - vrucu zicu u ruke, pa izrezi krilo od onog gustog stiropora za fasade, ne znam tocno kako se zove...u bauhausu imaju zelene ploce. Eruga mogucnost ti je da depronsko krilo oblijepis selotejpom ili nekom debljom samoljepljivom tapetom, sto je jednostavno i moze pretrpit neke udarce. Kompliciranija je verzija koristit fiberglass i epoxy. Ne znam jel ucis letjeti opcenito, ili vec letis pa sad ucis extru (akrobacije i to...), no ako je ovo prvo, predlazem neki trainer, a ne extru

to je stirodur, od toga sam izrezao zagija, čvrst je dosta
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Coroplast depron karbon

Reply #11
Storidur, da. Imao ga, zeleni, s jedne strane glatki s druge mrežasti uzorak, baš u maumaxu ili hausu, uglavnom nekom bau.
Malo je težak, ali definitivno čvrst. Za neko krilo do metar mislim da s nekom trakom preko je neuništiv, ali još jednom, djeluje mi teško.
Budem vidio. Coroplast me zanima, da isprobam sam što se može s njim i gdje bi ga mogao upotrijebiti.
Letim recimo. Volio bi napraviti extra da mogu probati nešto akro stvari, znaći da bude lagan, ne prevelik do 100-110cm recimo i da bude koliko je moguće čvrst, sad već idealiziram, pa sam mislio možda uposliti tu coroplast za ne znam recimo dio krila ili krilo.

Imam doma 2 komada Eflite CAP 232 i bed mi ga je lomit po travi. Možda nešto prvo depron građe.

recimo ovako nešto bi volio složiti, možda malo manje.
Nazgul, scratch built RC airplane