Skip to main content

Topic: Napuhnuta vruća baterija (Read 14335 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #15
cuj, ja mislim da je u principu ok, ALI ako se toliko ugrije baterija mislim da nebi naskodilo da nabavis neku koja daje vise C na izlazu pa si siguran.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #16
Zaboravih napisat da se baterija napuhla samo sa gornje strane tamo gdje je natpis,a ostatak baterije je ok.Napuhla se samo na jednoj površini.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #17
To samo znači da se jedna ćelija napuhnula a ne sve tri (u malo je lošijem stanju od ostalih). Kako god okreneš, baterije se NE BI TREBALE NAPUHAVATI.
Ili su vec ajbok ili vuces previse struje iz njih.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #18
450 heli motor 660 watta, 100 A esc, bec 5A, baterija zippy compact 2200 mah 35C... 70 posto leta je ful gas... Motor vuce 60+ A na 4.75x4.75 propu... Tko je bio na osijek air showu vidio je zagija... Kad sletim baterija bude malo mlaka... Tak da uzmes 35 C i miran si za taj setup :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk


Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #19
Znači da zaključimo za ovaj moj setup:
motor:Turnigy 2200 KV
ESC:Birdie 50A Bec
Prop:7X4
je najbolja koja baterija,trebam pomoć oko odabira nove baterije,neka preporuka sa linkom ili slikom ako može ,hvala :)

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #20
Zippy compact 2200mAh 3S 35C

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #21
Zippy compact 2200mAh 3S 35C
Znači 35C samo naviše sa tim C -om je sasvim ok?
Sad baš gledam HobbyKing i u EU House-u je u  backorder :-\ ,možda Turnigy 2200mAh  35C je ok?Ali isto stanje ,BACKORDER  :-\ ,pričekat ću da stigne ili će netko na forumu imat nekakvu takvu rabljenu ili novu sa XT-60 konektorom  :)

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #22
Turnigy-jeve baterije su malo glomaznije u usporedbi sa zippyjevim... A i tko god ih je imao od kolega koji su modelari nisu bas zadovoljni s njima, veci a koje sam vidio su napuhane i dost se ljudi zali. Ja imam 5 kom zippy 2200 35 c i sve su odlicne nijedna nije napuhana, a koristim ih u 450 helicu, extremnom zagiju, cap 232 avionu... I nikakvih problema. Omjer kvalitete i cijene je odlican. Sacekaj da dodu i naruci ih i miran si.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk



Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #24
Hocemo kakav group buy?


Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #26
Pozdrav dečki samo da vam javim da sam išao ponovno punit bateriju nakon što mi se opet napuhnula jučer na letu sa  Zagi-em  i punjač pokazuje da je jedna ćelija riknula tj. uopće je ne puni a kompletna baterija mi sada daje 8.40V ,ova ide u škart jedino ću konektore sačuvat ;) trebat će  ;) .Eto toliko sada znam da moram veći "C" upotrebljavat jer ovu sam iscuclao i spržio :D

 

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #27
Pozdrav dečki samo da vam javim da sam išao ponovno punit bateriju nakon što mi se opet napuhnula jučer na letu sa  Zagi-em  i punjač pokazuje da je jedna ćelija riknula tj. uopće je ne puni a kompletna baterija mi sada daje 8.40V ,ova ide u škart jedino ću konektore sačuvat ;) trebat će  ;) .Eto toliko sada znam da moram veći "C" upotrebljavat jer ovu sam iscuclao i spržio :D

Šteta je u škart, ljepo ju rastavi i odlemi ispravne članke pa ih fino sačuvaj, možda ti zatrebaju za ubuduće ak budeš imo istu pa kihne ili za kakvu 2S kombinaciju pa i za stanicu ak podržava 2S. samo nježno sa lemnim izvodima jer se lako otkineju. 


Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #29
Bok dečki samo da se nadovežem na ovaj moj problem sa baterijom.Nakon što je i druga batka izgorila ja i moj kompić koji je inače stručnjak za elektroniku i modelarstvo a i ujedno je i tu na forumu već jako dugo,došao je sa zaključkom nakon što sam mu rekao koji problem imam,reko je  da ESC NIJE DOBRO ISPROGRAMIRAN,znači meni je vuklo bateriju tj. jednu od čelija na nulu i naravno da se baterija napuhavala i grijala dok jedna od čelija nije otišla.Znači meni je CUT OFF bio podešen na tko zna koji tajming isključivanja ::).Onda je on po uputama koje sam dobio uz ESC isprogramiro esc  na 3S CUT OFF odprilike 10V,eto toliko o tome da ona prva batka kao nije valjala(2200 mAh 3S 20C ),valjala je, ali ja kako sam u međuvremenu preslagivo Zagia sa jednog na drugi u tom periodu sam svom jednom kompiću posudio ESC da nešto proba na brodu kao test,vjerojatno je on uspio taj CUT OFF podesit na tko zna koju opciju i meni je baterija otišla tj. napuhla se jedna čelija i ispraznila se na nulu.Znači po svemu sudeči taj moj ESC podržava i 20-30C bez greške a da bateriji ništa nebude.Sljedeči put pamet u glavu i svaki ESC provjerit i isprogramirat da nedolazi do uništavanja batke i nepotrebnih troškova kod nabavke drugih.Nadam se da će ovom nekom pomoć i da će naučit na tuđim greškama ;) .