Skip to main content

Topic: depron MIG-29....pomoc.. (Read 4208 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

depron MIG-29....pomoc..

..Pozz svima...e ..ovako napravio sam od deprona MIG-29...kad sam ga napravio skonto sam da mi treba 6CH stanica...ali posto nisam u mogucnosti momentalno da ju kupim...htio sam da koristim stanicu od Big-Lame..ali ona je 4CH...pa me zanima kako da to izvedem....koliko serva ?..kako ih montirat..sve u svemu gledo sam po netu..al..ja neznam strane jezike..pa se nemogu snac..pa ako neko vec radio tako sta otprilike neka mi pomogne...hvala svima..
Turnigy 9X

Odg: depron MIG-29....pomoc..

Reply #1
kad otvoris google pocetnu stranicu gore lijevo na vrhu imas: web  slike  karte prevoditelj ...

otvoris prevoditelj, namjestis jezike, kopiras tekst i on ti prevede na hrvatski. nije idealno, ali je ok
struja zakon, nitro USTAV

Odg: depron MIG-29....pomoc..

Reply #2
Mislim da to nebude hodalo! Lama ima predajnik i prijemnik koji je prilagođen koaksijalnom helikopteru i nisam baš siguran da možeš to upotrebiti za avion kojem treba mix za delta krila!!! Druga stvar je kaj je prijemnik od lame combo uređaj koji je i prijemnik i regler za brushed motore a ne vjerujem da buš teral mig-a sa 2 brushed motora!!!. Stanica je podešena da radi mix dva kanala na kojima su motori glavnog rotora helikoptera i ne vidim kako bi se to dalo primjeniti na avion. Možda, u nekom krajnjem slučaju, možeš staviti dva brushed motora na rep aviona ( ne vidim smisao i mix ta dva motora nebi puno utjecal na let) a dva kanala koristiti za elevator i rudder (to bu jako tromo i neučinkovito). Mislim da ti je bolje da se ostaviš tog posla dok ne skupiš lovu za bolju stanicu. Probaj kupiti neku rabljenu 6 kanalnu analognu stanicu (MX12 ili slično-dobiš za 500-tinjak kuna) a kasnije je možeš sa modulom prebaciti na 2.4 GHz (za 200-300 kn!!!). Druga, vrlo bitna, stvar je da stanica od Lame nema opciju nelinearnog odziva palice a kod brzih modela kakav je i mig smatram to skoro neophodnim ako hočeš kolko tolko mirno letjeti! Poveži se sa ekipom iz nekog modelarskog kluba, budu ti sve objasnili.

Odg: depron MIG-29....pomoc..

Reply #3
E moj Kosta, nema ništa bez dobre stanice. Skupljaj lovu za ljeto  8)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: depron MIG-29....pomoc..

Reply #4
Mozes ga ovak malo bacati po livadi na prazno  :D :D
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: depron MIG-29....pomoc..

Reply #5
Mislim da to nebude hodalo! Lama ima predajnik i prijemnik koji je prilagođen koaksijalnom helikopteru i nisam baš siguran da možeš to upotrebiti za avion kojem treba mix za delta krila!!! Druga stvar je kaj je prijemnik od lame combo uređaj koji je i prijemnik i regler za brushed motore a ne vjerujem da buš teral mig-a sa 2 brushed motora!!!. Stanica je podešena da radi mix dva kanala na kojima su motori glavnog rotora helikoptera i ne vidim kako bi se to dalo primjeniti na avion. Možda, u nekom krajnjem slučaju, možeš staviti dva brushed motora na rep aviona ( ne vidim smisao i mix ta dva motora nebi puno utjecal na let) a dva kanala koristiti za elevator i rudder (to bu jako tromo i neučinkovito). Mislim da ti je bolje da se ostaviš tog posla dok ne skupiš lovu za bolju stanicu. Probaj kupiti neku rabljenu 6 kanalnu analognu stanicu (MX12 ili slično-dobiš za 500-tinjak kuna) a kasnije je možeš sa modulom prebaciti na 2.4 GHz (za 200-300 kn!!!). Druga, vrlo bitna, stvar je da stanica od Lame nema opciju nelinearnog odziva palice a kod brzih modela kakav je i mig smatram to skoro neophodnim ako hočeš kolko tolko mirno letjeti! Poveži se sa ekipom iz nekog modelarskog kluba, budu ti sve objasnili.

Mogao bi sa posebnim ESCom (reglerom) da koristi samo prijemnik od Big Lame bez onoga 3 u 1 , y kablom za 2 serva (za ailerone koje bi trebao napravit na krilima) i jednim servom za elevator (koje bi trebao povezat u jedan komad) pa bi možda to nekako i išlo. Barem dok ne skupi lovu za stanicu.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: depron MIG-29....pomoc..

Reply #6
nađi prijemnik na opsegu od stanice, 35, 40....četverokanalni i više
prebaci kristal iz lame u taj prijemnik
imaš 4 kanalnu stanicu

treba ti još 3 serva (hxt900)
regler i motor
y-kabl, i za par sati si u zraku

sve će šljakati bez problema

Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: depron MIG-29....pomoc..

Reply #7
...sve u svemu..meni kao pocetniku :-[ se vise isplati sakupit novaca i kupit stanicu s miksetom koju cu koristit i za helic i avion.. >:(...a ova spajanja u koja se jos nerazumijem  :( jer sam lajk...da ostavim za prave znalce ;)...osim ak ne posti neki laksi nacin..koji mogu nauciti...hvala svima za razne predloge :)
Turnigy 9X


 

Odg: depron MIG-29....pomoc..

Reply #9
imaš pm.
sve se hoče kad se može...

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.