Skip to main content

Topic: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva (Read 26170 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

 

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #61


Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #63
Evo još nešto zanimljivo o povijesnim zračnim asovima hrvatima!!Miroslav (Fridrih) Navratil
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #65
malo sam u gužvi Ivane..radim F-1-n i F-1-n 150 , imamo sad nekoliko takmičenja za redom pa treba" šmirglati" da opravdam plasmane od prošle godine ... Zato je sve drugo u čekanju... a kad stignem uradim nešto malo i na onoj jedrilici...Za nju još ima vremena...a i čekam pakete iz HK...pozdrav i nadam se da ćeš nekako naći vremena da dođeš u Vukovar..još malo pa će sve biti na papiru i onda slijedi poziv i objava skupa...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #66
....nije iz naše povijesti al svakako je zanimljivo: pred kraj drugog svjetskog rata njemačke zračne snage uvele su napade na američke bombardere slične onima japanskim kamikazama..Danas je bila cjela emisija o tome i svjedočenja preživjelih..Svakako više o tome možete saznati na:
wing ELBE nevjerovatno je na što su sve bili spremni neustrašivi piloti WW II
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #67
Sređujući godinama zapuštene prostorije aerokluba Borovo-Vukovar naišli smo na niz povijesnih slika negdje od 50 i 60 -tih godina pa evo par:(skupina modelara davne 1953 godine;ulazak padobranaca pred skok u avin Šće-2.
; jedna od prvih žena pilota  gospođa Ana)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #68
"Kopajući"po starim dokumentima našao sam svoje stare sportske dozvole iz 1984 i 1994 godine:

interesantno,na obje slike imas isti broj dlaka.samo na prvoj vise kose,a na drugoj vise brkova. ;D

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #69
Za kolegu Hsaragu: susretah se ja u svojoj karijeri i sa "malo" boljim spravama od M 21... a nešto iz moje porodične povijesti o mom starom a spada u povijest hrvatskog zrakoplovstva:


letimo skoro uvijek skupa, a vi mi niste rekli da ste stojali pored Horneta... e pa, stvarno za nepovjerovati...  :-[  :-[  :-[ nego, ovaj lik što stoji pored vas mi liči na onog glumca što glumi u Top Gunu Vipera, Toma Skerritta  ;D