Skip to main content

Topic: Stanica problem! (Read 4236 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stanica problem!

Imam problem sa stanicom.Nije neka poznata,2,4 ghz je ali nije bitno.Kada s desnom palicom micem rep lagano mi trzaju eleroni,znaci kad vozim upravljam rep ali mi se trza avion i danas kad sam trebao poletit skrsio sam ga radi te gluposti.Jel se moze to kako rijesit?
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Stanica problem!

Reply #1
nisi ga skršio zbog te gluposti sigurno  :D
probaj podesit exponencionalno na palicama pa neće biti tako osjetljive, naravno ako stanica ima
ako nema onda smiri doživljaje na prstima, nježno to, polako, zamisli da je pička pa gladiš laganini, pripremaš je za ubačaj  :P

Odg: Stanica problem!

Reply #2
Ma gladim ja to fino sve ali nije na nijednoj stanici ovako osjetljivo.Nema za riktanje,to je neka jeftinoca.
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Stanica problem!

Reply #3
Ma gladim ja to fino sve ali nije na nijednoj stanici ovako osjetljivo.Nema za riktanje,to je neka jeftinoca.

cini mi se da nisi iskusan modelar,
odvrni saraf na servu taj koji drzi Sajbu ili kriz na kome je pricvrscena poluga koja ti ide na Kormilo,
podigni sajbu toliko samo da ju odvojis od Serva,i pokreni lijevo,desno isto tako kako ga Servo treba da pokrene,treba da ide jako lagano,bez obzira na jacinu Serva,
sve poluge koje su vezane na razna Kormila treba da lagano klize.

ako servo ide u trzajima tada stavi na njegovo mjesto drugi pa ako i taj isto ide potrazi ovdje DIOGEN -a
tada je u pitanju stanica i samo ti on moze pomoci,ako moze uopste.

ne slusaj DAVORA VZ  on i suvise gladi ?????
a to ne pomogne kod svakoga kao sto kod njega pomogne !!!

Odg: Stanica problem!

Reply #4
e moj Ivane pa ne stekaju njemu serva, vidis da si vec zaboravio gladiti a kamoli kako izgleda :D
problem su palice odnosno sami kontakti na palicama, ljepo covjek napisao da kad mice elevator dolazi mu do trzanja ailerona a to samo znaci da su palice preosjetljive

Odg: Stanica problem!

Reply #5
E to je.Kao da mi se spajaju kontakti od repa i elerona.
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Stanica problem!

Reply #6
malo informacija daješ , 1. koja je stanica?, 2, kje mixeve ima? 3. ako ima neke, možda su ti kulani eleroni na smjer , pa ti se kako pomićeš smijer idu i eleroni - to se rabi na jedrilicama i pali se tek poslje poletanja....
provjeri pa javi...

Odg: Stanica problem!

Reply #7
Stanica je od art tech-a tj dobio sam ju uz njihov avion.Za mixeve neznam jer se na njoj nemogu riktat,moze se jedino normal ili reverse.Probao sam na hawk sky prebacit i letim normalnije ali opet vidim da mi nekad kad zaokrecem u lijevo ili desno rep zna zblesirat.Na mjestu se vidi kada dajem rep da skroz malo trznu eleroni.
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Stanica problem!

Reply #8
Imam problem sa stanicom.Nije neka poznata,2,4 ghz je ali nije bitno.Kada s desnom palicom micem rep lagano mi trzaju eleroni,znaci kad vozim upravljam rep ali mi se trza avion i danas kad sam trebao poletit skrsio sam ga radi te gluposti.Jel se moze to kako rijesit?



 to sam i ja doživio na mojoj staroj stanici  jamara compa x4. mislim da je to  do kvalitete izrade. koliko para toliko muzike.

Odg: Stanica problem!

Reply #9
uzrok trzanju je vjerovatno loš potenciometar palice...(to je ko kad na starom radiju pojačavaš a ono krči)..tak ti je i sada....za to postoji sprej za čisčenje...nije čaroban ali mozes probati.