Skip to main content

Topic: Moj prvi projekt - CAT racing boat (Read 5122 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj prvi projekt - CAT racing boat

Pozdrav... evo  treči put pokušavam postati ovaj post... Neznam u čemu je problem . moguče da je do slika pa ču to  postati u kojem od sljedečih odgovora...

Gradim RC CAT racing boat, odprilike oko 2 mjeseca.  trenutno je u fazi pripreme za pituranje jer čekam motore da dođu iz Hobby Kinga.
Dužina broda je oko 109 cm.
oprema:  uh ovu listu sam 3 puta pisa....
HXT 10kg Servo (metal gear) 55g / 10kg / .16sec   1        
Motor Mount - Suit HobbyKing Vanquish 1075MM BOAT   2       
Beryllium Copper Prop 1.4 x 40mm   2            
Turnigy 5mm Heat Shrink Tube - BLACK (1mtr)   1      
PolyMax 3.5mm Gold Connectors 10 PAIRS (20PC)   1      
HXT 4mm Gold Connector w/ Protector (10pcs/set)   1       
125A Brushless Boat ESC (NO BEC)   2
Flysky FS-GR3C 3 Channel 2.4G Receiver GT3B, GR3C
stainless steel Universal joint+Drive shaft+paddle+Couplings

 ovo mi još nije došlo:
Turnigy AquaStar 3974-2200KV Water Cooled Brushless Motor
ZIPPY Flightmax 5000mAh 5S1P
61mm X 95mm Water Cooling System Rudder


još neke sitnice mi se nije dalo ponovno pisat , sve čete vidit u idućim postovima, uz slike itd..

Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #1
Pozdrav! Od čega si napravio trup za brod ?

Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #2
Pozdrav. Pokusavam uplodati slike ali nikako.  Detaljno cu uplodati detalje rada i materijale s kojim sm radio.
Trup sam radio od savitljive drvene ploce kao sta je šperploca, ova koju sam ja koristio ja mislim da se zove furnir ploca. Koristi se za pozadinu kuhinjskih elemenata itd.

Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #3
Skužio sam da nikog ne zanima ju brodovi al.. Ima li netko da mi da savjet?

Zanima me kako da postavim osovinu   Od motora prema propeleru , u odnosu na trup broda? Dal mora biti  paralelna sa trupom broda ili ?

Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #4
slika?

Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #5
što se tiće rc brodova neznam puno, ali što se tiće pravih znam
za njega bi ti bilo najidealnije uvalit motore maksimalno naprid (tj. oko sredine ili još naprid)
i onda od sredine broda pod laganim kutem izvadit osovinski vod, a na samoj krmi stavit škrokove da je drže na poziciji ispod vode, s time da bar 12% od diametra propele treba ostat do trupa, u tvome slučaju minimum 5-6mm

ako ih "natakneš" na krmu iza krmenog zrcala, odma gubiš na protoku vode, i samo će ti previše pjenit, a od brzine ništa.

Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #6
Bok,imaš puuuno filmića na yubito-u pa malo pogledaj.
Moraš razmišljati i kako razmjestiti stvari iznutra radi težišta broda,kao i kod aviona,vrlo bitno!

Proboat Miss Geico 29 BL Catamaran RC Boat Unboxing

recimo...
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #7
  ovo je od prilike raspored...  detalje ču znat kad ga spustin u vodu
  osovina VANJSKA  od bjelog semeringa do trupa 5 cm + dužina propelera.
osovine možda izgledaju malo visoko podignute , još ih mogu spustit oko 4 mm  , ovo je do sad naj niža točka na koju sam išao ako želim da mi osovine budu skoro idealno paralelne sa donjim  djelom trupa ili več kako se zove ovaj kosi dio ispod propelera.   Ovo su plastični propeleri , kupio sam mesingane i malo veče od ovih, 40 mm .


Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #9
Neznam zašto misliš da ti osovine trebaju biti paralelne s dnom... ( tako se zove taj kosi dio ispod propelera)
probaj ih spustiti tako da ti centar osovine bude u ravnini s dnom i taman ćeš dobiti poluuronjene propelere u plovidbi. ...  to što neće biti paralelne s dnom ne smeta...  težište glisera bi ti trebalo biti na zadnjoj ( krmenoj ) trećini trupa...


Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #10
fala na odgovoru.   ;D

Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #11
interesantna konstrukcija i izvedba dna... :) tek kad sam odgledao filmić primjetio sam ju.

Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #12
hahaha.  a ja ustvari neznam šta radim. ovo je sve na pamet i ono po nekim uzorima kako bi to tribalo izgledat... inače sam totalna tupina šta se tiče brodogradnje...
evo sad idem upasati osovine kako si mi reka ...  čim začahurim osovine za brod , nosim ga na pituranje, pa airbrush i onda finalno  raspored težine i brdo testiranja po Žnjanu :)

 

Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #13
[attachimg=1]    mislim da si dobro reka...  triba nakostit da bude poluuronuta propela...   ako to rade na ovim extra trkačim brodovima onda mogu i ja na svom smeću. :)

Odg: Moj prvi projekt - CAT racing boat

Reply #14
eo... samo da znate. završio san ga ...


[attachimg=1]