Skip to main content

Topic: Domovinski most 5.6.2010 (Read 5621 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Domovinski most 5.6.2010

opet se okupila fina ekipa  ;D

a sky hawk prvi puta doma ide u jednom komadu, a ispraznio je čak 2 pune baterije (thnx hsaraga na punjenju)
btw evo ti link za punjač za kameru što si pitao, http://tinyurl.com/hsaragaUSB1http://tinyurl.com/hsaragaUSB2 , pa na njih možeš puniti i sve drugo što je USB, ne samo kameru





član Crayox ima dogodovštinu za ispričati sa 2.4 spektrumom  :-\ 
interferencija i crash pa zbog toga više nije letio, Toni jaaavi se  :D 


Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #1
evo javljam se.... što te muči Tomislave ili Crayoxa ...
 
lp
 
Toni

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #2
ma joj šala, tebe sam prozvao jer si mi zadnji puta pričao kako spektrum ima bolju zaštitu od futabe, s kojom si imao neugodna iskustva....
a danas se crayoxu srušio model zbog smetnji(cca 150m daleko, ne izvan dometa dakle), a leti sa spektrumom 2.4 GHz! 
i kada ga je donio u rukama nazad, serva su radila sama nasumično iako on nije dirao stanicu, kako to objasniti?

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #3
kužim da je šala..nego koja je točno stanica u pitanju, koji model, koja elektronika, ima li regler bec ili zasebnu bateriju, itd... i malo opiši što se točno dogodilo..po čemu ste zaključili da je kriva smetnja..dugo letim sa spektrumom i kolegama na livadi koji koriste istu tehnologiju i do sada nismo imali to iskustvo tako da će svaka vaša što preciznija informacija biti predragocjena...
 
lp
 
Toni

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #4
Hmmm, i ja sam letio sa spektrumom pa sve ok.
DX6i koristi NiMH AA članke pa treba to koji put i napuniti provjeriti bindanje range testom etc. etc.
No kao i uvijek krivo je nešto drugo samo ne pilot  :P .

ZagiKiller je položio  ;D . Hvala kolegi HS-u i Kikiju na nesebičoj  pomoći oko lansiranja i dovlačenja modela  ;) .
Nakon dva probna leta, određivanja težišta ( kalkulator je opet bio u pravu ) te trimanja ZagiKiller je poletio i dokazao kako i takav model može biti vrlo zanimljiv za letenje. Pošto nemam slike ( ljenost ) zamolio bih kolegu HS-a da ga poslika jer sad je u njegovom vlasništvu ( ljubav na prvi pogled )  :D .

Uglavnom radi se o modelu vrlo nalik na Mirage sa polusimetričnim delta krilom raspona cca 880 mm izrezanog iz 30kg stiropora  i 1500 kV gljivicom+ 7x4 apc-om.

Model leti savršeno mirno i sa minimalnim gasom a na punom gasu pokazuje zavidnu brzinu i upravljivost.

HSaraga, sljedeći put ga želim vidjeti na livadi, već mi fali  :( .


Plavi

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #5
Ovako je bilo. Baterije sam napunio dan prije (za stanicu), ESC je sa BECom. Prijamnik je AR6200 - dvije antene.

Zagi je bio full blizu mene, nadlijetao cestu i onda se počeo vrtiti, Plavi ga je vidio. Mislio sam da se odšarafio spoj serva i elevona, ali nije. Zabio se dalje od nas i kada smo ga primili u ruke još uvijek je desno krilce bilo ukočeno u gornjoj poziciji. Kada sam probao upravljati čudno su se ponašali servoi. Skakali su i trzali i kao da su odgovarali na komande moje plus još neke stanice. Taman su tada dolazili još neki ljudi i palili stanice pa nisam skužio s kime sam imao problem. Sa Plavim sam letio prije bez problema i jučer sa njegovim Mirageom. Lija je imao svog u zraku i još jedan Zagi je bio i sve ok. Onda tek kasnije se to desilo. Znači neka četvrta stanica možda.

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #6
zato ja koristim 35 mgh. ;D
vidite koja guzva na nebu,a mene slusa i slusa....
plavog nemres fulat.di se got okrenem njegov zagi

guzva.wmv

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #7
Ovako je bilo. Baterije sam napunio dan prije (za stanicu), ESC je sa BECom. Prijamnik je AR6200 - dvije antene.

Zagi je bio full blizu mene, nadlijetao cestu i onda se počeo vrtiti, Plavi ga je vidio. Mislio sam da se odšarafio spoj serva i elevona, ali nije. Zabio se dalje od nas i kada smo ga primili u ruke još uvijek je desno krilce bilo ukočeno u gornjoj poziciji. Kada sam probao upravljati čudno su se ponašali servoi. Skakali su i trzali i kao da su odgovarali na komande moje plus još neke stanice. Taman su tada dolazili još neki ljudi i palili stanice pa nisam skužio s kime sam imao problem. Sa Plavim sam letio prije bez problema i jučer sa njegovim Mirageom. Lija je imao svog u zraku i još jedan Zagi je bio i sve ok. Onda tek kasnije se to desilo. Znači neka četvrta stanica možda.

prema ovome što si napisao mogućnost smetnji nije isključena..sada bi trebalo utvrditi zašto je došlo do toga...možda bi bilo najbolje da za početak napraviš range test bez drugih stanica u blizini.. da provjeriš nisi li sam "krivac"...onda idi sistemom eliminacije komponenti, konektora itd...testiraj svaku posebno da utvrdiš je li koja u kvaru ili polu ispravna pa radi smetnje...ako je sve to u redu onda možemo početi sumnjati u neku interferenciju...jesi li imao do sada koji jači crash s prijemnikom kojega koristiš na zagiju?
 
lp
 
Toni 

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #8
mene od svega najviše bode u oči ova prašina koju netko ima na senzoru fotoaparata :))

inače....ja sam u petak i jučer odradio svoj prvi let , poletio je i slow flyer i cessna, nije ničega skršenog bilo :)
čekam da mi dođe md80 pa ću snimit neki let....i da, volio bih sudjelovat na nekom meetu....pozdrav!
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #9
Do sada su sve komponente radile ok. Vidjet ću na sljedećem letu da li bude sve ok.

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #10
@Jed2i

Na ovom linku možeš naći događanja na kanalu, mostu, Dugom Selu i Dubravi
Biće nam drago da se priključiš

http://rcwings.webs.com/apps/calendar/

@Crayox

Nadam se da je to bio samo trenutak na premaloj visini, u svakom slučaju treba testirati. Toni je dobro napisao jer je i on sa big zagijem imao problema pa smo na licu mjesta sve prekontrolirali i ponovo bindali.
Vidimo se

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #11
jep...problem je radio regler kojeg zbog brzine odlaska na livadu nisam niti programirao.. ::)
 
lp
 
Toni

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #12
Što mu nisi programirao?

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #13
Kao i uvijek želja za letom je jača od logike...................

Ima li netko kome je obrnuto???????????????????????

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #14
Ne stvarno, što treba ESCu programirati?

Od RC Timera isto nismo ništa, a Turnigyu sam samo programirao kočnicu te da oduzme gas ako izgubi signal. Ostalo je na defaultu.