Skip to main content

Topic: Domovinski most 5.6.2010 (Read 5622 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #15
kada već to spominjete...
jel se može na turnigyu programirati nekako da smanji gas kada napon padne na x.x volti kao što Plavi ima na svome i kočnicu
i to bez one kartice za programiranje ili je ona potrebna (koliko sam skužio ona služi za brže podešavanje i pregled postavki)?

radi se o ovom ESC-u:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2166

video: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2166

nešto piše programmable via controler...no bolje biti ziher :)

btw, ima li neka univerzalna shema programiranja preko kontrolera,
jer mi sadašnji ESC nema kočnicu pa bih probao upaliti nekako dok mi ne stigne ovaj esc sa gronjeg linka,
pošto mi prop stalno vrti dok avion jedri, a to ga jasno koči

hvala

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #16
Kod večine renomiranih proizvođača pruža se mogučnost progrmiranje postavki putem programske kartice ili stanice ( pogledaj uputstva ).
Neki lete na vrijeme ( EDF modeli ),  neki do limita ( Zagi ) a nekima to i nije od presudne važnosti jer mogu dugo biti u zraku (Jedrilice).
Uglavnom skoro na svakom ESC-u se da isprogramirati kočnica i "cut off" tj. napon na kojem ESC ne daje maximalnu snagu već prekida napajanje motora i dozvoljava tek toliko energije za dovlačenje modela ( reducirana snaga - do pola gasa ).

Svaki ESC se prema svojim software-skim mogućnostima se da isprogramirati preko stanice no to je prilično flustrirajuće i gotovo nemoguće bez dokumentacije
( hrpa tonskih informacija koja mnogima niš ne znaći )

Program motor speed controller ESC Tower Pro controleur.MPG


Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #18
Kod večine renomiranih proizvođača pruža se mogučnost progrmiranje postavki putem programske kartice ili stanice ( pogledaj uputstva ).
Neki lete na vrijeme ( EDF modeli ),  neki do limita ( Zagi ) a nekima to i nije od presudne važnosti jer mogu dugo biti u zraku (Jedrilice).
Uglavnom skoro na svakom ESC-u se da isprogramirati kočnica i "cut off" tj. napon na kojem ESC ne daje maximalnu snagu već prekida napajanje motora i dozvoljava tek toliko energije za dovlačenje modela ( reducirana snaga - do pola gasa ).

Svaki ESC se prema svojim software-skim mogućnostima se da isprogramirati preko stanice no to je prilično flustrirajuće i gotovo nemoguće bez dokumentacije
( hrpa tonskih informacija koja mnogima niš ne znaći )

Program motor speed controller ESC Tower Pro controleur.MPG


thnx,
našao sam ovo za esc sličan mome,

Dynam ESC programming for E-Razor 450




a moj dynam




isto beepa kao na filmiću, sada sam probao i radi ovako:
- - - -
-
-
-
-
-
- -
- -
- -
- -
- -

moram probati upaliti kočnicu  ;D

ProgCard za Turnigy reglere, neke T-pro i HobbyWing košta 7 baksi:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2169&Product_Name=TURNIGY_BESC_Programming_Card


Sačuvani živci - neprocjenljivo ! :D


Damir


mudro zboriš, no sada dolazi onaj ALI...

vidio sam ga prije nego sam kupio esc, pošto to preporučuju za složiti cijeli setup,
no nema ga na lageru i neće ga biti možda i do 30 dana, pa nisam htio da mi cijela pošiljka čeka samo tu karticu,
a kao što vidiš, ovako su sve već shippane i to odmah idući dan!





zato sam pitao za prvu ruku jel se može preko daljinca, lako kasnije naručim kada se pojavi na lageru opet s nekim drugim dijelovima...

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #19
Tomislave imam ti ja karticu za programiranje za tvoj Turnigy. Navrati kad budemo letjeli u Dubravi pa to riješiš u pola minute.
 
lp
 
Toni 

Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #20
2 Plavi: thnx na linku, prem njemu sam iskopao ovaj za svoj esc, i sada sam upalio kočnicu,
jednostavno je pošto je to prva opcija, pa samo nakon prva 4 beepa treba oduzeti gas, isto tako se i gasi, druge neću dirati dok ne spojim na karticu

2 toni: puno hvala na ponudi, budem došao da spojim i pregledam/podesim i ostale stavke,
npr onaj voltage cutoff, dođem naravno skupa sa pivom, nešto ste malo pili prvi dan :)





Odg: Domovinski most 5.6.2010

Reply #22
Plavi, da li sam onda ja trebao još nešto isprogramirati ESCu? Još uvijek mi nije jasno.