Skip to main content

Topic: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi? (Read 12108 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #30
Pa da, ne vjerujem baš u tak što.
Nego, koja stanica?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

 

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #31
Ne znam do čega je, ali ne mogu heli držat na mjestu... Izgubio feeling potpuno... Trebat će bar tjedan dana da uhvatim grif.. Uzeo sam DX7s za prvu ruku kao najjeftiniju varijantu koja me zadovoljava
MAK Zapad


Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #33
Jebomepas ak sad ne letiš triput bolje neg ja stari moj, al jebeš simulatore, idemo nać neki parking, farovi i te kombinacije, znaš o čemu pričam  :D
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #34
He,he kako ne..ma kaj si ti looood...pa ja nisam od ljeta pogledao u helic, sim jednom dva puta..ne drzi me tolko i mos ga j***t..

Vidim da se helikopterasi polako bude iz zimskog sna...super,super! To je uvijek najbolje gledat kad se razbija  8)
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #35
Meni prek zime nije palo na pamet, ali čim je vani ljepše odmah se napalim :)

Bum ja neku skalameriju složio pa možemo zapikavat u zemlju  :D
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #36
Imaš tu na forumu veliki izbor skalamerija ...
Od logača do hk-ača.


Ja sam inače čekao na Gaui X3 ali ga ne dočeko. I nije mi žao. Forza je puno ljepši helić. Jedino mi smeta smještaj batke.
Al ko zna, malo G10 malo CNC pa će biti Forza MK2, motor gore batka dolje.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #37
Imaš tu na forumu veliki izbor skalamerija ...
Od logača do hk-ača.


Ja sam inače čekao na Gaui X3 ali ga ne dočeko. I nije mi žao. Forza je puno ljepši helić. Jedino mi smeta smještaj batke.
Al ko zna, malo G10 malo CNC pa će biti Forza MK2, motor gore batka dolje.

Izgleda da je u dolasku nekakva 450 skalamerija, javim detalje kad se izrealizira

Meni kod Gauija smeta cijena, malo previše briju. Inače bi NX4 bio u eskadrili, taj heli me fascinira.
E to bi već bilo interesantno! Si vidio VWIN 450 S? Interesantan frame i poprilično hvaljen na Helifreaku, neki se žale na kvalitetu dijelova, neki hvale, 'ko će ga znat, ali za tu cifru (80-100 USD) mislim da bi trebalo bit OK, lako se zamijene loši dijelovi + postoji belt opcija
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #38
evo slika skalamerije za učenje;

prvi je hk-450  a iza njega se vidi hk-500j

mali sam več letio par puta i morao sam promjeniti gaui gyro za tarot550,zbog gyra sam pol glave presložio na metal, repni servo sam mjenjao onda je stradao rep tj držač elisa pa sam to morao stavit metalno,
zadnje mi se izuo zupčanik za remen pa je sad i to metalno, uglavnom nije dosadno

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #39
evo kaj sam stavio na rep i čini mi se da je u redu,
naravno gledano u jeftinijem cjenovnom razredu

kaj mislite?

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #40
Znači da, skalamerija :) Al super, malo na tom hoveraj, kad nabaviš dobru pilu s dobrim servačima, kontrolerom i flybarlessom, proletit ćeš samo tako ;) I samo peglanje po simu
Kaj se tiče ovog repnog, ja iskreno nisam baš bio prezadovoljan (imao sam ga na Tarotu), ali vjerujem da je za učenje i više nego dovoljan.
Glavno da se leti i da se vidimo na livadi
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #41
ma nevjerujem u sim, kad pada mora bolit ;D

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #42
Hahahaha, dobra, dobra  :D
Ali manje košta ovak, na simu bar naučiš orijentacije i te fore i s manje straha letiš na livadi
MAK Zapad

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #43
Ja mislim da je bolje učiti na većem, kvalitetnijem i dobro naštimanom heliću nego na "skalameriji".
Jer onda ne znaš u čemu je kvaka, jel helić ne leti dobro ili ti ne mrdaš palice kak treba.
Pa onda odustaneš zbog tehničkih poteškoća a ne zato što ti helići nejdu.
A veličina, 500-550 sa FBL-om, veće od toga je skupo zbog baterija i punjača.


Helići su "multidisciplinarni". Moraš znat naštelat mehaniku i elektroniku, znat malo o tome kak to čudo i zašto leti, imat love za održavanje sprave u letnom stanju, i naravno hrabrosti da zavrtiš svoj prvi helić i digneš kolektiv pa kak bude.


Par ljudi mi je već reklo da bi se bavili helićima ali da im se ne da štelat te FBL kontroler, te ESC, te stanicu naštelat nije trivijalno, još ak oćeš governer na FBL-u, bluetooth, S-Bus ... Trebaju ti CISCO i Oracle tečaj da to sve pohvataš ...

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Jesu li helici lagano poceli biti nezanimljivi?

Reply #44
Ima tu istine.
I sigurno je lakše letit veći heli, ali kad ti 250 padne slobodnim padom s 10ak m, možda neće ni skije puknut, a na 700 imaš bar 50€ štete u najboljem slučaju. I mali nisu toliko zastrašujući. 250 ili 450 s dobrim servačima i kontrolerom (i solidnom stanicom) bi po meni bio najbolji početak, kad to naučiš sve je mačji kašalj.

Da, svi bi letjeli a ne bi svatko šarafio. A moraš znat kak heli funkcionira, moraš ga znat sastavit, setupirat itd. a to zahtjeva dosta vremena i volje.
MAK Zapad