Skip to main content

Topic: pomoc oko dijelova (Read 26207 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #61
mozda ce zvucati glupo ali sto je to CG

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #62
CG-centar gravitacije.
Znači čamac je napred prelagan i diže se na zadnje kotače.
Otežaš ga bolje napred i nema više tu snagu,ali pomiči postepeno,ono probaj baterije,regler ili nekaj stavit malo napred pa buš videl.
Robert

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #63
probat cu ugurat nsto metalno pa cu vit jer bateriju nemogu da maknm ni mm iovak je stala u iglu :))

a sa kolikom tezinom da probam u vrh broda

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #64
Teško je to reči.
Probaj za nekih 200g,pa budeš videl kaj se dešava,ako prestane smanji malo i nađi mu neku granicu,a ako skače i dalje idi gore.
To je sad već igra,ali to je neizbježno....
Robert

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #65
budem veceras izrezo odredenu kolicinu tereta pa sutra probam na licu mjesta dodavat

 

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #66
eto ubacio ja njemu u provu nekih cc 400g i dobio sa da sa punim gasom brod iskace i do pola metra i leti do 2m imam filing da sam napravio avion a ne brod  na 35sec pocinje sa opterecenjem 400g ovo prije je sa 200g
VIDEO0021

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #67
zanimljivo...

hidroavion? :)

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #68
i to drveni brod koji ima tezinu,,  stavio sam jos tezine  pa cemo vit sto ce biti

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #69
pokusamao sam svakako pomjerati tezinu ali on nikako da prestane skakati pa je tako i skok bio koban i pogodio kamen dakle brod stradao malo se drvo na provi doslovno rascvitalo mislim da odustajem od ovoga broda jer unutarnjem dijeli nema bas puno prostora za kemijati sa raspodijelom tezine

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #70
stvar je da tu ima xy mogućih  "zašto" on skače

dodavanje mase naprijed očigledno  ne pomaže previvše

ako imaš volje, popravi ga, pa probaj još kombinirati sa položajem i kutom osovine, kao i udaljavanjem/približavanjem propelera zadnjem dijelu trupa

ili se javi kolegi Race-u ovdje, on je imao sličan problem, njegov se nije letio gore, nego se sa dodavanjem gasa "zapikavao" u vodu

na kraju je to složio i išao je ko grom

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #71
ja dodam punu gas pa mi na osovini iskoce krajevi koji je drze u centru sad sam probao staviti manji prop sutra cu samo zakrpati rupu da ne pusta posto je to na vrhu nije non stop u vodi pa samo da provam kako ce se ponasati

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #72
stvar je da tu ima xy mogućih  "zašto" on skače

dodavanje mase naprijed očigledno  ne pomaže previvše

ako imaš volje, popravi ga, pa probaj još kombinirati sa položajem i kutom osovine, kao i udaljavanjem/približavanjem propelera zadnjem dijelu trupa

ili se javi kolegi Race-u ovdje, on je imao sličan problem, njegov se nije letio gore, nego se sa dodavanjem gasa "zapikavao" u vodu

na kraju je to složio i išao je ko grom

ako nista drugo bar lipo zabice radi :)) hehehe okrenio kormilo on malo cupnio i naravno malo neznanja  ja pustio gas i sposto bez gasa ne okrese nikako ravno u obalu sam mi je srce zaigralo

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #73
eto ubacio ja njemu u provu nekih cc 400g i dobio sa da sa punim gasom brod iskace i do pola metra i leti do 2m imam filing da sam napravio avion a ne brod  na 35sec pocinje sa opterecenjem 400g ovo prije je sa 200g
VIDEO0021
nemam puno iskustva u modelarstvu sto se ovakvih problema tice, al imam u stvarnim dimenzijama, nisam 100% siguran o kakvom se modelu radi, al ako je propela iza krme, onda smanjenjem trima treba umiriti pramac camca,  (ako je pramac camca gledano s ljeve strane, elisu rotiramo u smjeru kazaljke na satu, znaci gornji dio desno, doljnji ljevo)
ako je to prekomplicirano, onda mozes na krmeno zrcalo ugraditi ovako nesto, naravno to moze najobicniji lim savijen da dize krmu iz vode

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #74
u mom slucaju meni se propela vrti u kontra smijeru od kazaljke na satu i kut osovine je nekih cc7 stupnjeva da brod dok lagano ubrzava prova pocme ici gore dolje ali kada brodu odvrnem full on doslovno iskoci iz vode a to sa trimovima ideja je odlicna i budem probao nesto izkombinirati pa cisto da probam kako ce se ponasati :)

imas li mozda ideju koliki bi kut trimova trebao biti na osnovu broda