Skip to main content

Topic: NOVI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$ i slične 4ch stvari za početnika  (Read 6952 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NOVI / VEĆI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$

Reply #1
I odmah sebi uskaćem u post :D

Ovo je walkera 4#6 za 120$
http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?products_id=8707
[attachimg=1]

Ima metalnu glavu, repni servo što je čini pokretljivijom.
Masa isto tu negdje (80g). Baterija i jača, 600mah (solo 500mah)
Ima torque tube konstrukciju, znači nema repnog motora, i zato ima brushless motor.

Stanica je full size s displayeom i digitalnim trimom.

Odg: NOVI / VEĆI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$

Reply #2
CB100 nešto između malog i ovog većeg solo-a.
Samo 60 grama s 2 brushless motora.
Isto standardni Walkera 2402 transmiter.
Po youtubu se može vidjeti da je hvaljen helić da leti turbo brzo.
Metalna glava, nešto karbona....139$. Prije se mogao naći za 120$ s stanicom.
[attachimg=1]
http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=334_90&products_id=8460

Odg: NOVI / VEĆI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$

Reply #3
I meni najdraži koji sam imao prilike probati od Walkera modela je ta-da....
WALKERA UFLYS 150-170$ RTF
http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=334_90&products_id=9389
[attachimg=1]

Metalna glava
[attachimg=2]

Transmiter W2402
Brushless motor
masa oko 300grama

Stabilan je na vjetru, znači ne leti po svuda kao mali solo i lakši helići.
Tromiji je prilikom poletanja i hovera, znači i lakše za učiti od solo-a koji je mali zvrk.
A u letu izgleda predobro.
Djeluje čvrsto napravljen, djelovi nisu nešto turbo preskuo, no treba pripaziti da se ipak ne mijenjaju često ;)
Može se predpostavljam letiti unutra, no nije tako zabavno kao s solom, jer helić je veći pa nema se toliko prostora za manevriranje

Od svih helića ispod 6ch ovo je helić koji mi je ostavio najbolji dojam.
Nisam ih probao previše, ali uključujući koaksijalce bilo ih je 15-tak.

Odg: NOVI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$ i slične 4ch stvari za početnika

Reply #4
A što kažeš na E-Flite Blade mCP-X i Walkera V120D02? Ovo mi se doduše ne čine kao početnički helići, ali s obzirom na veličinu i mogućnosti mogu biti interesantni svakom kome su interesantni micro helići :).

Odg: NOVI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$ i slične 4ch stvari za početnika

Reply #5
Blade MCPX i Walkera V120D02 su collective pitch helikopteri, kolega Moriarty govori o Fixed Pitch-evima. Nemam iskustva iz prve ruke ali kao sto cujem, cak i minijaturni MCPX je teze za naucit od ovih FP-a, i dosta lakse se strga. Ekipa na RCGroups trenutno luduje za tzv. Genius CP, novim helicem (nisam siguran dali je izasao jos) koji je napravljen da bude skoro neunistiv.

Odg: NOVI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$ i slične 4ch stvari za početnika

Reply #6
ovog Genius-a CP i ja pratim
evo na linku dolje kako se ponasa u letu

Walkera Genius CP Indoor Challenge Flight

definitivno najbolji od malih zujalica za po doma

Odg: NOVI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$ i slične 4ch stvari za početnika

Reply #7
Ma super to izgleda, kao i 120D modeli no 6 kanala na 100 grama nisam baš siguran. Mislim da dosta ljudi će se zabuniti i krenuti s njim 3D kao što krenu let s koaksijalcima, ako padne idemo dalje, no nisam baš siguran da to može.

3D s ovakim malim stvarima je iznimno teško, vjerovatno vrlo zabavno, no nisu zabadave, na svima naznačene riječi "for expert level".
Ovaj Genius je super ali ima već od Walkere takvix modela. Ako čovjek pogleda njihove letne karakterisitke, svi koji rade 3D snjima se svodi na flipove i obrnuti hover. Za ostalo jednostavno nemaju dovoljno snage.
Ako bi uzimao 3D helić, znaći mali CP helić, uzeo bi opet 250 klasu ili mali firefox 200 s HK-a.

Odg: NOVI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$ i slične 4ch stvari za početnika

Reply #8
Gledam na to kao nadogradnju na SoloPro, (pre)veliki helikopteri me ne privlače (što zbog cijene i mog (ne)iskustva), tako da mi se ovi "mali" cine kao prihvatljivo rjesenje,. Ono sto mi se cini je da svi (ukljucujuci i 4ch i ove 6ch verzije) predstavljaju veliki skok (ispravite me ako grijesim) u odnosu na SP. Nazalost i cjenovno predstavljaju poprilican skok no zato mi je drago da se ovdje o tome pise, pa cemo u buducnosti moci lakse odabrati :)

Pozdrav!


Odg: NOVI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$ i slične 4ch stvari za početnika

Reply #10
Zanima me ovaj helikopter! >:(
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__12148__4_6S_Walkera_Micro_Brushless_Version_w_2_4GHz_2402_Transmitter.html


_pa bih vas pitao da li znate kako ide to oko carine i tih peripetija s obzirom da ima i stanicu u paketu?!?!?!

Taj heli sam letio, malo modificiran. Naime svidio mi se taj pojam 4 kanalnog helića a opet oko neke pristojne veličine da se može letiti vani i dalje, a ne kao solo na 15 metara ga ni ne vidiš. Još uvijek Uflys mi je predobar.
No ovo je stvarno helić za poželjeti za tu cijenu. Oko 100$ dođe s poštarinom plus PDV, ako lupe. Znači 125$ recimo. E sad, kutija je definitivno veća od Solo-a pa što se tiče uvoza možda najbolje provjeriti s gospodinom Sikiricom u RITT-u da li je moguće uopće dobiti dozvolu za predajnik, a onda uzeti na blef ako baš želiš, a onda ako budu tražili izvadiš i dozvolu.
Moglo bi se i par ljudi složiti za neku dozvolu pa podjeliti pare, jer tak i tak dobiješ dozvolu za uvoz više stanica, do 5 ne?
Sve se vrti oko toga što želiš  i da li bi platio za to koliko treba ;)

Odg: NOVI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$ i slične 4ch stvari za početnika

Reply #11
Hvala moriaty na odgovoru!!!!
 ako neko ima jos neka saznanja i iskustva neka kuca!!!! ;)

Odg: NOVI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$ i slične 4ch stvari za početnika

Reply #12
Izasao

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19294__Solo_Pro_328_4CH_Fixed_Pitch_Helicopter_-_Red_RTF.html

No

Please note that this product is prohibited to be distributed to below countries:
ALBANIA, ANDORRA, AUSTRIA, BELARUS, BELGIUM, BOSNIA HERCEGOVINA, BULGARIA, CROATIA, CZECH REPUBLIC, DENMARK, ESTONIA, FAROE ISLANDS, FINLAND, FRANCE, GERMANY, GREECE, HUNGARY, ICELAND, IRELAND, ITALY, LATVIA, LIECHTENSTEIN, LITHUANIA, LUXEMBOURG, Macedonia, MALTA, MOLDOVA, REPUBLIC OF, MONACO, NETHERLANDS, NETHERLANDS ANTILLES, NORWAY, POLAND, PORTUGAL, ROMANIA, RUSSIAN FEDERATION, SAN MARINO, SLOVAKIA, SLOVENIA, SPAIN, SWAZILAND, SWEDEN, UKRAINE, UNITED KINGDOM, VATICAN CITY STATE (HOLY SEE), YUGOSLAVIA

Odg: NOVI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$ i slične 4ch stvari za početnika

Reply #13
Možda zato kaj imamo uvoznika?
MAK Zapad

Odg: NOVI SOLO PRO HELIĆ 328A - 100$ i slične 4ch stvari za početnika

Reply #14
Je, uvjet prodaje od proizvodjaca.

    Anthony_Hand(505)
If we sell just one unit to a forbidden area and the factory finds out about it, we will not receive anymore stock.
Of course we would love to sell to you.