Skip to main content

Topic: rusenje mlaznog aviona (Read 73171 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #135
Ja sam zadnjeg kupio i taj je od Inconela713c...barem tak piše na certifikatu


Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #137
Kako sam već i prije naveo, s time se ja nebi zajebaval jel ipak na tim okretajima  i temperaturama nek se nekaj počne dogadjati s lopaticama, mikro pukotine i slično....hmmmm ne bi želio biti u blizini. 
U svojem razvoju motora imao sam par kritičnih situacija i moram priznati da mi se kakica u guzi malo smrznula u tim trenutcima ??? ??? ???

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #138
Kako sam već i prije naveo, s time se ja nebi zajebaval jel ipak na tim okretajima  i temperaturama nek se nekaj počne dogadjati s lopaticama, mikro pukotine i slično....hmmmm ne bi želio biti u blizini. 
U svojem razvoju motora imao sam par kritičnih situacija i moram priznati da mi se kakica u guzi malo smrznula u tim trenutcima ??? ??? ???
ajde ajde Lukas nisi valda popio casu tekuceg kisika pa da ti se guzica smrzava od straha sve ovde koje ja znam
 na zapadu prave statore po sistemu i nacrtu od Kurta Sreklinga mozda sa malim modifikacijama to radim isto i ja
  :P naravno materijali su upotrepljeni daleko manje kvalitete od navedenog inconela i nikome se jos do sada nije stator razleteo (pa cekaj malo stator se ne vrti nego stoji  a ja uredu dobro sam sve objasnio)  :-* :-* modeljet

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #139
Kako sam već i prije naveo, s time se ja nebi zajebaval jel ipak na tim okretajima  i temperaturama nek se nekaj počne dogadjati s lopaticama, mikro pukotine i slično....hmmmm ne bi želio biti u blizini. 
U svojem razvoju motora imao sam par kritičnih situacija i moram priznati da mi se kakica u guzi malo smrznula u tim trenutcima ??? ??? ???

ne moze se nista desiti,
svaki Odljevak prije isporuke ide na Rentgen gdje se i najmanja Okom nevidljiva Pokotina ili Mjehuric u unutrasnjosti moze da vidi,

Iv

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #140
Je za tak male dijelove rentgen je zakon, za prave propove i turbine UT

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #141
Stator sam vidio ( ne uživo) jedan s odlomljenim djelom  lopatice koji je onda polomio turbinu ( četri lopate su pukle). Sva sreća što se to dogodilo u letu aviona tako da je vlasnik sletio bez pogona, ali trup je bio poprilično oštećen jer su lopatice "napravile puta".
Ne znam kako vi gledate na to ali ja gledam sa rešpektom. U zadnjim motorom nemam nikakvih problema, radi kao urica, ali nikada nije poletio tako da prave rezultate neću znati dok god ne odem u luft s njim ili na neko drugo sredstvo kretanja.
Vjerujem u kvalitetu ovih turbina i znam da su predimenzionirane baš radi sigurnosti, ali vrag nikada ne spava.
CLOCKWORK!!! :D  :D

 

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #142


Uploaded with ImageShack.us

evo stigao je i prvi dio za moj motor :D centrifugalni kompresor dimenzije inducer 54mm exducer 83 mm.nisam mogao nač garett 179 pak sam uzel ovaj .morat ču ga možda i prerađivat ali otom potom.
imam jedno pitanje :koja je uloga difuzora,u cijeloj priči o dobavi zraka u komoru za sagorijevanje.išao bi i to raditi ali moram  znati bar osnove .zasad nemam nacrt turbine dali znate koji dizajn bi najbolje pasao ovoj veličini kompresora pa da ga iskorirtim do maksimuma kad ga več imam.hvala

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #143
Uloga difuzora je da pretvori kinetičku energiju zraka u porast pritiska tj nadlak. te da s time uspori strujanje zraka radi divergentnih kanala u samom difuzoru koji se moraju napraviti. Isto tako usmjerava strujanje zraka prema komori za sagorijevanje na pravilan način, pream vanjskom i unuttarnjem plaštu komore.
To će biti dosta veliki motor s obzirom na kompresor. Po meni bi diametar difuzora onda bio 124,5mm. Isto tako ne bi smio prelaziti brzine okretaja od 105 000 okretaja. naravno to zavisi o ostalim konsturktivnim dijelovima, ali mislim da sam i to previše rekao. Mogao bi trimati kompersor ali to poslije zahtjeva balansiranje. Mislim da bi ga mogao skratiti do 75,4mm, i tada bi turbina od 70mm pasala na ovaj kompresor. Koliko kg/s zraka može ovaj gurati? Koliki je promjer za vratilo?
Ako ga ostaviš ovakvog, ne znam koja bi turbina mogla passati sa njim jer ima preveliki protok sa takvim exducerom, a da paše na standarde turbine od 70mm.
Sretno!

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #144


Uploaded with ImageShack.us

evo stigao je i prvi dio za moj motor :D centrifugalni kompresor dimenzije inducer 54mm exducer 83 mm.nisam mogao nač garett 179 pak sam uzel ovaj .morat ču ga možda i prerađivat ali otom potom.
imam jedno pitanje :koja je uloga difuzora,u cijeloj priči o dobavi zraka u komoru za sagorijevanje.išao bi i to raditi ali moram  znati bar osnove .zasad nemam nacrt turbine dali znate koji dizajn bi najbolje pasao ovoj veličini kompresora pa da ga iskorirtim do maksimuma kad ga več imam.hvala
Halo Zagi kao prvo to nije novi kopresor taj si ti negdje skinuo sa turbo ladera od nekog velikog disel motora za kamione ,
ili nesto slicno , kompresor trebas da istokaris na 73mm ili 74 mm uzmi dvstepeni difuzor od kj66 upasuj kompresor unutra
tako da nema razmaka izmedu primarnih lopatica i kompresora difuzor ima ulogu da s to manje gubitaka uspori strujanje zraka (brzinu i sto manje gubljene pritiska istog ) komoru za sagorevanje uzmi od turbine UT160  a turbinsko kolo od 70 mm
 ili sad se pojavilo novi model turbinskog kola od 74 mm promjera to su osnovne komponete ako tako napravis ima da radi ko
 munja  ;D :D modeljet  ??? :) :D

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #145
Da kompresor je od kamionskog turba ali je OK.
na UT 160 sam i ja pikiral ali nemam nacrte ,,dali bi se negdje to dalo posuditi ili kupiti.ali ovak za keš .ne kužim se u internet "bankarstvo". :D :Dbtv osovina je7mm ali ima mjesta za razbušiti veču mada je to ..hm ...hm  .posel.koliko kila zraka može dati nemam pojma i neznam gdje dobiti taj podatak.na njemu je samo oznaka 3525398

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #146
Da kompresor je od kamionskog turba ali je OK.
na UT 160 sam i ja pikiral ali nemam nacrte ,,dali bi se negdje to dalo posuditi ili kupiti.ali ovak za keš .ne kužim se u internet "bankarstvo". :D :Dbtv osovina je7mm ali ima mjesta za razbušiti veču mada je to ..hm ...hm  .posel.koliko kila zraka može dati nemam pojma i neznam gdje dobiti taj podatak.na njemu je samo oznaka 3525398
Halo Zagi sve ovo sto sam ti do sada napisao i to sto trazis , nacrt od komore sa sagorevanje  to jest kompletan nacrt
 od turbine imas na ovom sajtu utipkej , Gerald Rutten' s hobby pagina  i onda klik   turbine tamo imas sve kompletan nacrt
 za nista netreba da platis zadnja rijec tehnike je ugradjena u tu turbinu , ako to nadjes posalji mi mail da si to naso
 nadam se da sam ti dosta pomogao ,,  :) :) ::) ::) modeljet

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #147
našao sam tu stranicu i skinuo nacrte .Super sad bar imam okvirno plan rada mada ču sigurno nešto raditi po svome ,kaj morem takav sam. HVALA PUNO

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #148
našao sam tu stranicu i skinuo nacrte .Super sad bar imam okvirno plan rada mada ču sigurno nešto raditi po svome ,kaj morem takav sam. HVALA PUNO
  ;) NAPOMENA ,  SKIDAM SVAKU ODGOVORNOST MOJU AKO SE DOTICNE OSOBE ZARAZE SA TURBINAMA , TURBINE SU INACE VEOMA ZARAZNA STVAR U NASEM HOBIJU ???? ZNA PONEKAD DA TE TO DRZI CIJELI ZIVOT ?????  :D ;D >:( ??? ??? MODELJET

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #149
Stator sam vidio ( ne uživo) jedan s odlomljenim djelom  lopatice koji je onda polomio turbinu ( četri lopate su pukle). Sva sreća što se to dogodilo u letu aviona tako da je vlasnik sletio bez pogona, ali trup je bio poprilično oštećen jer su lopatice "napravile puta".
Ne znam kako vi gledate na to ali ja gledam sa rešpektom. U zadnjim motorom nemam nikakvih problema, radi kao urica, ali nikada nije poletio tako da prave rezultate neću znati dok god ne odem u luft s njim ili na neko drugo sredstvo kretanja.
Vjerujem u kvalitetu ovih turbina i znam da su predimenzionirane baš radi sigurnosti, ali vrag nikada ne spava.
CLOCKWORK!!! :D  :D

Lukas,
tvoja bojazan da Turbine u nasoj reziji nece biti pouzdane nije opravdana,
veoma dobro poznam Ljevaonicu u kojoj Behotec koji je i sam Pilot u "Austria Airlines" lije Turbinen za svoje Motore,

Certifikat daje Ljevaonica da su Kola uradjena od zeljenoga Materijala kao i Rentgenski kontrolirana,
vazno je da je Ljevaonica ne Kineska,

Poz. Iv