Skip to main content

Topic: Povratak....  (Read 14289 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Povratak....

Reply #30
Folija stiže sutra , naravno po presvlačenju ide i probni let čim vrime dozvoli ...stiže i punjač zahvaljujući FF forumu... a kreće i novi projekt , nešto što sam već radio a leti u Županji... samo u malo većem izdanju i prerađeno na moj način gradnje i sa mojim profilom... Cessna 140.
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Povratak....

Reply #31
Prva na slici Cessna 140 130 cm raspona... slijedeća će malo porasti...  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Povratak....

Reply #32
Nadam se da buš opet složio takvu flotu ako ne i veću.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Povratak....

Reply #33
Da miso to su bili dani kad nas je bila puno na livadi... toki nadam se da će zdravlje prije svega poslužiti pa da se eskadrila opet pojavi... folija je stigla pa "to" prije završnog  uljepšavanja  izgleda ovako:
.. i sa batkom od 2200mah ima ravno 800 grama...  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Povratak....

Reply #34
Morat ćemo usporediti letne karakteristike  ;) ;D

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Povratak....

Reply #35
varadero ,finito je...  ;)  ukrstit ćemo antene nadam se skoro , čim vrime dozvoli!!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Povratak....

Reply #36
jako mi se sviđa... to će krasno letjeti... od čega je ramenjača ?
je'l bi mogla nekakva skica , kad uvatite malo vremena..  ono ... samo raspon, dužina, cg... površina krila... ugrubo...
 :)

Odg: Povratak....

Reply #37
Šišmiš ..evo ukratko: dužina trupa sa kormilom vertikalca 86 cm, krilo  120 x 17 cm ,horizontalac, 12, x 35 cm , profil modificirani AH 79/100 a , nos - krilo 19cm ; krilo horizontalac 34 cm...težina bez baterije 630 grama... CG na 6 cm od napadne ivice krila ( ramenjača od letvica  prešane balze , kutijasta -klasična - gornja i donja 8x5 mm.)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Povratak....

Reply #38
Ne da mi vrime da poletim , pa eto prednacrt za Cessnu 140 urađen , sad krećem na detalje , prvo na trup pa onda krila i stabilizatori.. Dužina trupa biće 110 cm, raspon krila 160 cm.. polako u zimske radosti u radioni.. ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Povratak....

Reply #39
Konačno danas poletio, malo jači vjetar samo je pomogao... kad uhvatim nekog snimatelja bit će i snimak ...malo fali snage al je prednost što dosta dugo može biti na nebu.,veliko  hvala još jednom za povratak svima koji su doprinijeli tome . ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Povratak....

Reply #40
Cestitam kolega,nadam se da ce te uskoro imat vrijeme kao i mi u BiH.Nakon par tjedana bez letenja evo i ja sam se danas opet podigao u zrak uz divan zalazak sunca i zeru vjetra  ;D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

Odg: Povratak....

Reply #41
Napravljen let sa ovim poklonjenim motorom
 http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18647__D4023_850_Out_Runner_Motor.html
ovim reglerom
 http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__2164__TURNIGY_Plush_30amp_Speed_Controller.html
i elisom 8x5... puno više snage i bolje karakteristike uz trajanje leta više od 20 min..vjerujem da bi sa elisom 12x6 bio prevelik okretni moment za ovaj raspon i snagu ovog motora...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Povratak....

Reply #42
Zlatane, 12x6 imam ja na tom motoru, ali puno veći model (i teži) .
Ovaj 8x5 ti je za brže motore (1300kv-1400kv).
Slobodno stavi 9x6 ili 10x5, imat ćeš više snage , a izgubit u vrh glave par minuta u dužini leta.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Povratak....

Reply #43
 Danas bilo užas živi za letit, turbulencija ispod 30 m na sve strane, ali eto nakon 6 g  bili smo zajedno u zraku :)

Zlatanov let (gledati u HD, slabo se vidi) :


Zlatanov povratak

Odg: Povratak....

Reply #44
Fora izgleda modelcic, ali mi se cini koda je malo repat!