Skip to main content

Topic: Remorker (Read 52968 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Remorker

Reply #15
Svaka čast. Super izgleda! Pratim i dalje...

Odg: Remorker

Reply #16
Hvala Daddy  :) Nadam se da nije previše slika , ali možda tako zainteresiram i mlađe ljubitelje ovog lijepog hobija.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #17
Sviđa mi se, slike su super. Pratim dalje.

Odg: Remorker

Reply #18
Osobno, slika nikad previše...
Pozdrav iz Zagreba...

Odg: Remorker

Reply #19
Pozdrav svima :) Dok je bio složen kostur remorkera,interesiralo me je kako će se ponašati letvice za plankiranje oplate.Letvice su od topole debljine 3 mm izrezane na mjeru 15x1250 mm i odlično slijede formu vanjske oplate - lijepo se savijaju i uvijaju.Prema tome ne bi smjelo biti problema.Sada samo trebam vidjeti na koji način iskoristiti što više cijelih letvica i koje će zone oplate ostati za rezanje i prilagođevenje na mjeru.
Kod rezanja rebra "1" previše sam odrezao jednu stranu donjeg dijela rebra pa sam ugradio "insert".Rubove rebara pramca i krme na poziciji oplate sam počeo šmirglati ukoso (lakše sad nego kad bude zalijepljen kostur) kako bi se letvica planka mogla zalijepiti po cijeloj širini rebra.Završna prilagodba kuta neposredno prije plankiranja.Toliko za danas, toplije je nego jučer 33,5 C , morat ćemo i malo na more  :) .Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #20
jako lijepo i pedantno :) ,mozes malo namociti letvice, bolje bu se pigale po trupu.lp

Odg: Remorker

Reply #21
Slikano sada u 16.55 na Kantridi u hladu  :( .Teško i misliti ,a kamo li nešto raditi  :) Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #22
Cestitke majstoru!!


Pratim gradnju, s veseljem..  super je vidjeti plovilo koje ne nastaje iz kalupa i nije konfekcija.


Pitanje moje je kako se radi o razmotljivoj oplati nebi li bilo  brze oplatu izvoditi iz panela tanjeg spera. ( kako su rebra gusta bio bi dovoljan i aviosper od 2mm ) u konacnici se izbjegne puno brusenja i kitanja.  Trup time bude laksi ( ok .. kod remorkera nije problem sa istisninom jer ce ionako jos trebati trpati balasta)a i ima puno manje spojeva koji u odsutnom trenutku mogu propustiuti vodu i sper je kruci pa ignorira sitne greske u "peglanju" forme i rebara.  ;)




ja uvijek izbjegavam  letvice osim ako se ne radi o obloj plohi pa nema izbora.  Letvice su mi ok za staticku maketu koja nece u vodu pa ne mora biti vodonepropusna i isticu se teksture drvenog plovila..


Jedva cekam nastavak i konacni snimak sa porinuca i plovidbe.





Odg: Remorker

Reply #23
Pozdrav svima  :) Hvala na pohvalama, mirt- hvala na savjetu za močenje letvica.                                  crash - odluka o načinu gradje i materijalima je pala prije samog početka , prije nego li sam išao uvećati nacrt.Prije toga sam malo čitao strane forume i kako sam napisao na početku želim se okušati baš u izabranom načinu gradnje - plankiranje letvicama.Također sada ne bih želio mijenjati izabranu tehnologiju jer su letvice topole doma, spremne za ugradnju. Obzirm da je to remorker solidne veličine (1200 mm) , težine trupa nije problematićna ,dapače,da bi se postigao maksimalni gaz ,kao što si i ti napisao, trebati će vjerojatno još dodati težine (olova).Svakako je bitno reći da nakon gotovosti vanjske oplate , brušenja i kitanja .......... , ide stakleno platno ( dva ili tri sloja maje "gramaže") i epoksi smola tako da ne bi smjelo biti problema sa vodonepropusnosti. Nakon finalne obrade (eventualno kitanje i fino brušenje) ide  špric kit i bojanje.Vjerojatno ću prije početka radova na oplati izvana, iznutra staviti jedan premaz epoksi smole.Na kraju, svi savjeti su dobrodošli ,veseli me interes kolega modelara i daje mi podstreh za daljnji rad.Pozdrav iz tople Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #24
Pozdrav svima  :) Danas je temperatura bila malo niža nogo jučer,a bura je srušila vlagu tako da se moglo nešto i napraviti.Svi utori 5x5 mm za balza letvicu na mjestima loma oplate su odrezani - poslužiti će za dodatno ukrućenje rebara na bokovima i pomoć pri plankiranju.Također sam pripremio krmenu "sekciju" (od rebra "-1/2" do zrcala) , obrada na licu mjesta kada se zalijepi za kobilicu i rebro "-1/2".Toliko za danas.
Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #25
Pozdrav svima :) Jučer započeto , danas završeno.Poljepljena su sva rebra na kobilicu.Zaljepljena su pojačanja na R0 na poziciji osovine kormila (sapnice)Sutra je novi dan , prije početka plankiranja oplate treba izbušiti i zalijepiti kućište osovine kormila i odrediti poziciju te osmisliti (skidljivi) nosač serva kormila.Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #26
Ogroman je bit ce ga lijepo gledati. A e lipi ce moci na pucinu bez problema heh. Sjednes na njega i u dir. :D
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Remorker

Reply #27
Pozdrav svima :) Danas sam riješio nosač serva kormila (sapnice) , izbušio rupu za kućište osovine Kormila (sapnice) , ali nisam zalijepio kućište. (To ću ipak učiniti kasnije nakon plankiranja i obrade krmenog dijela a neposredno prije staklenog platna i epoksija.Kućište je dugačko 45 mm i moram precizno odrediti koliko treba izaći van vanjske oplate , tu je u igri i sapnica i nosač sapnice koje još treba izraditi).
Kostur remorkera (kobilica sa rebrima) je blokiran na radnoj plohi i spreman za oblačenje.Toliko za danas.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #28
Pozdrav svima :) Evo današnjeg stanja radova na remorkeru.Sada se lijepo vide konture vanjske oplate.Sve je spremno za "oblačenje" letvicama topole.Nadam se da će ispasti dobro.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #29
Pozdrav svima  :) Nakon 2 dana pauze zbog drugih obaveza,nastavak radova na remorkeru.Sekcija krme zalijepljena na R"-1/2", nakon plankiranja slijedi završna obrada (brušenje , kitanje).Pramac od R"9 1/2" formiran , nakon plankiranja slijedi završna obrada (brušenje , kitanje).Pozdrav iz Rijeke  :)