Skip to main content

Topic: Multirotor FPV (Read 7454 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Multirotor FPV

Evo tema samo za snimke FPV-a iskljucivo sa multirotor letjelica, naravno vlastitih, domaci teren  ;)
Malo nas je ali... ;D
MK Quad FPV test

Odg: Multirotor FPV

Reply #1
Kaj zvuk ti je u binarnom sustavu?? ???
Soundkarte wir nicht entschlüsseln dieser Sound!
Robert

Odg: Multirotor FPV

Reply #2
Super izgleda... nadam se da cu i ja uskoro u te vode... jos samo da sredim quad... mislim kupiti multiwii MK mi je ipak malo previse...
A za pocetak se mozda budem zezao sa KK cisto za vjezbu.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Multirotor FPV

Reply #3
I ja sam se zapalio za FPV na quadkopteru. Posto mi je riknuo RCMUMMY sa FPV opremom, ista ovaj tjedan migrira na X-UFO BL. Nadam se do kraja tjedna snimcima FPV sa quadom. Mozda to bude s GOPRO posto je ista vec na quadu, Samo moram prebaciti kabel za video link od GOPRO do video TX.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Multirotor FPV

Reply #4
fora je multirotor na fpv, imam ja hrpu snimki ali nikako da sklepam to u neki mix pa da uploadam

Odg: Multirotor FPV

Reply #5
Dosadilo mi letenje na 10o i vise metara visine sa EASYSTAROM. Ipak dok mi ne dodje upravo narucen kabel za GOPRO na TX video, jos cu se praksirati vizuelno letenje i snimati s GOPRO, da vidim ponasanje i kako bi trebao koristiri komande u FPV. Visina je problem u FPV pa mi treba spotter da mi govori visinu i kamo se krece qopter da dobijem osjecaj u prostoru kroz kameru. U kolovozu cu doci u VŽ pa bi se mogli naći. Radim u PLODINE pa obilazim sve objekte, a blizu Vas ih ima 4.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Multirotor FPV

Reply #6
Dosadilo mi letenje na 10o i vise metara visine sa EASYSTAROM. Ipak dok mi ne dodje upravo narucen kabel za GOPRO na TX video, jos cu se praksirati vizuelno letenje i snimati s GOPRO, da vidim ponasanje i kako bi trebao koristiri komande u FPV. Visina je problem u FPV pa mi treba spotter da mi govori visinu i kamo se krece qopter da dobijem osjecaj u prostoru kroz kameru. U kolovozu cu doci u VŽ pa bi se mogli naći. Radim u PLODINE pa obilazim sve objekte, a blizu Vas ih ima 4.

kupi neki osd sa gps-om, na njemu ti pišu svi podaci o položaju i brzini letjelice
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Multirotor FPV

Reply #7
Izgleda nista od FPV na quadu. Danas montirao FPV sa GOPRO. U naocalima FATSHARK su smetnje. Crte horizontalno po ekrenu naočala. Poslijepodne testirali na otvorenom MUVA i ja  dokle se javljaju smetnje na prijemniku FATSHARK ( UGRAĐEN U NAOČALE ) ako je uključen predajnik FUTABA 2,4. Otisao sam 50m od MUVE  sa ukjučenom stanicomi. MUVA javlja da se u naočalima i dalje javljaju smetnje. Okrenuo sam FUTABU suprotno od FAT SHARK i zaklonio tijelom , ali smetnje u naočalima su i dalje. Temeljem toga odustao od letenja FPV: Premda je bila ideja da nabavim vanjski prijemnik i s kalbom se spojim na naočale, ali ovo me odvratilo. Neka, za sada FPV ostaje da se koristi na EASYSTAR.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


Odg: Multirotor FPV

Reply #9
napravi ovo: sa ukljucenim fatsharkom na 1-2m prebindaj futabu da zauzme dio banda koji ce u tom trenutku biti najmanje pogodjen smetnjama, nakon toga antenu na stanici postavi u horizontalu i tako antene na futabinom prijemniku, ako ce jos uvijek imat spricanja po video linku preseli ga gore-dolje par kanala, sa samom promjenom polarizacija na stanici i video linku (jedno H drugo V) ces eliminirat dosta spricanja, ja sam isto probao sa Arurorom i Fatshark 2,4G 40mW, radi bez problema

Odg: Multirotor FPV

Reply #10
ok to na stanici za antenu,  ona odašilje i neka ju okrene drugačije od fpv opreme...

ali zašto obje antene na futaba prijemniku staviti u istu polarizaciju?
pošto ima diversity, čini mi se da je bolje da bude jedna vodoravno a jedna okomito,
pa u slučaju naginjanja modela ili tko zna čega, druga antena vjerojatno bu imala bolji prijem.
a prijemnik sam odabire cijelo vrijeme s koje uzima signal.

pošto ne govorimo o sustavu s telemetrijom, povratne veze iz prijemnika NEMA, pa se ni ne povećava smetnja video linku,

rano je pa sam možda nešto previdio, pa samo reci, nema ljutnje  :)

Odg: Multirotor FPV

Reply #11
ok to na stanici za antenu,  ona odašilje i neka ju okrene drugačije od fpv opreme...

ali zašto obje antene na futaba prijemniku staviti u istu polarizaciju?
pošto ima diversity, čini mi se da je bolje da bude jedna vodoravno a jedna okomito,
pa u slučaju naginjanja modela ili tko zna čega, druga antena vjerojatno bu imala bolji prijem.
a prijemnik sam odabire cijelo vrijeme s koje uzima signal.

pošto ne govorimo o sustavu s telemetrijom, povratne veze iz prijemnika NEMA, pa se ni ne povećava smetnja video linku,

rano je pa sam možda nešto previdio, pa samo reci, nema ljutnje  :)
ma naravno da moze na modelu stavit ako je diversity jednu H drugu V , ali ako ih i stavi obje u H imat ce jos uvijek veci domet nego sam FPV link
inace ove smetnje se interferiraju izmedju stanice i samog prijemnika na naocalama ali je i sa druge strane pozeljno razlike na polarizaciji napraviti posto video tx na modelu moze rusit domet rc-u

Odg: Multirotor FPV

Reply #12
Ne da mi se zezati otkalnjanjen interferencije TX FUTABA i RX FAT SHARK. Kupujem 1,2 GHz ili 1,3 GHz. Mozda Lawmate. Imate likakvih iskustava s tim video TX i video RX??
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Multirotor FPV

Reply #13
Offtopic: hej bodul, da li si to možda igrao M:tG?
MAK Zapad

Odg: Multirotor FPV

Reply #14
Dosadilo mi letenje na 10o i vise metara visine sa EASYSTAROM. Ipak dok mi ne dodje upravo narucen kabel za GOPRO na TX video, jos cu se praksirati vizuelno letenje i snimati s GOPRO, da vidim ponasanje i kako bi trebao koristiri komande u FPV. Visina je problem u FPV pa mi treba spotter da mi govori visinu i kamo se krece qopter da dobijem osjecaj u prostoru kroz kameru. U kolovozu cu doci u VŽ pa bi se mogli naći.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(