Skip to main content

Topic: Zagi - Pitanje s elektronikom (Read 6154 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zagi - Pitanje s elektronikom

Ovako,za koji dan mi stize izrezan zagi pa me sad zanima uz elektroniku.
Imam motor od 750kv sa snagom od 185 w na 3s

Sad,normalno da bi bilo bolje da ima nekih 1500 ili cak 2200 kv motor,ali ja ga nemam..
Zanima me je bi mogao potjerati ovaj motor na 7x5 zagi od nekih 600 grama..Preporuceno je za ovaj motor 9x5 ali nemam ga :/
Ako netko ima iskustva s tim ?

Inace,ovaj je motor.
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=123

Serva su Turnigyea s metalnom getribom.

Baterija treba jos kupiti.
Po jacini motora cini mi se da je batka dovoljna maximalno do 1500 mAh ?

ESC mi je 30 Ampera.

Odg: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #1
inace ti je pravilo sto sigurno i znas da je tako da sto manji kv trazi veci prop, za 7x5 prop ti treba takav motor od 2200kv, mislim da neces dobiti dovoljan potisak sa tim kv-om i sa tim propom,pise ti da na 2s ide 12x6, na na 4s ti ide 9x6, znaci da ti treba za 3s oko 10x5,sa tim propom bi imao dovoljan potisak!  sto se tice baterije, mozes koristiti i tu od 1500mAh ali ces imati jako kratko vrijeme letenja, na ful gasu jedno 5-7min, naravnio da bi ti bila bolja 220mAh baterija sa min 30c! Esc ce biti ok!

Odg: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #2
Imam trenutno jos jedan 10x4,7 ali cini mi se da je za slow fljight i to..

Odg: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #3
Problem je sa Zagijem taj da je tesko strpat tolki prop gore jer moras pol krila izrezat...strpi se radje i kupi 2200 motor, jeftin je a izdrzljiv i dobar. Ona mozes gore stavit 6x4 ili cak 7x4,5 ili 6 (overkill)

Re: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #4
Mozes i spojiti 2x3s baterije u seriju i voziti ga na 6s.

Naravno sa manjim propelerom

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Odg: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #5
Mislim da ne podržava 6s ::)
Spektrum dx7s i razni modelčeki



Odg: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #8
Budem jos vidio...

Ako kupujem novi motor s tim mi treba i novi esc i nova batka,barem 2200mAh sto me izadje troskova 150-200 kn s postom s HKa...

Porbat cu s ovim gore navedenim letjeti..


Inace,ako napraivm zagija s malim kutom prema ostrini napadne ivice stane veci prop,ako me razumijete..
Sve u svemu,kad sve stigne i kad se namontira javim vam se opet :D

Odg: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #9
ajde opet probaj objasniti zadnji post, nisam bas skuzio

Odg: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #10
Ako mislis na ovo propom veci,ako mislite da je standard velicina zagija mala za tolki prop,da cu morat srezat ono pola krila,onda samo napravim znaci da mi bude zagi duzi i da ime manji zakretni momenat,manji kut sklapanja krila..

Odg: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #11
Pa da ali onda mu bitno mijenjaš karakteristike leta, a to ti baš ne predlažem. Nije isto ako su krila pod drukčijim kutem, ode CG, ode geometrija, ode sve u ... :D

Odg: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #12
Zivimo da probamo :D

Odg: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #13
Ok...nemoj samo da pol setupa porazbijaš zato što si htio "isprobavat"...govorim iz vlastitog iskustva :)

Odg: Zagi - Pitanje s elektronikom

Reply #14
Probat cu :D

Ma polako cu samo,krilo mi stize za nekih 3-4 dana