Skip to main content

Topic: MPX M-Link (Read 3712 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MPX M-Link

MPX-ov 2.4GHz sistem je u trgovinama.
Za sada samo kombo predajni modul + RX-7-DR light prijemnik = 139€.
Jedan je završio kod mene  ;D
Slikice i iskustva uskoro!

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MPX M-Link

Reply #1
Kombo se isporučuje u kartonskoj kutiji
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: MPX M-Link

Reply #3
Prva iskustva:
Računajući da je stvar PNP uštekao sam modul, upalio stanicu i ustanovio da ne radi. Nakon par minuta kajanja i očajavanja, provjerio sam stari modul na 35MHz, koji je radio i prije i sada uredno. Prije nekoliko mjeseci stanica je bila na upgradeu firmwarea sa 1.3 na 2.6 tj. pro verziju koja navodno radi sa M-Linkom. Nakon još malo razmišljanja odlučio sam da RTFM. Koji kaže da treba flešati na najnoviju inačicu firmwarea, tj. 3.3. Download sa interneta besplatan, kabel iz samostalne izrade još od mc3030 i firmware je gore. I sada radi kao što je predviđeno. Bindanje se pokreće tipkom u obliku ključa na samoj stanici, a proces bindanja se prati na ekranu i ledici na samoj stanici. Bindanje je bilo gotovo trenutno. Primjećujem da servoi rade puno "glađe" nego na Assanu kojeg sam prije isprobao.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MPX M-Link

Reply #4
Hvala za info i slike!!  ;)
Gdje si upgrejdo s 1.3 na 2.6 (to je s evo na pro??)?!?
Iz koje trgovine si uzeo M-Link ?!

Pozz,
BuBi

Odg: MPX M-Link

Reply #5
Mozda pitam glupost, ali imas li sada mogucnosti telemetrije????
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: MPX M-Link

Reply #6
Nadogradnja je izvršena u MPX servisu u Njemačkoj, i to tako da sam odnio kod Koleta, platio poštarinu a on je odradio sve drugo. Čekao sam blizu dva mjeseca. Nadogradnja samo firmwarea je besplatna.
Ovaj kombo koji sad isporučuju nema telemetriju jer je prijemnik u "light" izvedbi. Odatle i cijena od 139€, najavljena cijena je bila 219€ sa 9 kanalnim prijemnikom sa telemetrijom. M-Link modul, koji ide u stanicu, ima mogućnost telemetrije kao i software na stanici. Meniji se aktiviraju kada prepozna prijemnik sa telemetrijom. Po defaultu javlja napon baterije prijemnika i broj propuštenih paketa ako ih ima. Za dodatnu telemetriju je potrebno priključiti odgovarajuće senzore.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MPX M-Link

Reply #7
Prijemnik je spojen na V-Bar i sve skupa na komp. Ne primjećujem probleme koje su imali neki drugi brandovi (Futaba FASST) sa V-Barom. Naime V-bar očekuje "pravi" signal, a ne "pulsirajući" kojeg na nekim kanalima ima Futaba FASST (da bi se servoi sinkronizirano micali, recimo oni koji su na CCPM-u, istovremeno mijenjaju vrijednost - kao da su trigerirani - a to zbunjuje V-Bar). Znači nisu previše filozofirali nego su zadržali kompatibilnost.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG