Skip to main content

Topic: cessna 182 skylane (Read 5217 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cessna 182 skylane

Zanima me gdje mogu nabavit jos dva servo motorica za model naveden u naslovu.Uglavnom dobio sam s avionom 2 servo motora.jedan je za smjer(na repu) a drugi isto na repu ali za gore dolje.e sad ja bi htio jos dva komada za krilca na krilima.Jako malo znam ali vidim da mu ovako treba dosta dugo da uzleti pa bi ugradio jos ta 2.Ovo sto sam napisao ce vama iskusnijima mozda bit smjesno al eto s obzirom na moje iskustvo u ovom sportu mislim da je najbolje sto sam mogao. ::)
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: cessna 182 skylane

Reply #1
daj link na model

ne polijece tesko radi neimanja krilaca na krilima koji se nazivaju eleroni nego vjerojatno radi slabog motora.

za service ti ne mogu reci jer nemam pojma koji je model.

edit: robu uglavnom kupujemo tu: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_index.asp
struja zakon, nitro USTAV

Odg: cessna 182 skylane

Reply #2
e pa model je cessna 182 skylane.E ma poleti on nakon jedno 15-ak metara.Jel to ok?Sam ja sam mislio da bi mogao i brze s obzirom kako se zaleti.Nosi ga taj motor ko vrag svoju mater.al dobro mozda je to meni cudno jer kazem letio sam samo 2 puta.Znaci mislis da mu nisu potrebna jos ta 2 servo motora?Dobro vecinu tog mog poljetanja pokvari moje neiskustvo.A sta kazes jel to ok model za pocetnika poput mene?Hvala na odgovoru.
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: cessna 182 skylane

Reply #3
e da i jos nesto.kako god podesim ta krilca(elerone) uvijek kad ga ugasim ili ponovo upalim oni odu ili lijevo ili desno.jednom sam ga podesio da kad ga upalim i ugasim ostanu ravno.i sljedeci put ga upalim i eleroni opet odu ili lijevo ili desno.Zasto?
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: cessna 182 skylane

Reply #4
nesto si ti mene krivo shvatio. ovo za sto zelis service su eleroni, vertikalna povrsina na repu se zove kormilo, a horizontalna elevator.

nisam rekao da ti ne trebaju eleroni i bez njih je po meni letenje skroz druga prica.


gdje si kupio model? koji je proizvodjac?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: cessna 182 skylane

Reply #5
Evo nesto sam sad i naucio :)
Ok znaci dalje pricamo o eleronima.za to zelim servo motore.
Proizvođač je REELY SKY.I molim te ako mi mozes odgovorit i u vezi onog sto sam pitao za kormilo i elevator.hvala unaprijed.
Mozda i bude od mene nesto ak vi tu budete imali dovoljno zivaca...haha
E da kupio sam od nekog decka preko oglasa.decko je iz varazdina ili okolica.
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: cessna 182 skylane

Reply #6
Postoji mogućnost a, najverovatnije da je to trokanalna stanica s trokanalnim prijemnikom tako da nemaš mogućnost staviti još jedan servo.S toga kupi neku četvorokanalnu stanicu da bi to moga napravit.Kupi regler i brushless motor pa će ići kao raketa.Ta Cesna se prodaje u Conrad Elektronic.
Toliko od mene
LP
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: cessna 182 skylane

Reply #7
Ja sam isto kupio cessnu prije god dana vjerovatno kod istog covjeka i kolko sam ja shvatio da covjek zeli stavit sebi flapsove a siguran sam da ima elerone na tom modelu.

Odg: cessna 182 skylane

Reply #8
evo decki ovako.Opis mog modela koji mi je covjek poslao prije nego sam ga kupio.i da sto maki kaze ima on vec elerone samo mu fale motorici.



Avion na daljinsko upravljanje novo, ready-to-fly, Skylane Cessna 182 je najnoviji model 2009 popularne entry-level model sada s potpuno razvijenim novoinstaliranim 4-kanala tehnikom (35 MHz), 4 serva (2 avionsko krilce, 1 kormilo i visinu 1x), . Također uključena Lipo baterija i punjač te sa potpuno programirani daljinski upravljač . Već svog prethodnika (3-kanalna verzija Styrofoam) je jedan od najboljih spreman za letenje modela u svojoj klasi. Prednji kotac ima mogucnost zaokretanja lijevo desno. Trup aviona i krila je iznimno robustan i cvrst . širina 980 mm, dužina 780 mm, propeller: 8x6 cola, visina 200 mm, težina 600 g, baterija Ni-MH: 8,4 V/ 1000 mAh , 4-kanalni rc TX-401 4-kanal-prijamnik RC-RX4), Highspeed Servos VTS-05B 290 Motor, 1x Simulationssoftware, daljinski upravljač. Moguca opcija i sa Brushelles motorom(Lipo bat.1100mAh i balanser sa brushless motorom 1530 KV BL) za ukupno 1600kn. Snažan 1530 KV BL motor pruža puno snage na propeler. Lipo baterija s 11,1 V i 1100mAh sa balanserom,osigurava dovoljno snage, model ima raspon krila gotovo metar.

E ovako kad sam ga pitao di su jos 2 serva kaze to trebam dodatno kupit.I uzeo sam sa Brushelles motorom.
Znaci da imam sve opcije za to ugradit?Ako je tako moze li mi netko od vas ako to ima prodat ili me uputit negdje?i kolika je cca cijena jednog motorica?


Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: cessna 182 skylane

Reply #9
Dovoljno ti jedan servo za elerone a, sad drugi problem moraš znati veličinu servoa tako da ne bi kupio prevelik i pretežak servo.Evo za primjer pa vidi a, ekipa sa foruma uglavnom kupuje sa Hobbycitiy-a
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=663
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=662
ili ti treba nešto manje od ovoga.
LP
Davor
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: cessna 182 skylane

Reply #10
Pogledat cu.Hvala na odgovorima i strpljenju
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.