Skip to main content

Topic: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj......... (Read 164854 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #90
pozdrav
ja sam relativno novi i pri prvoj kupnji vec sam imao problema
rjec je o gigi neznam možda je bilo slucajno
dakle prodao mi je trener sa pokvarenim servom pregoretom svječicom ne zmontiranim motorom
strong, light and cheap - choose two

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #91
i zaboravio sam čekao sam ga pred kucom sat i pol jer mi je krivo napisao do kat će biti na poslu
strong, light and cheap - choose two

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #92
pozdrav
ja sam relativno novi i pri prvoj kupnji vec sam imao problema
rjec je o gigi neznam možda je bilo slucajno
dakle prodao mi je trener sa pokvarenim servom pregoretom svječicom ne zmontiranim motorom

A sta ces... nisam ni svijestan tih kvarova. Izvinjavam se ako je tako.
Mene zanima koliko ti gregore imas godina, kad si tako brz...

Uglavnom meni je drago sto smo kada si dosao po model stavili bateriju u njega i probali smo dali svi servaci rade. Bilo je tada ok.
A svijecicu, posto nemas nikako prakse sa time, vrlo lako unistis. To ces jos nauciti kroz praksu letenja u modelarstvu. Potrosni materijali...

Pozz..., Giga..

p.S.  A kada si mi model platio sa previse novaca kojih ocito nisi bio svijestan,
 dobio si ih nazad. Joj, joj kak sam te i tu zeznuo... kaj ces kad sam takav..

Uzivaj u letenju..

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #93
Možda je Gregor nov u modelarstvu, i neiskusan.
To nije razlog ga se nekog tako prevari.

Ja sam Gregoru pokušao poletjeti model.

Prvo što sam uočio je da je motor postavljen u lijevo i prema gore.Lijepo bi se početnik namučio letjeti s tako postavljenim motorom.
Tada smo stavili prijemnik i probali sve serve. Servo za gas je počeo preskakati - getriba je rasturena!
Zamijenio sam servo, natočio gorivo. Stavim klemu na svječicu, ništa. Izvadim svječicu i vidim prastaru izgorjelu svječicu.

Najlakše se tako riješti model. Velika vjerojatnost je da početnik razbije model pri prvom letu, pa ne može niti okritiviti prodavatelja što mu je prodao.

P.S. Motor još nismo upalili, nadam se da radi. Ako se ne varam taj motor je već bio u mojim rukama prije nekih 5 godina, kad je njegov vlasnik bio Nikola Lehkec.
BTW i taj model sam već letio, jer mu je Vlasnik bio kolega Ivan Belić.




Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #94
malo OT-a,

pohvala za temu, još jednom smo svi nešto naučili


Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #95
Možda je Gregor nov u modelarstvu, i neiskusan.
To nije razlog ga se nekog tako prevari.

Ja sam Gregoru pokušao poletjeti model.

Prvo što sam uočio je da je motor postavljen u lijevo i prema gore.



Ako sam kriv ,ispricavam se, stvarno nije namijerno...
Moguca je moja greska...

Gregor je motor sam montirao, bez mog savijeta kako se montira ,jer je rekao da ima kolegu sa kojim ce to pripremati za let.

A Irvine nemoze da ne valja...
------------------------------------------

Model trenera ,drveni, raspona mislim 1,5m sa motorom Irvine
 i mislim da su bili robbe sevaci + novi galon goriva 10% prodano za 1050kn.

Decko mi je nesvijesno dao 1300kn i jos mu je tata trazio 50kn da nadoda. Mislim da je od mene fer sto sam mu vratio visak novaca.

Inace nije problem ni servac ni svijecica, mogao se javiti, ali nije...

Decki moze to biti i drugacije... Nije mi to prvi model kojega sam prodao...

Pozdravljeni kolege, Giga..

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #96
ja sam tu na giginoj strani jer je gregor bio kod prodavatelja, vidio robu i kupio vidjeno. prema ovome na stup srama moze doci svatko tko prodaje nesto polovno...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #97
kao što sam rekao, svi smo mogli nešto naučiti, a i oni koji ubuduće kupuju također,

znači ako ideš  kupovati metanolca, a nisi ga nikad prije slagao, pouka je povedi nekoga sa sobom,

ako kupuješ elektro model, nek ti ne bude teško ponesti svoju bateriju ako ju imaš, pa spoji i provjeri da li sve radi

ako ti prodavač ponudi da sam složi motor gore, prihvati ponudu

i najbitnije isprobaj ga

ima nešto za naučiti od starijih gospođa koje su u kupovini, dođu u dučan, pa 20 puta prepokreću majcu za 30 kuna
nije to bez veze, jer najbitnije je kod svake kupovine je dobro pregledati robu koju kupuješ, a ako ne znaš kako bi to trebalo izgledati povedi nekog sa sobom ko se razumije u to

da me se ne shvati krivo, naravno da sa strane prodavača mora biti bar osnovna doza poštenja da se nekog ne "zavalja" namjerno, a ako se i dogodi neki propust ili nešto krivo, onda sjedneš na prodavača dok to ne popravi :) i nema tu neugodno mi je nazvati ... i sl. platio si , i hoćeš ono što ste se dogovorili


al sam se raspisao..., uglavnom, nadam se da će Gregorov model biti brzo složen i da ćemo uskoro vidjeti snimku leta


Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #98
vise puta sam trgovao s gigom i nikad nije bilo problema ,tako da cisto sumnjam da je giga nekom nesto uvalio na kraju krajeva kupac sam pregledava robu koju kupuje ako mu odgovara
nije mi namjera nikog uvrijedit ovo su moja osobna iskustva!

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #99
Evo ja isto volim trgovati s mojim Igorom wespenom...on meni nekaj proda a ja mu velim fala igor i nedam mu novce...još mu obečam čevape pa ga na kraju i tu zajebem i ne otpeljam ga...jedino mu tu i tamo donesem kolu zero ali pola litre !dvije su previše !

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #100
To onda valjda ide u dobri trgovci onda? :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #101
giga -> Sv. Giga!
Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr


Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #103
Loš trgovac - Dozo (Danijel Dozet) iz Našica
Oprez pri eventualnom trgovanju s njim
Ovdje ima više detalja o kupoprodaji
http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/izaso-gopro2/msg63054/#msg63054
http://produto.mercadolivre.com.br/MLB-217732904-filmadora-gopro-hd-hero-960-motorsport-_JM
http://www.anarchysports.com/gopro-960

gospodin je dobio stavku iz naslova po cijeni od 1000kn,sa svakom stavkom iz paketa,i u savrsenom stanju.A to sto je kasnije rekao kako je mislio da je to noviji i skuplji model...?!?!
puno je ponuda doslo sms-om i na p.p sa pitanjem o modelu i sl. ,no gospodin nije postavio niti jedno pitanje osim jel moze za 1000kn na sto sam i pristao

Osobno ja Danijel Dozet,loš trgovac
pozz

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #104
nebi se htio mijesati ali da ja nadodam koju..imao sam i ja svojih musica ali nikad nisam nekoga tako zeznuo..napisao si da prodajes tu kameru novu i sta covjek ima pitat nego da se dogovorite oko cijene i da posaljete ono sta je napisano
na kraju covjek dobije ono sto nije trebao..ako pise da je motorsport onda mora biti motorsport i gotovo..mene bis i zeznuo jer ja neznam razliku ali onoga ko zna nebis a pongra i robi znaju i u to ne sumnjam!
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote