Skip to main content

Topic: ESC (regulator) settings!  (Read 1525 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ESC (regulator) settings!

Pošto vidim, da ima puno modelara tako početnika kao i izkusnih problema sa ESC odlucio sam napisati par osnovnih stvari posto sam i sam imao problema sa letenjem a nikako da nađem izvor zašto.U 90% bio je kriv ESC t.j regulator.
Puno puta se desi da dođu več iz tvornice nepravilno izprogramirani a još više puta desi se kad kupujemo polovne jer u biti neznamo gde je taj ESC bio odnosno čemu je služio.
Jako je važno kako je ESC isprogramiran jer to ogromno utječe na sam start,let i sljetanje modela.Opisat ču par osnovnih najbitnijih funkcija koje je potrebno pravilno programirati.

BRAKE - bremza propelera, za jedrilice mora biti opcija ON za motorne OFF.Neki regleri imajo i mogučnost hard,soft,super soft zavisi od modela.

CUT OFF TYPE - kakav je način izklapljanja motora kod prazne baterije t.j zaštita baterije. Ima CUT OFF i SLOW DOWN, najbolje je odabrati Slow down.

CUT OFF VOLTAGE -Napetost opterečene baterije pri kojoj se baterija deaktivira kada padne voltaža ispod 2.8,3.0 ili 3.1/V po komponenti baterije, stavimo 3.1!

TIMING - to je način rada motora u određenoj fazi. Obično je to low,midle i high.
Outruner motori su na opciji midle ili high zavisi od modela, motori sa 2 ili 4 pola su na low.

START MODE- To je opcija brzina starta motora od "0" do punih okretaja.Normalno odaberemo srednju vrijednost a za helikoptere opcija GOVERNOR.

Najbolje i najlakše ide programiranje sa programskom karticom posto imaju ili displej ili led diode tako da ti je sve na dlanu.Manje popularna je opcija programiranja preko sendera jer meni osobno nije niti sigurna niti dobra a od beepanja digne mi se kosa na glavi. :-)

Eto nadam se da če kome pomoči da ne traži po netu zašto mu model unatoč pažljivom out settingu ne leti pravilno ili su problemi.

Pošto sam Slovenac izvinjavam se na pravopisnim greškama!

Pozdrav svima
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: ESC (regulator) settings!

Reply #1
Hvala na informaciji :) prije tjedan dana sam letio na jednim novim reglerima koji su kao imali isti firmwer, naravno da nije nikako letjelo, sto se uspostavilo naknadnim pregledom postavki u reglerima.. nakon ponovnog fleshanja i programiranja, to je sad potpuno druga prica :)