Skip to main content

Topic: Futaba FMT-01 (Read 5369 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Futaba FMT-01

Procurilo


http://fccid.net/pdf.php?id=2555988


3D stikovi (3osi + rotacija)
Svi aktualni Futabini protokoli
Nalikuje kao daljnji razvoj FX32 - sad kad Robbea više nema
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Futaba FMT-01

Reply #1
I prve slike
Sami ga nazivaju - drone type transmitter.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Futaba FMT-01

Reply #2
degutantno !  :D :D

Odg: Futaba FMT-01

Reply #3
kak to mislis 3 osi i rotacija ?
dx9-xd8-gobac630

Odg: Futaba FMT-01

Reply #4
Naprijed-natrag, lijevo-desno, gore-dolje(pritisak prema "unutra") + vrh stika je pot koji se zakreće - rotira.


Kako to zovu "drone type radio" očito je ideja imati 8 proporcionalnih kanala na stikovima, 4 tipična za letenje + upravljanje gimbalom i još ponešto.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Futaba FMT-01

Reply #5
Hej Renato ,ako netko leti sa palčevima na stikovima...mislim da je to ''misija nemoguće''  :-\ ....ne sviđa mi se ergonomija  >:(
Tebi pozdrav i hvala  ;) 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Futaba FMT-01

Reply #7
To je za novu decu koja su se naučila igrat flight simulatore sa joystickom - pitajte me otkud znam

Odg: Futaba FMT-01

Reply #8
Ni meni se ne svidja, opcenito Futaba me po nicemu ne fascinira - ocito ne razumijem.
Gimbale su posudili iz svojeg "industrijskog" programa. Futaba ima ogroman program daljinskih za razne potrebe upravljanja strojevima. Futaba (redom prema prihodu) zivi od: robota za automobilsku industriju, proizvodnje oled ekrana, industrijskih daljinskih, amaterskih daljinskih - pri cemu je amaterski rc manji od 1% ukupnog prihoda. A biti ce i manji jer ce otpasti Robbe dio.
Sigurno su napravili analizu trzista i zakljucili da tako nesto ima dovoljan broj kupaca.
A raspravu o letenju na palce ili pult ili nesto - ne zelim zapoceti jer nema pravog odgovora ili nacina, svako leti kako mu pase ili po navici ili tako nesto.
Naravno Futaba je stavila palice gdje nije moguce letiti na palce jer tako lete amateri :) :) :) - sorry samo sala.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Futaba FMT-01

Reply #9
Nema rasparave o načinu letenja(palac /palac kažiprst itd) ,nego me stvarno zaprepastio ogromni stik (za građevinske dizalice).. :D
Ali  spreman se kupiti Taranis(treba mi telemetrija napona na letalu) ,ali o tome će mo uskoro kada se vidimo u Splitu...Ciao Renato  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Futaba FMT-01

Reply #10
Pa nije to baš friška vijest.
Vidio sam slike prošlog ljeta na infinity web siteu.

http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/futaba-za-multikoptere/msg160582/?highlight=futaba#msg160582

Takvi stikovi se mogu vidjeti na UAV konzolama za ozbiljnu upotrebu (raptor), ako tko gleda seriju "Dobra žena", jednom je bio slučaj sa UAV pilotkonjom koja je istresla tovar bombi na žene i djecu, pa se mogao vidjeti njihova soba odakle "pilotiraju".
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Futaba FMT-01

Reply #11
Davor daj mi reci zakaj ti ideš za svakim Faldomakovim postom gdje ljudima prikaže nešto što nisu vidjeli i onda napišeš "Pa nije to baš friška vijest ja sam to vidio..."


Koga briga?

Odg: Futaba FMT-01

Reply #12
Pa eto nemam što pametnije radit.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: Futaba FMT-01

Reply #14
Pa to je cisto normalno kad izmedju objave i prodaje uredjaja prodje godina i vise. Svi unaprijed bacaju marketing a proizvodnje niotkuda. Pa tako idu i vijesti - tko bi to sve vise pratio.


Nazalost ima i tuzna vijest - Horus nece voziti OpenTX - izgleda da je ta odluka finalna.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }