Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 273298 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #555
eh daa, sreća je na njihovoj strani !!  :)


tnx Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #556
Evo i dečki iz "Krila Oluje" su imali službeno predstavljanje novog letačkog programa za 2016. godinu !


Baš mi se sviđa nova figura u programu, (4:37)  sinkronizirani kovit dva aviona u paru. Odlična ideja nove postave.


Evo jedan kratki video, sa predstavljanja u Zemuniku.


http://www.youtube.com/watch?v=sOa6fqEwVGY

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #557
Ma imamo odlične pilote ,a samo da odobre kupovinu 6 borbenih mlaznjaka, i sva bi prepucavanja u ''regiji'' završila......može Jas 39 Gripen,a ovi budalasti novinari pod upravom politike tvrde da se nije dokazao u ratu....svašta :D :D :D
Živio i nadajmo se boljem. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #558
@ Mes
znaš kako kažu, da nada umire zadnja !  :( 


Šta god da kupe, ako uopće do toga dođe, bit će to veliki pomak na bolje u odnosu na ovo kaj imamo sad.
No, iskreno 6 komada mislim da bi bilo premalo. U tih 6 moraš imat i poneki dvosjed za obuku i trenažu,
pa moramo računat najmanje 2 ako ne i 2+1 komad za dežurni borbeni dvojac koji su praktički
24 sata pod zapovjedništvom u Torejonu i na njih ne možeš računat za izvršavanje drugih zadaća.
K tome, ispravnost nikada nitko nije imao i nikada neće biti 100% tako da ako bi se kupilo samo  6 komada
nebi se moglo provodit nikakvo letenje i nalet i trenaža pilota bi opet bila .... jednaka nuli.


No s obzirom kako se sve odvija i sa svim ovim povjerenstvima , po ko zna koji put, i stalnim odgađanjem i odugovlačenjem,
niš me nebi iznenadilo da odluče (ako već i nisu) sve to razje.... do kraja i ... ključ u bravu, bar što se tiće nadzvučne.
No , kao što sam i rekao na početku posta ... Nada umire zadnja ! ;)


pozz u Split


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #559
Ma znam kako ide ,kada sam rekao 6 ...to je 6(+6) komada spremno za borbeno djelovanje.Šveđani  su nudili sve (letačku obuku , instruktore , mehaničare-elektroničare,simulatore itd)...Zna se sve,vanjski faktori  a onda  naši bez muda , to znaš hvala Bogu...ali uvijek ista pjesma.Mi jedino složno djelujemo u uvjetima rata.... :'( :'( :'( i to kada nemamo ništa ili skoro ništa od naoružanja.
Živio i puno zdravlja
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes



Odg: VELIKI AVIONI

Reply #562
tnx skyfall


Čim čujem ovaj zvuk Tumanskog odma mi srce brže zaigra.


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #563
Čestitke momcima uz veliko poštovanje..... 8) 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


 

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #565
I na zemlji je bilo zanimljivih detalja. Ako netko ima viška elisa očito mogu poslužiti. Pitao sam lika ima li unutra i HK regler pa je umro od smijeha. :)
Ova veća im služi samo za vježbanje: polijetanje - školski krug - slijetanje. Zato ima mali radijus premda može u zraku biti i do 10 sati, barem su mi tako rekli. Domaći proizvod. Dare, nešto za tebe. :)


  

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #566
@ Toni
Bio sam na Jarunu i gledao sam i Krila Oluje, no iako sam ih gledao po neznam koji put, svejedno mi je žao kaj
nama u Zagrebu nisu odradili kompletan program već ovaj dosta, dosta skračeni.
No kaj je tu je, lijepo ih je bilo ponovno vidjet bar nakratko, čak i u ovom full skračenom nastupu.
Zadrani su ovaj put imali puno više sreće ...
Dole na povratku iz Zagreba, na aerodromu Zemunik, jer je bio dan otvorenih vrata ,
su izveli kompletan puni 24 minutni program ...