Skip to main content

Topic: trajanje ljepila (Read 4612 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

trajanje ljepila

kako dugo se mogu cuvati ljepila:

epoxi 50/50
CA
smola 100/23

Za CA je manje vise jasno, jer ili tece ili ne tece, ali ova dvokomponentna... da li za njih vrijedi isto pravilo ili se ti "otvrdjivaci" mogu pokvariti odnosno prestati biti djelotvorni? 

(ne bi volio da se nikad ne stvrdne...)


Odg: trajanje ljepila

Reply #1
ako već nema znanja... ima li iskustva?

Odg: trajanje ljepila

Reply #2
jesi li pitao striceka googlea? ;)

struja zakon, nitro USTAV


Odg: trajanje ljepila

Reply #4
Kako stvari stoje s PU ljepilom (Bison timber max) koje se malo smrznulo?
Ostalo mi nepažnjom na gruntu i sad izgleda kao da je netko stavio najlon vrečicu unutra (tanki sloj je valjda odreagirao)?
Koristiti, koristiti s oprezom ili baciti ???
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: trajanje ljepila

Reply #5
tekuči dio koristiti, skoreni(suhi) je teško mazat :D .

propikni sa štapičem gornji dio da odma vidiš koliko debelo se osušilo, reagira na vlagu pa se površina zapjeni i začepi ostatak.

Odg: trajanje ljepila

Reply #6
Ma napravila se skroz tanka korica, kao najtanja najlonska folija...
Znači ti misliš da to nije od smrzavanja nego od stajanja ?
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: trajanje ljepila

Reply #7
vlaga tom ljepilu (pu max) služi za vezivo pa se kod male količine ili kod dužeg stajanja ipak "provuče" u bocu i stvrdne površinu.
ja sam imao 2 godine bočicu toga i pred kraj je zbog velikog volumena zraka i vlage jer je u garaži vani, svaki tjedan trebalo probušiti da krene van. na kraju mi se zadnjih par kapi skroz napuhnulo.

Odg: trajanje ljepila

Reply #8
Znači bude to i dalje za koristiti :)
A za reakciju s vlagom znam.
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...