Skip to main content

Topic: Cessna 1:3 (Read 3524 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cessna 1:3

Ukratko, stari osječki majstor inž. Robert Mandić napravio cessnu u omjeru 1:3, 38ccm cvajo motor benzinac, ništa kupovno osim motora, točkova i serva, sve ručni rad, uključujući i šperploča od 1.5mm koje u to vrijeme nije bilo za kupiti.
model je dovršen 2004. godine i letio je dva puta nakon dovršetka. Zbog problema s vidom (a i godinama) model nije letio sve do osječkog Air Showa (pilot Miro Suver), dakle, punih 10 godina je stajao spremljen u garaži.
Prekrasan model, koji je danas u rukama drugog starog modelara (Antun Šikić-Šika) drugi puta ove godine poletio.
Napominjem da je model nakon 10 godina upalio kao da je jučer letio.

http://www.youtube.com/watch?v=GQCQrgObodo
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Cessna 1:3

Reply #1
Svaka pohvala majstoru!  :) Ne mogu niti zamisliti koliko je truda i znanja uloženo u izgradnju modela. Avion izgleda jednako dobro kao i današnji modeli izrađeni suvremenom tehnologijom koji nisu sigurno tako kvalitetno napravljeni kao ovaj. Sigurno je pravi užitak upravljati njime.

Pozdrav!
Zlatko
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35


Odg: Cessna 1:3

Reply #3
Kapa dolje gospodinu, takav rad se rijetko viđa. Jednostavno nema mane.

Odg: Cessna 1:3

Reply #4
Respect, predobro
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Cessna 1:3

Reply #5
Gledao sam model uživo, izgled čista 10tka a letiiii... Kad sam čuo da je to ručni rad ostao sam bez teksta!
Majstoru svaka čast!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Cessna 1:3

Reply #6
Model je stvarno mrak.
Kažu mi danas da ga ja malo letim, ali, iskreno, ne usudim se. Ne zbog toga što nemam iskustva, nego...ono...tuđa stvar u koju je uloženo puno truda i znanja...a i para...pa ne daj bože da se nešto dogodi...ipak je to tuđe, kao i tuđa žena, uvijek se neki vrag dogodi  :( ;)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: Cessna 1:3

Reply #8
Zato prave pilote nije strah  ;) ;)

Odg: Cessna 1:3

Reply #9
pohvale majstoru koji je gradio ovu prekrasnu Cessnu, a za sve one koji vole gledati i diviti se pedantno izgrađenim modelima opet ovaj video koji uvijek nanovo oduševljava  :)

http://www.youtube.com/watch?v=m9f1ov3pdCc