Skip to main content

Topic: Iznad oblaka FPV (Read 8156 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Iznad oblaka FPV

Reply #15
Hej Bubi, kak Daglas veli to je 808 #16 kamera na krilu - nije snimka nesto ispala nazalost.

Poslikam pan pa posaljem. Kamere stoje na winch okruglom nastavku za servo jedna iznad druge. Servo se spaja na slobodni kanal prijemnika, na stanici ga vrtim s okruglim gumbom. Moze i na rudder ako je slobodan (kao na X8) pa ga vrtis palicom.

Odg: Iznad oblaka FPV

Reply #16
Da, OSDje Eagle Tree s Guardian modulom za stabilizaciju - on daje umjetni horizont

Odg: Iznad oblaka FPV

Reply #17
Svaka čast ideja za keychain na servu je super,

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Iznad oblaka FPV

Reply #18

Evo par slika pana. Gore je fpv kamera i gopro. Keychain je na krilu, ne na servu.
Bijela cjevčica je zapravo nišan da znam gdje je centar. Malo je predugačak pa upada i GoProu u kadar :)
Kutija za goli gopro je od špere, pofarbana u crveno. 

[attach=1][attach=2][attach=3]

Odg: Iznad oblaka FPV

Reply #19
Aha hvala za info! Mi smo prije dvije godine koristili Co-Pilot CPD4 http://www.revolectrix.com/cpd4_description_tab.htm
za umjetni horizont i to nikak nije radilo, pa reko da pitam sta se promjenilo u dvije  godine, jer vidim da to tebi super radi! :)

Odg: Iznad oblaka FPV

Reply #20
Koristim još i RVOSD https://vimeo.com/65500597 koji je čak i bolji od ETa - barem meni.
Ima toga na tržištu sada stvarno dovoljno, nije više egzotika.

Iznad oblaka FPV

Reply #21


Evo par slika pana. Gore je fpv kamera i gopro. Keychain je na krilu, ne na servu.
Bijela cjevčica je zapravo nišan da znam gdje je centar. Malo je predugačak pa upada i GoProu u kadar :)
Kutija za goli gopro je od špere, pofarbana u crveno. 

[attach=1][attach=2][attach=3]

Nego pito bi te nesto...

Ako stavim taj tvoj pan setup na rudder, dali će se pan vratiti u sredinu kad pustim palicu da se ona vrati u sredinu?

Cini mi se da je gopro malo previsoko gore na mountu, bojim se da ce puknut kada malo naglije sletis. Sto mislis ti o tome?

A zice ti ne dozvoljavaju da napravis 360, ili?

Odg: Iznad oblaka FPV

Reply #22


Evo par slika pana. Gore je fpv kamera i gopro. Keychain je na krilu, ne na servu.
Bijela cjevčica je zapravo nišan da znam gdje je centar. Malo je predugačak pa upada i GoProu u kadar :)
Kutija za goli gopro je od špere, pofarbana u crveno. 

[attach=1][attach=2][attach=3]

Nego pito bi te nesto...

Ako stavim taj tvoj pan setup na rudder, dali će se pan vratiti u sredinu kad pustim palicu da se ona vrati u sredinu?

Cini mi se da je gopro malo previsoko gore na mountu, bojim se da ce puknut kada malo naglije sletis. Sto mislis ti o tome?

A zice ti ne dozvoljavaju da napravis 360, ili?

Da, servo prati palicu. Za to treba imati mirnu ruku, a dobro je ako želiš kameru non stop  vrtiti lijevo desno. Neprecizno mrdanje po palici gasa će ti mrdati i kameru. Alternativa je da ga spojiš na radio prekidač sa tri pozicije - lijevo, sredina, desno i onda u letu prebacuješ.

Gopro mora biti visoko jer inače u kadar upada nos aviona. Ako ga smjestiš na neku bolju poziciju, možda ćeš ga moći staviti  niže. Neka ekipa stavlja kamere jednu pored druge ako im je to zgodnije.
Baš iz tog razloga da bude što robusnije nisam stavio i tilt, jer onda kamera visi na dva serva i stvar je ipak nestabilnija. Ako to hoćeš dobro napraviti, pan/tilt koji nosi i gopro postaje prilično težak - ili se trese i pri svakom grubljem sletanju nešto pukne.

Žica ima dosta, pan ide 360 makar mu pogled prema guzici/propu zaklanjaju leđa kabine. Vidio sam da neki sve stave iznad na krilo i ako se dobro izvede stvar opet radi, a možeš gledati iza sebe kada te lovi neki opasni zagi :)
 



Odg: Iznad oblaka FPV

Reply #25
prekrasna snimkica , šteta da ju nisi napravio samo sat vremena prije onda bi bila savršenstvo.gopro kamerica nažalost nevoli sumrak  .to i mene ubija.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''