Skip to main content

Topic: 20 km i nazad fpv - X8 (Read 9197 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

20 km i nazad fpv - X8

Dogurao sam danas do 20 km sa X8. Nakon 20,6 kn moram sam se okrenuti zbog videa, slike je bila prilično loša. Ukupno vrijeme leta 44 min, 43 km travel time, max gps brzina 97 km/h.

Lijep dan bez vjetra (konačno) i trebalo je samo 3500 mAh tamo i nazad još 2300 mAh = 5850 mAh sveukupno. Koristio sam 13500 mAH LiIon bateriju tak da je bilo štroma za duplo toliko.

Gore je moj standardni setup 1,2 GHz 800 mW Tx s SPW antenom i Lawmate Rx sa 11.5 dBi helicom - vidi se pred kraj videa.
12x6 folding prop, 70A Turnigy regler i X8 stock motor. Dragon Link v2 sa stock antenama - budući sam sjedio gotovo cijelo vrijeme i držao stanicu u krilu signal je bio super cijelo vrijeme. 

u opisu video ima link na mrak stvar od mladog benda Silente iz DU ...

X8 - 20 km fpv long range on Vimeo


[attach=1]






Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #2
svaka čast misli da je to rekord u hrvata .

Ja sam dogurao do 14 i pol km i nazad ali spremam se iči dalje.

Još jednom svaka čast. :)

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #3
 :) :) :) :)
Cestitam.
Fantastican rezultat.




Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #4
bravo, definitivno najdalji javno objavljen na ovim prostorima,  :)

nego, zašto mičeš koordinate s filma gore lijevo? (ja ne skrivam niš na filmićima, nije da smo špijuni neki :) )
mislim da je tu visina veći potencijalni 'problem' nego sama pozicija  :-\
jer se pozicija jasno vidi radi pruge nad kojom si letio. a super se vidi na mapsima...

ak je frka, maknut ću sliku,

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #5
A covjece ovo je ludnica  ;D ;D svaka cast

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #6
Hvala svima :)

@miso - kada sam prvi puta otišao 2,5 km daleko s easystarom i futabinom 2,4 stanicom bez rssia bio sam sretan ko malo dijete. I od onda me fpv ne pušta :)

@tom - maknuo sam ih zbog stranih foruma, obično se netko nađe...
Gotovo svi long range letovi su mi na toj trasi, tako da tko me zna, zna i gdje letim :)

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #7
Ma to je neka muljaza... Sta neki ljudi rade za malo slave... :p

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #8
Svaka cast majstor Boris!!!

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #9
Vjerujm da ce mi meni brzo dosadit ove kratke relacije,i trazit cu da idem dalje i  vremenski duze, ako mi bude trebo neki savjet, znam koga jos mogu pitat. Nego reci mi kakav je osječaj letit tako daleko? Jel si smiren ili napet cjelo vrijeme?

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #10
Dag, mislim da smo spremni za Plitvice. Tamo i nazad iz ZG :)

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #11
Vjerujm da ce mi meni brzo dosadit ove kratke relacije,i trazit cu da idem dalje i i vremenski duze, ako mi bude trebo neki savjet, znam koga jos mogu pitat. Nego reci mi kakav je osječaj letit tako daleko? Jel si smiren ili napet cjelo vrijeme?

Ovaj puta do tamo je bio adrenalin, ali nazad je bila pljuga jer sam imao 10.000 mAh u tanku. Inače je obrnuto, odem daleko i onda grizem nokte da li ću se vratiti jer sam tanak s batkom :)

vidi ovo na 3:20, skoro ga je baka izrezala na rezance   :-X
X8 crash landing and examination on Vimeo

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #12
što baba gleda, kao da su joj sve lađe potonile, kakvo je ovo crno storenje sletilo,  jesi skonto da neide blizu, misli da je iz svemira! :D :D :D


sta se tu desilo?  baterija?  koliko je bilo daleko od tebe?   ili si ga tu htio sletiti??

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #13
Baka ga je zamalo dokrajcila motkom.
Lp,
Alex