Skip to main content

Topic: Zagi Setup (Read 3545 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zagi Setup

Bok,htjedoh pitati,ako netko ima višak vremena pri ruci da mi ako može napiše setup za zagi-a,i također da mi da neku stanicu(do 200kn,marka nije bitna,nek bude i kineska ako treba...),bateriju punjač za tu bateriju itd.Ako netko može ofc,unaprijed hvala :)



Odg: Zagi Setup

Reply #3
Ma,ja sam lijena noobara :D


Odg: Zagi Setup

Reply #5
Evo ti i moj prijedlog, nešto sasvim jednostavno:

Napravi avion , recimo leteće krilo na pogon motorom sa propelerom gdje se propeler nebi uopće okretao?
Zapravo bi propeler bio miran, a avion bi se okretao umjesto njega ?

Neki će reči da to nije moguće jer se nebi mogao dobiti niti statički niti dinamički potisak za kretanje letjelice !
Zato bi mogli odbaciti cijelu tu letjelicu i imati samo propeler, dakle ne leteće krilo bez trupa i stabilizatora, nego samo leteći propeler ?

Heli-frikovi kažu da bi rotacija propelera zahtijevala kompenzaciju okretnog momenta kao na helikopteru, ali ja mislim da to nebi bilo potrebno jer propeler nema trup pa se nema što kompenzirati !

Osim toga bi se brzina rotacje elise mogla iskorititi za podešavanje frekvencije za RC-upravljanje, stavili bi se mali magneti na krajeve krakova elise, a to bi značilo promjenljivo (elektro)magnetsko polje pa bi se i tu uštedjelo?
I treba samo jeftina i dobra 2-kanalna stanica, jer mislim da su za ovo dovoljna 2 kanala pošto bi elisa imala 2  kraka !


D.