Skip to main content

Topic: LINKAGE vodilice (Read 2959 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

LINKAGE vodilice

Evo jedno pitanjce za znalce.


Kako mogu naći vodilice za žice od serva. One male plastične tubice fi0,8 do 1mm dužine od 300mm do 500mm. Ili jednostavno koji je stručni naziv za pronaći na NET-u.


Unaprijed HVALA!
Sve više znan a sve manje mogu



Odg: LINKAGE vodilice

Reply #3
Inače, te cijevčice sam ja vadio iz siceva od auta, nalaze se u šavu na opšavu cijelog sica.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: LINKAGE vodilice

Reply #4
Eeeeee tooo a iman i jedan sic viška. Hvala lipa.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: LINKAGE vodilice

Reply #5
Ako je bitna težina, radio (radim) sam te bužire od slamki za piće.
Po dužini škarama skinuti višak, jače zafrkati da unutarnji promjer dođe ~1mm i sa malim komadićima selotejpa fiksirati oblik. Sa par kapi vrućeg ljepila postaviti na trup.
Lagano i lijepo funkcionira sa žicama za gitaru (prije). sada sam otkrio da u željezariji ima za kupiti i čelične žice od 0,8mm (23kn za ~25-30m) puno jeftinije od git. žica.

Odg: LINKAGE vodilice

Reply #6
Ako prostor u modelu odgovara, tj. ima dosta mjesta u trupu, moguća je izrada i "starinskih" linkova.
Uzme se letvica, recimo lipa 3*3 i na krajeve se ulijepi i osigura koncem komad dobre žice, recimo 1 mm: jedan kraj se prilagodi za servo, drugi za hornu na kormilu. Lagano i trajno, ali je uvjet da ima mjesta u trupu.
Ja ponekad radim takve linkove gdje umjesto drvene letvice stavim karbonsku, sve ostalo isto, a slika kako to napravim i opisi su ovdje:
http://www.flyfreak.net/samogradnja/magnum-do-i-feel-lucky-by-king-diogen/msg159398/#msg159398

Inače, link u cjevčici (linkage vodilica) ima i jednu doista izraženu manu, a to je centriranje: obzirom da su otpori kada se kormilo kreće naprijed natrag kroz cjevčicu različitog opterećenja, javlja se izvjesna histereza oko centralnog položaja - a to ima za posljedicu loše centriranje "oko nule". Znao sam imati problema ako se cjevčica mora savijati u trupu, dakle ovo starinsko rješenje ima čak i prednosti!
Damir

Odg: LINKAGE vodilice

Reply #7
Ja sam za manje vodilice koristio  štapiće za čiščenja uha.Čak sam koristio i one duže tanje slamke od sokova ;) .Taman promjer ;D .Improvizacija 8) .


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.