Skip to main content

Topic: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA (Read 102281 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #60
hvala, nije baš traka,alu folija je naljepljena.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #61
turbo, u biti ducted fan.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #62
bravo dečki, samo naprijed...inače, ne bi bilo loše ugraditi mlaznicu na impeler suženu na kojih 82 - 85% FSA iliti promjera impelera...dakle ako ti je promjer 68 mm idealno suženje bi bilo na kojih 55 - 57 mm...tu ćeš izgubiti nešto na potisku ali ćeš dobiti dramatično na brzini što te vjerovatno i zanima...za to možeš iskoristiti obični malo tvrđi papir, tvrđu plastičnu foliju, čašu od jogurta itd....
 
lp
 
Toni

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #63
Ohooo!  :o

Toni vidiš kako se radi to radi, dečki su prešišali i tebe i mene i stanicu  :D .
Čekamo izvještaj sa probnog leta.

Denis, svaka čast samo tako, impelerski naprijed!

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #64
Opako izgleda ova tamno-plava folija ! Di ste je nabavili, koja je ?
Damir

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #65
E moj Plavi, na mlađima svijet ostaje  :)  samo neka praše, kada se naviknu na zvuk impelera hmmmmm...još ako je dobar....milina... 8) 8) 8)
 
 
lp
 
Toni  

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #66
turbo, u biti ducted fan.

Bravo!
 
Tu očito ima još tajni, Što je na aluminijskoj pločici pričvrščeno s POP zakovicom lijevo od turbine?
P,K
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #67
a pazi ovog lika  :'(
 
Queen Bee 5
 
 
lp
 
Toni

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #68
Kobac to ti je BEC (samogradnja) a pločica je hladilo.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #69
Evo danas poletio edf, čudno mi je to za letit, nema potiska pa sam teško poletio, od druge. Onda kad je krenuo ide fino, mirniji je na promjene gasa, i dost mirno leti.
Nema zvuka kad se udalji? Ovi s elisu su glasniji, a neki i brži... Neznam...
Uglavnom nakon jednog kruga kad je utriman predan je u ruke mom kumu gjuki, on naravno čita ovo pa će si sam napravit tuljac za brzinu. Hvala na brizi i u njegovo ime.
Inače nije baš plavi, više je crni aero selotep, samo je odsjaj neba u sumrak na novom pa se čini.
Jest ono bec 5A na hladilu.
Pravi skriveni projekt zagi M nije još u izradi. Pošto me očekuju na drugom forumu   moram tam nekaj predstavit

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #70
Evo danas poletio edf, čudno mi je to za letit, nema potiska pa sam teško poletio, od druge. Onda kad je krenuo ide fino, mirniji je na promjene gasa, i dost mirno leti.
Nema zvuka kad se udalji? Ovi s elisu su glasniji, a neki i brži... Neznam...
Uglavnom nakon jednog kruga kad je utriman predan je u ruke mom kumu gjuki, on naravno čita ovo pa će si sam napravit tuljac za brzinu. Hvala na brizi i u njegovo ime.
Inače nije baš plavi, više je crni aero selotep, samo je odsjaj neba u sumrak na novom pa se čini.
Jest ono bec 5A na hladilu.
Pravi skriveni projekt zagi M nije još u izradi. Pošto me očekuju na drugom forumu   moram tam nekaj predstavit

 
sam si i detektirao mogući problem..nedovoljno potiska ...inače ako imaš statičkog potiska 1:1 ili više ići će iz ruke model jednako kao i kod propova...impeleri u svakom slučaju trebaju malo da "nadođu" - kako se povečava brzina ulaza zraka rade bolje...dinamički potisak u letu je nešto manji ali tada već imaš potrebnu brzinu...
 
treba vidjeti i je li rotor balansiran što nije čest slučaj kod jeftinih turbina... tu se onda dosta gubi...
 
lp
 
Toni   

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #71
ma rotor je ok, naravno greška je bila moja, poletio sam sa 1/3 gasa tak da se nije stvorio dovoljan potisak. Težina je oko 800 gr RTF pa mu je falilo, drugi pokušaj je bio sa 2/3 gasa i tu je održao visinu i otišao pa je nakon 30 metara več imao dovoljnu brzinu za penjanje, oko 3/4 gasa su dovoljne za vertikalno penjanje.
"prednosti": mirniji let, nema vrištanja elise
"mane": nema trenutni potisak, ne okreču se ljudi za njim :D 
to je samo moje mišljenje :) 
 
 

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #72
e  sad sam vidio ovog gore, još mu samo fali da s kontrolom leta obavi dopuštenje za let i to je to,
 hebeš to nesmje u niski prelet ili naopačke na pol metra od poda, ima preveč elektronike :D

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #73
ma rotor je ok, naravno greška je bila moja, poletio sam sa 1/3 gasa tak da se nije stvorio dovoljan potisak. Težina je oko 800 gr RTF pa mu je falilo, drugi pokušaj je bio sa 2/3 gasa i tu je održao visinu i otišao pa je nakon 30 metara več imao dovoljnu brzinu za penjanje, oko 3/4 gasa su dovoljne za vertikalno penjanje.
"prednosti": mirniji let, nema vrištanja elise
"mane": nema trenutni potisak, ne okreču se ljudi za njim :D 
to je samo moje mišljenje :)

 
kada mu ugradite suženu mlaznicu okretat će se ljudi za njim ne brini.... 8) 
 
lp
 
Toni
 

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #74
Toni složi zagi impeler i idemo u akciju i ponesi  ostalu eskadrilu. 8)