Skip to main content

Topic: Odg: Zagi projekti;2m,zagi kit (Read 67722 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #15
Jako dobro  i odlično si to napravio,jedva čekam da ga vidim u zraku i kako se ponaša tj. leti ;)

Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #16
Zagi  u selotejpu


Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #18
Kako je napravljen od ostataka stiropora debljine 5cm i 6cm
još je dobro ispal

Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #19
Jel bi letvice 5X5mm ili malo deblje bile dobre kao pojačanje umjesto koroplasta?Kaj misliš o tome?Ili da se stavi  smreka  ili jela čak i lipa :-\ Hvala unaprijed.Trebam malo informacija ako krenem u sklapanje svog dvometraša Zagi-a 8) .

Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #20
Nakon ugradnje  elevona

Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #21
Majstorski 8) .Jedva čekam da vidim neki filmić ili čak uživo taj Zagi :)

Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #22
mislim da bi letvice 5x5 bile preslabe,možda  da ubaciš balzu ,ko ja koroplast 4 ili 5 x 20mm,ne znam jer baš ne radim sa balzom.
Trebal bi pitati nekog ko ima više iskustva sa balzom

Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #23
 Ugradnja   serva
  

Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #24
Ja da radim takav model stavio bi malo duže i šire elevone,ali to sam samo ja.Samo pitam? :-\

Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #25
Bumo vidli,kad kupim MG servo onda če  ići duži i širi



Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #27
Prilika da postavim pitanje svima. S čime (kako) inače fiksirate servo u stiro krilo? Naravno da se kasnije da izvaditi, a da ne moram krpat krater. Pošto i ja imam jedan slični projekt na stolu. Da sad ne radim servo tray,balsa......... htio bi da mi je servo u ravnini s površinom krila pošto HXT900 ionako ima kratke armove.

Pozz
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #28
Omotaš krep trakom(ona autolakirerska) servo,ali tako da ti je ljepljiva strana gore ili možeš samo omotat i ljepljivom stranom. Onda sa vručim ljepilom zaljepiš servo,nakon toga staviš nešto preko serva zbog estetike traka za pakiranje ili duck tape traku.Eto ukratko ;) :)   da ne  zaljepljuješ drito na servo sa vručim  ljepilom jer teško ponekad se skida to ljepilo. ;) :)

Odg: Zagi projekti;2m,

Reply #29
Bumo vidli,kad kupim MG servo onda če  ići duži i širi
Nije problem samo u elevonima, nego u tome što se na 50% raspona krila gubi aerodinamički refleksni profil - kakav i treba za leteće krilo Zagijeve konfiguracije. ovo NIJE dobro i stvarati će probleme.

Prilika da postavim pitanje svima. S čime (kako) inače fiksirate servo u stiro krilo? Naravno da se kasnije da izvaditi, a da ne moram krpat krater.
Tutorijal za montažu serva je ovdje: http://www.flyfreak.net/zagi/nurf-tj-ivor/msg124076/#msg124076

..ako ne želiš kopati kod promjene serva, onda servo omotaš u termobužir i stisneš ga toplim zrakom., Tada nije dobro lijepiti sa epoxy nego kontaktnim ljepilom koje ne otapa stiro-stirodur a to je UHU-por.  Kada servo crkne, razrežeš termobužir i vadiš ga van, čupaš tremobužir i stavljaš novi servo na isti način.

Nisam pobornik obrade serva toplim zrakom niti ljepljenja termoljepilom jer postoji mogučnost da toplina rastopi mast za zupčanike koja se razlije unutar potenciometra - tada slijede problemi sa centriranjem i kretanjem servo arm-a.

Ljepljenje foam-safe CAK-om isto nije preporučljivo pošto prodire i u sitne pukotine i može uletiti među zupćanike ili klizne ležajeve. Najgora varijanta je PU ljepilo jer ekspandira i može blokirati servo. Ja koristim epoy uz rizik da ću kasnije kod promjene morati iskopati kavernu u materijalu.
Damir