Skip to main content

Topic: Zagi 2M "jedrilica" (Read 39302 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #30
ma mooože !!!
 ;)

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #31
Ak neko zna o Zagi-ima onda  Dražen  zna ;) .Hvala "Plavi" za filmić .Veliki  Like ;) :) .

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #32
Znamo kako se flapsovi ponasaju na klasicnon krilu,a kako se ponasaju na delti?
Ko elevator


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form




Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #36
Nisi baš u pravu Ante.
Flapsovi na deltama se kombiniraju u "rudderon" ili "deceleron" u svrhu zračne kočnice (kada su podjednako otvoreni )
ili u ulozi ruddera ovisno koja strana je više otvorena.

Evo skoro klasične delta sa tim dodacima na završecima krila.

Sad, koliko je to korisno na Zagiju od 2m koji nema stajni trap već bude sljetao u travicu ??? ??? ?

http://www.youtube.com/watch?v=f6aK2yssLS0

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #37
Kod mene su to bile zračne kočnice koje se aktiviraju netom poslije dodira sa pistom.
U Čakovcu sam slučajno u zraku otvorio kočnice i model se htio rastrgat od fluttera ( greška Siniše i mene jer smo nešto isprobavali a nismo vratili defaultne postavke ).
Osim toga za tako nešto treba imati i stanicu koja će to moći pravilno upogoniti.
Po mom mišljenju na tom tvom zagiju to nije potrebno jer zagi ionako ima velik kut kod sljetanja i sam po sebi je kočnica.

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #38
Kod mene su to bile zračne kočnice koje se aktiviraju netom poslije dodira sa pistom.
U Čakovcu sam slučajno u zraku otvorio kočnice i model se htio rastrgat od fluttera ( greška Siniše i mene jer smo nešto isprobavali a nismo vratili defaultne postavke ).
Osim toga za tako nešto treba imati i stanicu koja će to moći pravilno upogoniti.
Po mom mišljenju na tom tvom zagiju to nije potrebno jer zagi ionako ima velik kut kod sljetanja i sam po sebi je kočnica.
Hvala "Plavi".Sada nakon ovoga objašnjenja neću stavljati flapsove.Thanks dečki ;) :) .

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #39
Da,u pravu si..ali ovdi niko nije spomenia zracnu kocnicu nego flaps
Ne vidin ni na tvon videu da zracna kocnica kontrira "flapsu" na krilu.
U slucaju ovog bombardera stvar funkcionira.
Postoje cak neka rjesenja na napadnoj ivici krila..bia san davno gleda pa sad ne mogu nac,neznan jel se malo podigne ili spusti.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #40
Deceleroni nemju smisla na Zagiju koji MarioMT planira složiti..
Ne znam što bi time postigao, a što se ne da postić sa klasičnim delta-mix-om..
Usporit i ustalirat zagija možeš vrlo lako.. smanjiš gas i podigneš elevator... i glavinjaš.. dok se
ne ustalira skroz..
Isprazniš 2-3 baterije i vrlo brzo stekneš osjećaj da Zagija možeš ustalirati u pravom momentu i nježno ga ulovit u ruku.. ili
ga poleći u visoku travu...

Druga stvar je Zagi od kile sa 5000mah baterijom i motorom od 900w, koji je sam po sebi cigla i kojeg je vrlo teško (ali ne i nemoguće) kontrolirano sletiti bez da ga razbiješ...

implementacija Decelerona / Duckerona kao zračne kočnice..


Drugi pristup je moguć programiranjem - da se pored klasičnih elevona u delta-mixu dodaju flapsovi,
ali na način da djeluju recimo 75% od pomaka elevona ( da ostane štofa za kontrolirati letjelicu), samo u kontra stranu..
Znači desni fleps piči kontru desnom elevonu, ali 75% njegovog pomaka i lijevi flaps lijevom elevonu..
I to sve staviti na switch..


Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #41

Ne vidin ni na tvon videu da zracna kocnica kontrira "flapsu" na krilu.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk



Nisi dobro pogledao, ima kontre ali ne na istom mistu. pogledaj aktiviranje žitih elevona i zelenih do njih.
Žuti dolje - zeleni do njih gore
Krajnji ostaju u prvobitnom položaju radi korekcije nagiba ( tri pokretne površine )

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #42
Da kod Plavog je to bilo potrebno zbog veličine i težine samog modela,a na kraju sam i ja uvidio da mi je ugradnja flapsova bespotrebna jer i ja isto rukom mogu uloviti Zagia od 1200mm sa podignutim krilcima prema gore jer ga tako kočim kod sljetanja ;) .Tako da ovaj model od 2 metra će isto biti kočen samo krilcima bez dodatnih kočnica. :)

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #43
Uskoro ide na sklapanje  :) :) .
MOTOR:neki kineski 1400KV 2212 10T
REGLER(esc) :kineski 30A BEC
PROPELER:ili 7X4 ili 7X5 APC
BATERIJA:HRB  3S 1500mAh 25C
SERVO:TowerPro MG90S metal gear

Odg: Zagi 2M "jedrilica"

Reply #44
Napokon stigao motor 1400KV-a  i TowerPro servaći sa metalnom getribom sve sa E-bay-a redovno stiglo za 2 i pol tjedna,brzi kinezi :D .Nabavio sam i drugu bateriju za ovo krilo ;) .Čekam još propelere 7X5(kineske) i onda krečem u ljepljenje krila koji je iz 4 komada :) .Ako se pitate zašto servaći sa metalnom getribom i ostale stvari?Zato jer sam dvaput slomio plastične u letu i nakon toga pad Zagi-a u krš i lom ;) .Malo slikica ,jer znam da ljudi vole gledati slike sa malo komentara uz priložene slike.Pozdrav svima koji prate zagrižene Zagi-ste kao što ih i ja pratim i poštujem,čak i one ne dobronamjerne komente ;) .Enjoy 8) .Uskoro polječemo sa 2M Zagi jedrilicom 8) mada se još  nisam pomaknuo sa prikupljanja dijelova :D .Ali eto planiram još ovaj mjesec i probni let ;) Ako?? ;D