Skip to main content

Topic: Jedrilica na navijanje  (Read 2430 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: Jedrilica na navijanje

Reply #1
Otkrili smo ubrzo Rclija i ja kako se odvijaju faze leta po mehanizmu i kad ide sletit, tajmer je 9 min.
Jedino nismo motor uspjeli okrenut, zasad je u wd40 umočen, sumnjamo na ležaj a ne možemo zakrenut.
Motor ima i kočnicu koja se pali prije nego stabilizator pali komadu za poravnati avion nakon polijetanja

Re: Jedrilica na navijanje

Reply #2
FAI F1C, penjač. Motor se gasi mislim nakon 5 sekundi rada nakon ispuštanja iz ruke na način da mehanizam otpusti gumeni balon sa gorivom koji zaguši rasplinjač. Slijedi poravnavanje i let do okidanja determalizera (nekoliko minuta, mislim da je standardni let 3 minute). Nezgodna naprava..

Re: Jedrilica na navijanje

Reply #3
Bravo, je par sekundi imaš za bacit jer brzo ide ovaj prvi "satić" a ovaj drugi polako broji.
Uglavnom bio je hit dana dok su nam kolege mehaničari pokušavali motor razradit a nemaju ključ manji od 10, i nisu vidli klip manji od 500ccm.
Mislim da je to primjer za muzej. 
Al stoput smo ga navijali.. 


Re: Jedrilica na navijanje

Reply #5
Svaka čast!   to je izgleda bio takmičarski model F1C klase. Možda je tada bio rad motora na 7 sec namješten.  danas je 4sec što je teško biti konkurentan sa nekim starijim modelom. gorivo ide 80:20 bez nitrometana.