Skip to main content

Topic: Izbor aviona (početnik) (Read 8390 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Izbor aviona (početnik)

Pozdrav! Naručio bih si s HobbyKinga avion pa me zanima koji bi bio najbolji, najstabilniji za početnika. Dvoumim se između Bixlerovih modela (1,2,3) ili Volantexa koji oni preporučuju kao trainere. Također mi je zapeo za oko Skyraider (Warbird) koji ima ugrađenu ORX stabilizaciju i dva moda beginner i advanced. Koji bi bio bolji izbor, bez ili sa ovom stabilizacijom?
Živjeli!

Re: Izbor aviona (početnik)

Reply #1
Dobar dan Bruno,
Najstabilnji za početnika koji ja poznam bi bilo Easy Glider a onda Funcub od Multiplexa. Ništa drugo ne bi preporučio.
Bixler 1.1 je slično EasyGlider
Volantex ne poznajem.
Skyraider je pre mali i pre brz za početnika.
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Re: Izbor aviona (početnik)

Reply #2
bruno61 - ja sam zagovornik "stare škole" ,pa ako još nisi nikad letio s modelom preporučam ti da kupiš elektro jedrilicu , raspona 1,6 do 2 m bez ikakvih gira,stabilizacije i sl. i naravno pomoć iskusnog modelara da svladaš osnovne vještine letenja.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Izbor aviona (početnik)

Reply #3
Dobar dan Bruno,
Najstabilnji za početnika koji ja poznam bi bilo Easy Glider a onda Funcub od Multiplexa. Ništa drugo ne bi preporučio.
Bixler 1.1 je slično EasyGlider
Volantex ne poznajem.
Skyraider je pre mali i pre brz za početnika.

Mislim da HK trenutno nema ni jedan od ta dva modela. :(
Živjeli!

Re: Izbor aviona (početnik)

Reply #4
bruno61 - ja sam zagovornik "stare škole" ,pa ako još nisi nikad letio s modelom preporučam ti da kupiš elektro jedrilicu , raspona 1,6 do 2 m bez ikakvih gira,stabilizacije i sl. i naravno pomoć iskusnog modelara da svladaš osnovne vještine letenja.
Pozdrav iz Rijeke :)
Razmislit ću o tome haha. Imam oko 20 sati leta u simulatoru, ako se to računa xD
Živjeli!

Re: Izbor aviona (početnik)

Reply #5
Najbolji trainer za početnika je TRAINSTAR od Volantexa, toplo ga preporučam svakom početniku... letio sam više tih početničkih modela, ali ovaj me je jednostavno oduševio kako je pitom, polušan i još liči na pravi avion..  a i nije skup...
Ima trup od tvrde i izdržljive plastike i može popiti dosta batina  i letiti dalje...

https://www.volantexrc.eu/volantex-rc-trainstar-plastic-unibody-durable-trainer-v747-4-kit-p-238.html
samo zemlja je granica....


Re: Izbor aviona (početnik)

Reply #7
Pogledaj AXN floater jet na HK - lagan i dovoljno velik da sastavljen stane na straznje sjedalo...u kombinaciji s 2200mah 3s (ovisno o stilu letenja imas 10-15min pa do sat vremena uz dobru termiku). U svakom slucaju - preporuka za prvi model i tranziciju sa simulatora na model.

Re: Izbor aviona (početnik)

Reply #8
I dalje mi je Volantex vrh. Plastični trup izgleda jako čvrsto, velik je, stabilan...
Živjeli!

Re: Izbor aviona (početnik)

Reply #9
Pogledaj AXN floater jet na HK - lagan i dovoljno velik da sastavljen stane na straznje sjedalo...u kombinaciji s 2200mah 3s (ovisno o stilu letenja imas 10-15min pa do sat vremena uz dobru termiku). U svakom slucaju - preporuka za prvi model i tranziciju sa simulatora na model.
Floater je super, ali nekako mi izgleda da bi Volantex mogao podnijeti vise crashova?
Živjeli!


Re: Izbor aviona (početnik)

Reply #11
Easy star, Easy glider, bixler koje god verzije. Volantexove jedrilice su malo zvrkaste za pocetnike.
Najbolje ti je naći se sa nekim iz klubova koji će te vjerujem vrlo rado proučiti. Ima i opći a na stanicama trener i student, tako barem mi podučavamo. (Easystar v1) star ali leti ko veliki.
Sve više znan a sve manje mogu


Re: Izbor aviona (početnik)

Reply #13
Easy star, Easy glider, bixler koje god verzije. Volantexove jedrilice su malo zvrkaste za pocetnike.
Najbolje ti je naći se sa nekim iz klubova koji će te vjerujem vrlo rado proučiti. Ima i opći a na stanicama trener i student, tako barem mi podučavamo. (Easystar v1) star ali leti ko veliki.
Pogledat ću koji bi od 3 Bixlera bio najbolji za mene.. Svakako je najbolje naći se s nekim iskusnim, ali za sad ne znam nikog u blizini.
Živjeli!

Re: Izbor aviona (početnik)

Reply #14
Ako si u blizini Rijeke, tu smo...
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch