Skip to main content

Topic: Slick 580 105,5" (Extreme Flight) (Read 7946 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Stigla nova zvijer u moj hangar...
Slick 580 raspona 105,5" (267cm) firme Extreme Flight....
Pa evo par fotki za početak  8)

Zvezda


Re: Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Reply #2
VAU ova karbonska konstrukcija izgleda impresivno.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Re: Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Reply #4
Nema se šta čekat....

Zvezda

Re: Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Reply #5
Rep i krila gotova...
Ostaje trup  :))

Zvezda

Re: Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Reply #6
Radi se, pripreme za izradu exhaust tunela  8)

Zvezda

Re: Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Reply #7
Radna subota  8)

Zvezda

Re: Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Reply #8
Ništa, idemo u zrak  8) 8)

Zvezda

Re: Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Reply #9
Ništa, čekamo video :D

Re: Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Reply #10
Bude bilo... znaš da ne škrtarim oko toga  ;) 8)
al za sad još malo finiširanja  ;D

Zvezda

Re: Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Reply #11
Maiden odrađen....
sad će se lakše spavat  :D :D

Zvezda


Re: Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Reply #13
Nažalost, zbog tehničke greške, Slick je nakon 25min letenja okončao svoje letenje...
Tehnička greška je ta da prilikom punog otklona na eleronima, servo ruka i link (koji spaja ruku i horn) bi se ravnali u liniju, te je prilikom hovera jedan eleron ostao zaglavljen na punom otklonu prema gore... u tom trenutku je jedan servo zaglavio drugi jer je vjerojatno koju stotinku sekunde ranije krenuo vraćat eleron u nulu i pritom gurnuo drugi servo u kontra stranu.... Ta situacija bi se izbjegla recimo da je link bio duži za nekih 3-4mm, ili da je sistem montaže serva za elerone drugačiji (recimo da su servi polegnuti u krilu)... nažalost, visina je bila mala, niti sam bio svjestan šta se dešava i zbog čega se model ponaša čudno...
Sreća u nesreći je ta što maksimalno preferiram letenje iznad terena bez ikakvih objekata te nije bilo materijalne šteta i potrebe za korištenjem osiguranja od odgovornosti (prema trećim licima).
Materijalna šteta je isključivo na avionu koji je u "totalki"
No to je hobi takve prirode, i svakim ulaganjem u taj hobi, moramo bit svjesni i spremni prihvatit tu činjenicu.
Ja sam ovu školu skupo platio, navodno učimo dok smo živi  :D
Uglavnom, valja krenut dalje, a tako sam i napravio... Nažalost Extreme Flight nije imao milosti te nisu htjeli ništa priznat, ali ljudi u RC-Dieselu su već druga priča (pozitivna) te mi ponudili dobar popust za novi avion...
Tako da, zašto onda ne iskoristit ono šta ti se pruža...
Jučer mi stigao novi Slick, identičan... Ali ovajput sam odlučio ugradit sve novo, drugi motor, Jeti CB (na što sam također dobio prihvatljiv popust)
Ovaj Slick bi morao bit još lakši zbog motora.. ciljana težina je oko 12-12.2kg sa motorom od 13HP.... Vidit ćemo  8)
Također sam u međuvremenu prihvaćen u Team od strane Blue Bird proizvođača serva, koji su mi dali odličnu ponudu na njihove serve i koji su već na putu doma  8)
Znači, stari Slick nažalost otišao, al već se kuha novi  :D

Zvezda

Re: Slick 580 105,5" (Extreme Flight)

Reply #14
Nakon riješenog ugovora, stigla roba od sponzora  8) 8)
Blue Bird servomotori BMS-41A na svim površinama i BLS-1306 za gas...

Zvezda