Skip to main content

Topic: F3K (Read 11719 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: F3K

Reply #15
ovo mi se svidja, skinuti planovi, nadam se da cu stici pored mystica da se i ovime pozabavim,  izgleda mi da je jeftina izrada sto me je prvobitno privuklo


Odg: F3K

Reply #17
ćukac na laganoj padini sa još lakšim vjetrom je čisti zen  :P, a dobar je i za razgibat se na livadi :D
A leti!?

Odg: F3K

Reply #18
Evo borba sa čukcem, ali kad se stvari poslože, zen može trajat satima:)
Ovo je prvi put sa njim na padini, par puta sam bacao Alulu sa Kfm4 profilom više manje bezuspješno. Čukca sam i uzeo jer nemam baš pravog brda u blizini tj. nema sa finom čistinom ispred da se zalaufa vjetar:), a švercat bi se rado htel pa letit bez motora:D

Prvi duži let:)

A leti!?

Re: F3K

Reply #19
Ljepo to leti.

Milos @ Galaxy S3

Odg: F3K

Reply #20
Kako je meni ovo dobro, uf :P

Odg: F3K

Reply #21
Evo borba sa čukcem, ali kad se stvari poslože, zen može trajat satima:)
Ovo je prvi put sa njim na padini, par puta sam bacao Alulu sa Kfm4 profilom više manje bezuspješno. Čukca sam i uzeo jer nemam baš pravog brda u blizini tj. nema sa finom čistinom ispred da se zalaufa vjetar:), a švercat bi se rado htel pa letit bez motora:D

Prvi duži let:)

Rekao bih da CG nije na mjestu a ako jeste mislim da bi mu dobro doslo malo Olova na Njusku,
veci V na Krilu mu ne bi smetao,

kada je Model ispravno regliran ne reaguje na udare Vjetra ovako kao tvoj,a tvoj reaguje kao kada se bijesan Konj propinje,
Model kada je ispravno regliran kod udara Vjetra mijenja naglo visinu na gore-dole dok mu Trup po uzduznoj Osi drzi horizontalan polozaj,
imas dobre reflekse prilikom upravljanja !

Odg: F3K

Reply #22
Fali olova pod krilom svakako, vjetra je bilo više nego dosta taj dan, a ovo je RTF ispod 290grama bilo. cg je bio uredu, ali nakraju tog dana kod lansiranja mi se odlomio horizontalac i skoro sve u trešču završilo , i poslje kad sam gledao snimke od početka je bio klimav tako da i tu sigurno zacimava i on malo.

Vjetar je bio više bočno nego direkt na padinu tako da sam poslje skužio recimo "spojlat" krila u vjetar, poništio mi je ova zabacivanja poprilično, i niz vjetar sam ga"flapao" i kompenzirao guranje dolje ;)
 
A i stvar je vjetra koji nema konstantu nikakvu, ova je padina duga nekih 80-a metara i prije nje je brdo kontra okrenuto tako da nema zaleta dobrog:( Recimo podno velebita u Rovanjskoj sam uspio i sa Izoflornom Alulom ostat par minuta gore, ali tamo su vjetrovi nemjerivi sa ovime šta imam tu:)

Ovo su prvi koraci bili, ove godine se planiram padinom pozabaviti puno više:)
A leti!?


Odg: F3K

Reply #24
Ne znam, nisam ni ja maher, al ovaj ga je ili tak slabo poljepil pa ga se boji hitit da se ne sklopi krilo, ili mu je prije modelarstva hobi bio balet! :D
MAK Zapad


Odg: F3K

Reply #26
ti bi garant onog versusa podrapal na prvom izbačaju  ;D

samo pazi kaj ne slomiš krilo od vortekxa na onom bijelom kaj trči oko tebe  ;)