Skip to main content

Topic: HC Grippen EDF - total mod (Read 3613 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HC Grippen EDF - total mod

evo da i ja zapocnem thread.

Uzeo sam sa HCa Grippena od 1m.
Kako me ovo Saragino letenje u krug ne zanima isao sam odmah na modifikacije.
Odmah sam iskopao rupu da stanu 4S baterije i izdubio pola trupa da mogu ugurati 3 žirca unutra.

Planiram slijedece:
- upravljivi kanardi
- vetorizirajuci potisak
- 3 žiroskopa za high AoA letenje

Prva modifikacija - kanardi
na modelu nisu pomicni, vec jednostavno se ustekaju u trup kao i krilo.
Nakon sto sam ih zalijepio odrezao sam ih na par mm od trupa.
Kroz sredinu napravio zarez ostrim skalpelom i provukao 1mm celicnu zicu.
U sredini savinuo u slovo U i provukao rucicu od serva.
Na rukicu sam sa epoksijem zalijepio zabicu na navoj i to sve skupa planiram spojiti na servo koji dodje odmah iza "pilota".
Ima taman mjesta pored servaca za rep.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: HC Grippen EDF - total mod

Reply #1
ajde još jedan edf na livadi lijepo lijepo...gledao sam saragu kako leti stabilno i pravocrtno na nož..to mi baš nije izgledalo kao letenje u krug...bit će interesantno čuti što on misli o svemu....he he

Odg: HC Grippen EDF - total mod

Reply #2
nego pod koliko stupnjeva misliš držati kanarde kod AoA i kako ćeš ih miksati s dubinom...

Odg: HC Grippen EDF - total mod

Reply #3
kakve to veze ima sa samogradnjom? :D
 
"Kroz sredinu napravio zarez ostrim skalpelom i provukao 1mm celicnu zicu."-kaze wespen.
zamislite rukuje ostrim skalpelom. :D
mozes samo sanjat moje akro figure,koje izvodim s takvom lakocom......... :D

Odg: HC Grippen EDF - total mod

Reply #4
kolko je tvornicko opterecenj po dm2,a sta mislis koliko ce biti poslije modifikacije.ne bi bilo dobro da prelazi 35g/dm2.mislim da je u tvornickoj verziji oko 26g.vodi o tome racuna.
koliki potisak ocekujes?
pozdrav.

Odg: HC Grippen EDF - total mod

Reply #5
po mom proracunu 37.5, a sad ne zajebavaj jer ja znam da je tvoja samogranja ljepeljenje naljepnica :)

Toni, trebali bi biti na -50 / 60°, bumo vidli kak ce to funkcionirati.
Spojeni su na svoj kanal i umiksani na stanici sa elevatorom.
Delta mikser je u afijonu, ne u stanici. Samo tak mogu ziroskopi raditi.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: HC Grippen EDF - total mod

Reply #7
ok...nemam iskustva s žircima al vidim da su jako korisni..sve razmišljam da si stavim jednoga na miragea za pomoć kod brisanaca...

samo nastavi i napredak poprati foto materijalom jer kod nas čini mi se takvih modova i nema...

tebi je poznat ovaj video ali nek i drugi vide kako to može izgledati nakon modifikacija...

Sapac Jas 39 with Vector Thrust Nozzel

lp

Toni 

Odg: HC Grippen EDF - total mod

Reply #8
Nakon sto sam par mjeseci petljao sa raznim kombinacijama vectorskih mlaznica danas naletim na ovo:

360 VECTOR THRUST NOZZLE SET


Two axis 360 thrust vector unit with a total range of motion of about 40 degrees. Unit is made of injection molded plastic and is a ball and socket design with a molded foam exhaust nozzle trim ring. Inlet diameter is 62mm ID and outlet diameter is 60mm ID. The unit's diameter at the largest point is 90mm and the overall length is 94mm. Comes pre-assembled with a ball linkage in place. Requires two micro servos to operate thrust vectoring (not included). Total range of motion requires approximately 28mm of pushrod travel.

16$ na Infinitiju
http://www.infinity-hobby.com/main/product_info.php?products_id=5110
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24