Skip to main content

Topic: Što se desi? (Read 4832 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Što se desi?

FM stanica PPM mod, (nije bitno ali Futaba)  , što se desi kad se izvadi kristal (kanala) , da li se gasi fm modul? , ako ne što se dešava   sa valo nosiocem i s modulacijom??

Hvala na odogovoru:: 8)

 
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Odg: Što se desi?

Reply #1
Zašto pitam ?

Ugradio sam Hassana i mislio sam staviti prekidać na crvenu žicu (mislim, nisam sad siguran u boju , na treću , nije ni signal ni gnd), to jest mislio sam prekidaćem kontrolirati koji mi modul radi , ali kad sam prekinu (dovod struje na fm modul ,nije ni As,san radio) , tako da me interesira što se desi kad se izvadi kvarc, to jest da nebi bilo ja kao imam 2.4 , a ne misleći zlo uzrokujem probleme nekom na 35 mHz.
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Odg: Što se desi?

Reply #2
Kod predajnika kontroliranih kristalom vađenjem kristala sigurno izostajee osnovni val nosioc. Mogučnost da taj sklop prooscilira bez kristala je minimalna. Problem je u tome što sklopovi pojačala snage na izlazu prerdajnika nisu predviđeni da rade bez pobude iz oscilatora. Znači nema kristala nema pobude izlazni sklop radi u režimu za koji nije dimenzioniran izlazni tranzistor se grije i na kraju pregori. U tom režimu izlazni sklop nije pod ničijom kontrolom i s njim se može dogoditi zaista svašta. Primjerice zaoscilirati na duploj frekvenciji stanica na 40MHz isijavati 80MHz i pri tom stvarati cjeli spektar isijavanja manjih snaga.

Signal kojim se modulira izlazni modul zna stvarati probleme ukoliko je istovremeno spojen na dva modula, isključeni modul ga zna preopteretiti i aktivni modul dobiva loš signal s kojim bi trebao modulirati val nosioc. Stvar se ponaša skoro normalno samo što u nekim vremenskim periodima na kratko izgubite kontrolu na modelu.


Zaključak:
Svakako isključiti napajanje izlaznog modula.
Ne se oslanjati na vađenje kristala nije sigurno za druge a opasno je za stanicu
Tvornice su predvidjele promjenu modula to bi trebalo prakticirati i u ovom slučaju
Promjena modula ne znači fizički ga izvaditi nego električki ga odvojiti.

Zadnji Diogenov post sigurno rješava problem.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO


Odg: Što se desi?

Reply #4
Ovo jer link za hakiranje moje FF7 sa ASSAN modulom, možda pomogne, naime nije prekinuta jedna žica nego dvije
http://www.eppshop.nl/phpBB3/viewtopic.php?f=24&t=74

Upravo tako napajanje i signal ili na jedan ili na drug!

Kobac, vidim da se vračaš u punoj formi: stručan, fokusiran na pitanje-problem i jedva čekam da zajedno 'zaoremo' onu padinu na Medvednici ili bilo gdje nam se prohtije letjeti!
Damir

Danas sam prvi dan bio na poslu doduše ne cjelo radno vrijem znači stvar ide na bolje ali za letenje još nisam bar još nešto kratko bar se tako nadam.

P,K
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Što se desi?

Reply #5
Kobac, vidim da se vračaš u punoj formi: stručan, fokusiran na pitanje-problem i jedva čekam da zajedno 'zaoremo' onu padinu na Medvednici ili bilo gdje nam se prohtije letjeti!
Damir

a i ja imam konačno nešto što nije easy sa žujom

padina je naša ....   
samo da se prviknem na ulogu pingvina po ovoj zimi
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Što se desi?

Reply #6
http://is.gd/2a4RM

To su uputstva po kojima sam radio i , fora mi je kad spojim oba recivera 35 i 2.4 šljaka ju oba , čak su mi padale lude ideje kako slupati dva modela u isti tren!!

Našao sam da se negdi spominje sim port ali mi se neda probavati , to jest nemam vremena!!!!!!

Drveni , na HC spominju samo napajanje , tako sam probao , ali već sam napisao da tako ne radi ni jedan  modul!!
Nisam shvati šemu prekidaća , lački radi gornja ili donja strana ??????
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Odg: Što se desi?

Reply #7
Otvori onaj link u mom postu i sve ti  je fino poslikano
Prekidač je kip dvostruki tako da u isto vrijeme prekidaš odnosno uključuješ dvije linije ne radi gornja ili donja nego lijeva ili desna
Pozz..
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Što se desi?

Reply #8
Danas imao vremena i napravio , mislim da je ovo najjednostavnija shema,,naravno ako ne zaboraviš vratiti kvarc ,, pa se čudi i čudi i čudi što opet zaje....
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""