Skip to main content

Topic: Atlantis SLOPE 2m (Read 78326 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #90
Bravo Beli, to je to dinamic slope, šteta što niste imali bolju kameru.

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #91
Čestitam, vidim da niste imali problema sa paraglajderima. Kakva je mogućnost slijetanja? :)

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #92
Nazalost sa sobom imao sam samo obican fotic, a "kvazi" snimatelj tj. supruga dobro da je uhvatila i tih par sekundi...  :-X

Kako na padinu?
Ja sam isao gore iz smjera Buzeta. Krenes u brdo prema zeljeznickoj stanici te nastavljas prema selu Slum. Kada prođes selo za nekih 500m skrene se desno na makadamski put, po kojem ima jos nesto vise od 1km.
UPOZORENJE:
Uzletiste i kamp se nalaze u privatnom vlasnistvu tako da individualno letenje NIJE moguce! Osobno to nisam uzeo dovoljno ozbiljno i nakon skoro 400 prijeđenih km skoro ostao bez mogucnosti letenja. Nakon dugotrajnih pregovora i razgovora (inace vrlo ljubazni i susretljivi domacini) na moju srecu napravili su iznimku (nemojte se tome nadati jer su gazde vrlo principijalni) te mi omogucili start i letenje na ovom fantasticnom terenu. Zbog vrlo jakog vjetra nije bilo gore niti paraglidera niti zmajara, tako da sam imao cijelu padinu samo za sebe  :-*
Znaci start je dozvoljen samo gostima kampa i to treba postivati i nebude nikakvih problema, dakle da se moze gore letjeti potrebna je rezervacija termina u kampu.
Padina omogucava letenje po svim smjerovima juznog vjetra, a modeli pogotovo kad gore puse kao ovih dana trebali bi biti dovoljno cvrsto građeni da sve skupa ne ode u tresce. 
Slijetanje:
Na lijevoj strani kampa - uzletista nalazi se plato velicine nekih 20x50m poput golf terena na koji se moze sletjeti ali zbog rotora treba biti dosta vjest. Sa Atlantisom nije bilo problema jer je model vrlo prodoran, a same kocnice su dovoljno efikasne.
Kao zanimljivost, gazda je na padini izgradio veliki bazen za kupanje i mozete samo zamisliti uzitak promatrajuci zalazak sunca brckanjem u bazenu na rubu padine ~500mn/m  :P

p.s.
Ako je netko voljan gore organizirati modelarski event, molim da me obavijesti  ;)  

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #93
Evo još nekoliko fotki sa terena...  ;)

[attachimg=1]
Pomocnica priprema model

[attachimg=2]
Start na desnoj strani uzletista

[attachimg=3]
Pogled na Buzet

[attachimg=4]
Niski prelet

[attachimg=5]
Start na lijevoj strani uzletista

[attachimg=6]
Nevjerojatno prostranstvo i okno letenja

[attachimg=7]
Jedinstveni bazen sa pogledom na unutrasnjost Istre 

[attachimg=8]
Kamp

[attachimg=9]
"Sletna staza"

[attachimg=10]
Sretan, sretniji, najsretniji :)

[attachimg=11]
Gazde&recepcija

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #94
Kolega Danilo je testirao padinu par deset metara dalje od kampa, koja nije u privatnom vlasništvu:
http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=43&t=41619&start=25#p568660

Kaže da odlično drži, kod slijetanja nema rotora ali je dosta kamenja pa treba biti precizan i "gađati" dio bez kamenja... tu je možda malo šteta plastike pa bi MPX pjena bila idealna ;)

[attachimg=1]