Skip to main content

Topic: Rc powers extra 300 problemi (Read 2646 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Rc powers extra 300 problemi

Naime ima Li ko ideju zašto meni ovaj model neće letit.AUW je 600 g. Motor 850 kv,Esc 18 A I prop 12x6.
Ja mislim da je motor prejak ali ako netko imA DRUgo objašnjenje slobodno neka piše.

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #1
Nisam ja neki stručnjak ali esc 18 A i prop 12 x 6 baš ne idu zajedno.
I koji je to motor koji sa tim esc vrti prop 12 x 6.
Za takav propeler obično ide esc 40 A i više.

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #2
Zaboravio sam tip motora ali to nije bed.Provjereno je I motor je već radio s tim propom I ESC-om.Prema proračunima motor s tim propom i 3S baterijom daje oko 1000g statickog potiska,a meni se cini da je to malo previše za taj model koji kao što sam i naveo ima svega 600g sa cijelom opremom

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #3
Uglavnom u zraku se s modelom dogadja sljedeće:Model jednostavno divlja.Kad ga držim u rukama prije nego Li ga bacim I kad dam full gas kao da se želi zarotirat I to suprotno od rotacije motora.

 

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #4
Evo I slike motora I modela

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #5
Mislim da bi za taj motor trebalo 8 x nešto ili najviše 9 x nešto.

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #6
Znači nitko nema ideju u čemu je problem

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #7
Znači nitko nema ideju u čemu je problem
Odgovor si sam već dao: " kad dam full gas kao da se želi zarotirat I to suprotno od rotacije motora."
Imaš problem sa okretnim momentom, smanji elisu kako ti je i Mile rekao, podesi težište na cca 1/3 krila i razliku kuteva krila i horiz. stab na 0 ili max 1 stupanj.
Damir

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #8
Ok. Ali ako smanjim velicinu propa pada mi potisak. Ako ga i smanjim pitanje je za koliko da ga smanjim s obzirom na karakteristike motora ?.Kad izvrtim proracun ispada mi 10x5 premalo,a 11x4 mi daje oko 960g potiska. Hoce li mi i tih 11x4 biti previse ili ne ?

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #9
Ne znam na osnovu čega i sa čime radiš proračune, ali mislim da ti tu nešto krivo radiš.

Ako taj motor koristi esc 18 A  mislim da on nema više od 150 W.

I moj ti je savjet da probaš sa propelerima koje sam prije naveo.

Za primjer ja na Cessni raspona krila 1,12 m imam motor 3536 / 400 W, 1000 KV, esc 40 A i koristim prop 10 x 4,7.

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #10
Ima točno 200w .Najme Volt x Amper =Watt.Proračune vrtim preko programa na mobu kojih takodjer na netu ima koliko hoćeš.

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #11
Koliko je teška ta tvoja Cessna ?

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #12
Zajedno sa baterijom 3S 2200 mAh  =  860 g

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #13
i kak ide u veritkalu ?

Odg: Rc powers extra 300 problemi

Reply #14
Svi moji komentari su u dobroj namjeri :)

Cessne nisu modeli za vertikalu,nemaju simetrično krilo.

Njihova krila imaju profil koji daje uzgon i zbog toga ako nju tjeraš u vertikalu ona teži ka lupingu i onda to trebaš korigirati elevatorom i to sve skupa
je nastabilno i ne izgleda baš lijepo.