Skip to main content

Topic: Moj novi Solo Pro V2 sa "njub" pilotom  (Read 31434 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj novi Solo Pro V2 sa "njub" pilotom

Nakon dosta dvoumljenja oko raznih svtari vezane uz letenje, pala je odluka da ću početi sa helićima. Stvar je iznenadila i meme ugodno, jer se žena začudo, mnogo manje bunila na heliće nego na avione hihi.
Dobro da skratim.
Prvo iskustvo: Oh helića sam imao prvo jedan krama kineski coax koji je letio dok ga nisam polupao i ostao bez djelova.
Trenutni koji imam jest mali PicoZ, preživio je torturu polomio dva repna rotorakoji su mu krhki užas. E sad bi ja nešto više, ali da je upravljiv i stabilan. Daklem više letenja, manje psovanja.  :D

Suzio sam izbor na dva tipa helića. Prvi bi bio nešto poput Blade mCX (čini mi se da se tako zove) model coaxa sa swashplateom. Drugi izbor bi bio neki od FP helića kao opće popularni Solo pro V2.

E sad, niti sam nisam siguran kojim putem poći. Glavna mi je dilema koliko je teže upravljati sa solo u odnosu na coaxe , jer mi o tome ovise i naknadni troškovi naravno. Druga stvar ako uzmem coaxa, u startu sam si ograničio mogučnosti koje mi helić sa jenom elisom može omogućiti.

Lijepo bi molio mišljenja i savjete. Uz napomenu da nemam Rc stanicu pogodnu za heliće, tako da bi paket sa  solidnom stanicom bio vjerujem izbor koji  mi se osobno sviđa.

Eto...Čekam vaša mišljenja.

Odg: Pomoć za početnika

Reply #1
Pa zar mi nitko neće pomoći?!  ???  :'(

No dobro, dok čekam odgovore, da dopišem još nešto što sam zaboravio. Pomislio sam da bi većoj nestabilnosti kod FP helija mogao doskočiti sa training padom... Što mislite?

Recimo Solo pro V2 + training pad?

Odg: Pomoć za početnika

Reply #2
Pa zar nema ovdje heli eksperata? :(

Odg: Pomoć za početnika

Reply #3
Bok Spader,

reci mi koliko novaca planiraš potrošiti? Koji simulator koristiš?

Pričekat ću odgovor pa da ti pokušam pomoći, htio bih ti samo naglasiti da ne žuriš, uživaj u malim koracima, samo jednom se prolaze osnove i tim više početak sa helijima je posebno iskustvo.

  Uzmi u obzir da nema prečica, što više, koliko truda i pažnje posvetiš učenju orijentacija i svakog manevra zasebno toliko češ kasnije više ili manje uživat sa svojim helikopterom.

  Dakle kako god okreneš, ne možeš izbjeći simulator, i to sate i sate simulatora zato nemoj niti pokušavati bez njega. Bez žurbe pedantno savladavaj manevre, od jednostavnijih sve do onih naprednijih. Ponovno, NE ŽURI :D

Na helikopteru nikada nemoj štedjeti na žiroskopu i repnom servo, za početnika i za one mahere, rep MORA biti pouzdan!!!

Uglavnom, ima vremena za sve detalje o heliju itd itd. Najprije probaj u simulatoru držati helikopter na jednom mjestu, da dobiješ feeling za simultano korištenje repa, gasa, alerona i elevatora. Kasnije se sve to počinje nadovezivati, i sve brže počinješ kužiti kako upravljati helijem.

toliko od mene za sada, Sretno :)
InnovationMatters

Odg: Pomoć za početnika

Reply #4
Trenutno AFPD ali sa klasičnim joystickom nažalost. Pretpostavljam da mi treba bolji daljinac kojeg nemam. Ovdje nažalost nema malih helića koji će završiti u mojim rukama, pa bi ih trebao potražiti po net-u.

Budžet skroman. Trenutno mogu skrpati samo za ponuđeni Solo pro v2, no idući korak sam planirao uzeti neku bolju stanicu. Uglavnom polako. Nisam se niti sjtio provjeriti jel se može kupiti onaj kontroler za simulatore.

Odg: Pomoć za početnika

Reply #5
FP100 je lagan za letiti fixed pitch, i mozes ga bindati s turnigy 9x. Cijena je prihvatljiva 28$ plus postarina.
Imao sam i solo pro ( HK ga vise ne isporucuje u HR).

Za mikrace ne treba trainnig pad, samo malo visa trava i prostor.


Odg: Pomoć za početnika

Reply #6
Taj FP100 je isto iz HK?

Imam dobru ponudu Za Solo, pa razmišljam. Svakako ću mu improvizirati i rašlje za "nedaj bože" barem u startu :)




Odg: Pomoć za početnika

Reply #10
Ima double rate, no reakcija repa mu je jako brza,
to na boljoj stanici mozes mjenjati ali ne na onoj sto dodje.

Nemoj stavljati nista dolje, otezat ce ti model, samo pustis gas i toliko su laki da im nista ne bude ako padnu u travu.

Odg: Pomoć za početnika

Reply #11
Aha, znači taj sistem i na solou i FP100 pali. To primjenjujem na piccoz također, pa sam, slomio samo jedan repni rotor do sada (i taj je bio nekako napukao).
Super.


Odg: Pomoć za početnika

Reply #13
Usput:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8992__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_2_v2_Firmware_.html

Jel ovo ta stanica za heliće?

Ta stanica je odlicna ( u odnosu na cijenu), FP100 mozes s njom kasnije,
samo moras uhvatiti da je na lageru.
Vidi
http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/turnigy-9x-info-pitanja-i-odgovori-(faq)/

Rezervne elisa dolaze uz FP100.

Odg: Pomoć za početnika

Reply #14
Nekako sam se odlučio za Solo-a, pošto imam dobru ponudu. Namjeravam kupiti danas popodne.  :D
Svakako se javim čim ga krenem isprobavati. Nadam se da neću ništa slupati...  ;D