Skip to main content

Topic: Carina VZ, dva paketa jedna carina (Read 2833 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Carina VZ, dva paketa jedna carina

Evo jucer se dogodilo da su mi stigli dva paketa od HK, razlicitog sadrzaja naruceno i poslano razlicitog datuma!
Jedan je bio ispod 160kn a drugi oko 175 kn! G carinik uzeo oba izvadka iz paypala zbrojio cifre i naplatio 105kn  + 15 kn troskova poste!
Je'l to normalno - zbrajanje vrijednosti za oba paketa razlicitog sadrzaja poslana od strane istog posiljatelja a razlicitog sastava?

????
Poooz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Carina VZ, dva paketa jedna carina

Reply #1
Nije normalno! :'(
Već sam se s njima svadil i nema koriisti i isto tak nije normalno da ti na šiping naplati PDV,na nekaj kaj ne uvoziš i platil si čajnezu ili kome već.
Robert

Carina VZ, dva paketa jedna carina

Reply #2
Jel ima smisla negdje poslati zalbu?
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Carina VZ, dva paketa jedna carina

Reply #3
Kolko ja znan NEMA jer su oni u pravu i moreš se J...T.
U cilju je pobrati što više love......
Bez obzira kaj poznam carinika kaj tam radi nisam uspel rešiti slične probleme i on je bil baš taj koji me oderal.
Robert


Odg: Carina VZ, dva paketa jedna carina

Reply #5
I ja imam neugodna iskustva sa poštanskom carinom u Vž-u.
Kao prvo lik koji unutra radi nema pojma o pojmu i drži se ko da je Bog. Ja sam narucio stanicu i prije toga izvadio dozvolu od Hakoma da bi mi isti seronja rekao da mi istu mora uzeti kod podizanja paketa jer da on nije cuo sa postoji dozvola na ime a nedaj boze da ju smijem koristiti kod uvoza jos par istih stanica. I naravno da je i PDV  na poštarinu  stisnuo.
Nadam se da ce ta komunisticka bagra podobijati otkaze kad udjemo u EU.

Odg: Carina VZ, dva paketa jedna carina

Reply #6
Nažalost neće, jer će za uvoz sa istoka biti sve po starom. Mijenja se samo za uvoz iz EU

Odg: Carina VZ, dva paketa jedna carina

Reply #7
slični slučaj imao i ja prije cca godinu i pol, isto došla 2 paketa različitih datuma kupnje (razlika između kupnje bila 2 tjedna)
onda su tražili papir od špedicije, a razgovorom s carinom u vz dobio sam objašnjenje zašto to traže: smatra se da su dva paketa istog pošiljatelja koji  istovremeno dođu na carinu "slijedne pošiljke" i za njih treba špedicija kao uvoz napraviti, no pošto većina nas to nezna, rješenje je bilo da se pošalju oba računa i oni to zbroje kao da je to jedan paket i roknu carinu i pdv + trošak poziva...
pokušaji objašnjavanja kako stvari zapravo stoje  je gubitak vremena, barem iz mog iskustva  :(


Odg: Carina VZ, dva paketa jedna carina

Reply #8
... ok, koliko vidim nema smisla negdje se zaliti!

Ubuduce cu paziti da ne dolaze dva paketa u isto vrijeme - nema druge!

pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Carina VZ, dva paketa jedna carina

Reply #9
Nije normalno! :'(
Već sam se s njima svadil i nema koriisti i isto tak nije normalno da ti na šiping naplati PDV,na nekaj kaj ne uvoziš i platil si čajnezu ili kome već.

normalno je da i na shipping naplati PDV i carinu, tako stoji u zakonu:

Propisana stopa carine obračunava se na carinsku vrijednost robe. Carinsku vrijednost robe čini njezina transakcijska vrijednost odnosno stvarno plaćena ili plativa cijena za robu koja je predmet postupka carinjenja, ali uz prilagodbu troškova iz članka 38. i 39. istog Zakona. To podrazumijeva da se svi troškovi koji su vezani uz tu robu uključuju u carinsku vrijednost, kao npr. troškovi prijevoza i osiguranja robe ( u poštanskom prometu dakle, u pravilu, troškovi poštarine).

http://www.carina.hr/Putnici/Postupak.aspx#P2
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7