Skip to main content

Topic: Precision Aerobatics Bandit (Read 14694 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #45
Eeeeee da, nakon vježbanja na njoj, kad sam uzeo svoju Extru imao sam osjećaj da letim 33% Extru :) Uf, kak mi sad fali taj avionček

Anto pitanje: - kako je riješen rudder, pull-pull s kevlarskim rovingom?
MAK Zapad


Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #47
Anto pitanje: - kako je riješen rudder, pull-pull s kevlarskim rovingom?

karbon štangicom, servo je na repu prilično blizu komande
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #48
Pogledajte šta dobar model radi sa stabilizacijom. Uostalom uvijek ju možeš na prekidač iskopčati...

フタバ・音田哲男氏の手放し!?デモフライト

Iskreno - bezveze, nije napravio ništa što se ne može bez stab.
A i osobno ne vidim nikakvog gušta, ali baš nikakvog...



Anto pitanje: - kako je riješen rudder, pull-pull s kevlarskim rovingom?

karbon štangicom, servo je na repu prilično blizu komande

E to mi se puno više sviđa, kevlar se svako malo razvuče pa dobiješ flutter na rudderu
MAK Zapad

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #49
Svakom svoje...ako netko zeli stabiliziran avion, neka ga.

Ali ipak je 3D "all about the pilot" i po meni glupo, tj. ne zelim nikakva pomagala osim svog mozga :)

vidimo se kad razbijem Edgea sutra :D

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #50
U harrieru ako se avion ljulja, teziste je previse naprijed za takav let, ili ako se leti s bocnim vjetrom, ljuljanje je neizbjezno, u vjetar se nebi smio ljuljati.
Treniraj takav let s intezivnim koristenjem rudder-a...I treba puno treninga s avionom...

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #51
Stavio KK2 pločicu i OpenAero 1.2 software. Sa stabilizacijom mnogo lakše letiti high alfa, novi software donosi i više profila koje biramo preko zasebnog kanala tako da se sada mogu u zraku prebacivati iz normalne stabilizacije na 3D,... preko svoje stanice nisam mogao odrediti brzinu flapsa - sada je i to omogućeno preko pločice


Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #52
Stvarno mi je predobar ovaj avion, imam jednu snimku leta kad sam s dečkima bio u brodu, mogu je uploadat ako želiš?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #53
Nije dobro letio bez stabilizacije? 8)

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #54
Stvarno mi je predobar ovaj avion, imam jednu snimku leta kad sam s dečkima bio u brodu, mogu je uploadat ako želiš?
Naravno - čak, dapače!
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20


Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #56
Lijepo ....lijepo  Anto , pa nije to samo zasluga KK2...biće da je tu nešto i Tvoje spretnosti   8)...Veliki pozdrav... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #57
Prije mesec dana izgori mi servo na lijevom eleronu, neki dan i na ruderu. Vidim da Votz-ova više nema u ponudi PA a i dečki na RCgroups se žale na iste. Promjenio sam oba serva na krilima a sad sam naručio još dva za repni dio. Oba izgaranja serva su prošla bez oštećenja modela, bojim se da otkazivanje serva na elevatoru neće proći bez posljedica. Umjesto Voltz-ova VTS-70MG sada su u ponudi Nexatec NXT-80-ASM

Na servu izgaraju tranzistori koji drajvaju motor...kao što se vidi na slici:
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #58
vjerojatno ih je stabilizacija malo preforsirala....