Skip to main content

Topic: Moj Quad DJI Phantom (Read 11525 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj Quad DJI Phantom

Stavim svog quada u ovu temu....

[attach=1]

- Quadcopter
   Dji Phantom  v1.2
   Dji Naza V2
   * Standardni samozatezajući propeleri 8''
   * Baterije GENS Ace 3S 2200mah
   Produžene i raširene noge

- Video/foto
   Arris 3000 sa tri osi stabilizacije
   FPV 5.8Ghz 200mw
   OSD Simple mini
   Immersion Cloverleaf antenna
   GoPro Hero 3+ Black Edition
  
- Pult
  5.8Ghz Diversity prijemnik sa Cloverleaf antenom i Helical 5 navoja
  7'' HD LCD
  Standardna Dji stanica sa tilt potencjometrom


Vrijeme leta sa ovim gore setupom je maximalno u hoveru 04,03 min


*Dolaze propele carbon-fiber vision 9043
*veće baterije 3S 3300mah
  Očekujem vrijeme leta oko 7 minuta







Slika iz videa:

[attach=2]

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #1
Lijepo si ga naturpijao, pa to je mali zen 3D :)
Pohvale  za iskrenost o vremenu leta, dosta ljudi skriva taj podatak.

pazi da ne pretjeraš s batkom jer ti onda potrošnja nije ista, pošto motori traže više A da održe dodatnu masu u zraku,
tu se radi o krivulji(slika u prilogu iz jedne druge teme), i probaš par batki da vidiš otprilike kak ti ide,
(ako nemaš batke, možeš i utege, pa vidiš koliko A cucla s nekom masom, pa lako izračunaš vrijeme leta.)


do jedne točke kada dođeš, s većom batkom bu počeo letjeti kraće nego s nekom manjom!
(amperi porastu toliko da nadmaše dobitak u većem kapacitetu)
dok se ne dođe do točke da ne može ni poletjeti jasno od težine. al to je pak drugi ekstrem :)

to je raširen setup pa vidi s čime drugi ljudi lete što dulje
jasno uzmi u obzir da netko možda leti s 5.0 batkom bez gimbala, ili s 3.0 s dvoosnim, a troosni je vjerojatno malkice i teži od toga.


Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #3
Imaš li retrakte na Phantomu s obzirom da si stavio 3 osi? Da ne smetaju u kadru.

lp
Toni

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #4
to me svi pitaju Toni. Ne, treća os je u follow modu i isključivo služi za stabilizaciju kao i ove druge osi.

kad ovaj Phantom postane X8 Phantom e onda ću razmišljati o retrakam, do tad ja sam presretan rezultatima. Imam još snimiti par kadrova a velika je kiša i nemogu u zrak tak da mogu završiti filmić.

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #5
svidja mi se phantom, ali da nije malo prevelika cijena za miltikopter, mislim ne znam ja sam totalni pocetnik..
Koliko te izaslo drug sve ovo i fpv i gimbal, znaci sve sto si potrosio na ovu masineriju.
A gledao sam negdje i video, fino snima...
sretno

 

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #6
Pozdrav evo da se i ja malko pohvalim svojom makinom.
Motori orginalni gore je gimbal g3.
Sa org elisama let traje 8min
Sad sam stavil gore od phantoma2 i sad mi let traje 10min
sa stabilizacijom video linkom i osd.
Baterija gens 2200mah.

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #7
Težina mog fantoma sa baterijom je 1274 grama i vrijeme leta na ovim standardnim propelama neide više od 4.03 min.

evo slika na dig. vagi
[attach=1]


Sve je kupljeno u kopterworx-a osim FPV-a, to sam na ebay za nekih 70$
Gopro Hero 3+ BE sam uzeo isto preko eBay iz UK

Evo slika propelera koji bi trebali stići, Mayatech 9043, namjerno sam kupio propelere gdje nema ugrađena vida za samozatezanje jer nema šanse da se orginalni savršeno balansiraju, barem ja nemogu.

[attach=2]

sljedeća tucet (cca 6 komada) baterija će biti Zippy 3300 30c, pošto imam odlična iskustva sa Zippy baterijama a i cjena je odlična.

Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #8
[attachimg=2]


Danas sam spajao MINI OSD na fantoma.. i neće da radi, Sve sam uredno spoio jer nije mi prvi put da spajam OSD na gopro i na ccd kamere, neće da radi niti na PAL niti na NTSC., provao sam i sa postavkama monitora 4:3, 16:9 tako i sa gopro al jednostavno su smetnje, OSD od goproa uredno radi i smetnje su također bio upaljen OSD od GoPro ili ne, spajao sam na svoj LCD TV i opet isti problemi.

Naša sam ovu sliku na internetu gdje tip ima isti problem.

[attachimg=1]


Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #10
Ja imam taj radi ok.


Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #12
Ja imam dva takva , slika u redu ali jedan nije pokazivao drugu voltažu, pregledao sve povećalom ali uzalud. Već sam skoro bio odustao od njega, idem provat malo pritisnuti čip i gle pojavi se druga voltaža na ekranu, a kad pustim nestane . Znači loše je čip bio zalemljen, jedina opcija je bila pećnica ili fen na vrući zrak.
Premazao sam vodiće sa tinol pastom i zagrijao fenom (cca 250 *c), normalno prije sam skinuo onaj mali dugmasti prekidač i one crne plastiče distancere.
Vratim nazad prekidač, idem provat i radi  :)

Na kraju sam ipak stavio ovoga;
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16662__HobbyKing_E_OSD.html
Jer mu se mogu kalibrirati voltaže (provao nakon kalibracije više vrsta baterija i pokazuje točno) i ne resetira timer nakon sat vremena i trpi bez problema 4s na "bat 2" portu.
 


Odg: Moj Quad DJI Phantom

Reply #14
Evo nakon testiranja let je trajao točno 05:10min... baterija je bila GENS ace 2200mah 25c, dakle cijelu minutu sam dobio s ovim propelama. baterije i motori su bili blago topli i mogu reći da sam zadovoljan! sad sljedi testiranje sa novim baterijama: Zippy Compact 2700mah 25c pa nakon toga u paraleli 2XGENS i onda 2X Zippy da vidimo šta se tu dešava!