Skip to main content

Topic: Easy star vs klonovi (Read 11097 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Easy star vs klonovi

Pozdrav svima!Trazim pocetnicki model na koji bi kasnije mogao stavit jaci motor a i da je otporan na pocetnicka slijetanja i naravno easystar je odgovor za to.Guglao sam cijene i trgovine koje su mi dostupne autom jer nemogu narucivat preko neta,nemam account ukljucen i nasao sam trgovinu modelar u sloveniji.Easy star RTF je 185 eura,sto s povratom poreza ispada 140=1200 kn cca.Imam priliku nabavit klon nesto jako slicno easy staru,izgledom je isti kao Parkfun Fusion ali druge boje i proizvodaca.Za 900 kn dobijem  RTF model sa 4-kanalnom 2,4 ghz stanicom,brushless motorom,punjacem baterija i baterijom.Znam da je to pocetna stanica i nije neka kvaliteta ali mislim da je bolja nego 35 mhz koja se dobije sa easy starom.Prednost je tog klona sto je 4-kanalni a na easy-u su samo komande na repu.Nisam letio nijedan od tih modela i nije mi problem dat 300 kn vise za easy ali moje pitanje je dali je taj easy toliko bolji od npr. Parkfun Fusiona jer ga jako hvale?Ako je po cemu?Stavit cu par linkova da si mozete usporedit.Hvala unaprijed!

Link od Fusiona:
http://www.parkfun-rc.com/html/fusion.html

Video Fusiona:
Parkfun Fusion
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)


Odg: Easy star vs klonovi

Reply #2
Nema kod Koleta Parkfun na stanju i nezna kad ce dobit.Mogu i na easy stavit kotace,to nije problem,mislim da bi mi kao pocetniku cak bilo teze sletit na kotace i to sto je na nosu motor mislim da bi samo prije strgao prop.Zapeo sam za easy ili neki klon pa me samo zanima nesto takvo.Hvala na odg.!
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Easy star vs klonovi

Reply #3
Vidio sam i degustirao te klonove Easy Stara, Parkfun, pa onaj Floater sa HC...Parkfun ima problema sa elektronikom (svi koji su ga kupili u klubu morali su mijenjati setup), Floater je loš materijal (kao i svi modeli tog proizvođača iz .cn) mekan i ljigav. Tih 185 jura minus merver za Easy-a je upravo toliko i zato dobiješ ono što se nudi, a ovi drugi... novac potrošiš a model ti je više u radioni nego li u zraku.
Damir

Odg: Easy star vs klonovi

Reply #4
Hvala na odg.To sam cekao da mi netko kaze dali valja ili nevalja.Kakav je motor na easy-u original?Jel dosta jak ili ga treba mijenjat?Jel problem ugradit dodatne servace za krila?
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Easy star vs klonovi

Reply #5
Hvala na odg.To sam cekao da mi netko kaze dali valja ili nevalja.Kakav je motor na easy-u original?Jel dosta jak ili ga treba mijenjat?Jel problem ugradit dodatne servace za krila?
Originalni motor je brushed 7,2V/400 i nije baš prejak, no na njemu se može solidno odleiti nekoliko desetaka sati i onda staviš neki jači, recimo 480 ili pređeš na brushless. Marijom je stavio unutra opaku bateriju i gadni inrunner, tešku kameru, no ipak smo uspjeli snimiti i nešto ovakvo:
Easy star over Japetic 09.08.2009


Easy je sve podnio bez problema...
Damir

Odg: Easy star vs klonovi

Reply #6
Odlican filmic!A nista onda pada izbor na easy-a.Vidit cu ovaj tjedan da odem po njega.Kako ste zadovoljni sa stock stanicom?Domet,smetnje?koliko bi kostao neki brusshles setup?
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Easy star vs klonovi

Reply #7
Imaš PP prodam ti svoj ES sa brushless setupom, eleronima , ojačanjima od karbona u trupu i krilima i baterijom !

Odg: Easy star vs klonovi

Reply #8
Vidio sam i degustirao te klonove Easy Stara, Parkfun, pa onaj Floater sa HC...Parkfun ima problema sa elektronikom (svi koji su ga kupili u klubu morali su mijenjati setup), Floater je loš materijal (kao i svi modeli tog proizvođača iz .cn) mekan i ljigav. Tih 185 jura minus merver za Easy-a je upravo toliko i zato dobiješ ono što se nudi, a ovi drugi... novac potrošiš a model ti je više u radioni nego li u zraku.
Damir


Dali je poblem kod Parkfun-a u stanici ili motoru?
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)


Odg: Easy star vs klonovi

Reply #10
To bi zamijenio brzo nakon kupovine.Vidit cemo kad uzmem nesto.Dali se moze stavit jaca baterija na model bez da se mijenja regler?Koja je baterija dobra za nekih 10-15 min letenja i dali se dobije nesto na snazi motora samo promjenom baterije?
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Easy star vs klonovi

Reply #11
Ufff, Alen, puno pitanja...ako si iz ZGB, dođi na Kanal u vrijeme dogovorenog letenja, pa ćemo ti sve pokazati i odgovoriti na pitanja, informiraj se o terminu ovdje:
http://krila-kanala.hobby-site.com/
Damir

Odg: Easy star vs klonovi

Reply #12
donesem ja svoj easy

xe xe
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


Odg: Easy star vs klonovi

Reply #14
doso bi i ja.mogu u stiklama. :)