Skip to main content

Topic: PA Addiction - napokon! (Read 44191 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

PA Addiction - napokon!

Nakon godinu dana cviljenja i slinjenja po drvenjacima napokon došao trenutak da i ja probam! :)
Odluka je pala na mali Addiction od Precision Aerobaticsa nakon što je cura obećala kupiti vijun ako naučim 10 meni najtežih trikova u zadanom roku.

Ovu temu sam otvorio jer znam da tu ima par ljudi koji znaju što je 3D i kako avion treba biti složen za isti, pa da malo razglabamo o mogućim setupima.
Imam vremena dobro razmisliti i odabrati setup (originalni setup je neopravdano preskup).

RTF bi trebao biti oko 750 grama (možda malo više jer idem na 2200 batke - lakše Zippy compact)

Renato, Saša, di ste :)

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #1
Predvidjeni motor Thrust20 je po kineskoj nomenklaturi 3830 (nešto) i nečeš naći dobru zamjenu. Osim toga možda je 15€ skuplji - ne isplati se tražiti nešto slično. ESC uzmeš neki 30A - kineski za 15$ (YEP30)
Serva odgovaraju Corona 929DG MG. I to je najjeftiniji setup koji radi OK.
Zippy compact je bar 30 g prelagan. Svi PA modeli računaju na težinu baterije od oko 190g. Nažalost nema puno mjesta za pomicanje baterije (predvidjeno mjesto). Malo olova na motorboxu to rješi.

Super model i drago mi je da si se odlučio. Jedini EU dućan sa stalnom PA ponudom trenutno ne radi zbog bolesti vlasnika - još cca 3 tjedna.

Btw originalni setup ima korektnu cijenu za ono što nudi.

Osim toga - što se dešava ako ne naučiš manevre u zadanom roku - vračaš curi pare ili si rob do kraja života :) :) :)
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #2
Odlican tekst kao i uvijek :)

Gdje u EU mogu kupiti taj motor, znas mozda? Citao sam i ja da je stvarno efikasan i lagan. Kolika mu je uopce cijena?

YEP uzimam sa HK ovih dana, bit ce vise nego odlican.
Sto mislis jel ima smisla ic sa malo brzim i preciznijim servacima? Nije da se razbacujem, ali kad je vec tako brutalan mozda zasluzuje i brutalan setup?

Batke sam vidio voze stvarno svakakve, predlazu 1800mAh (njihove naravno). Zato sam se i odlucio na Compactice, 2200mAh a lakse od nekog HK prosjeka 20 grama. Znaci da ga bas ne odnese vjetar a da ne bu ni pretezak (ne mislim dodavati olova ni pod koju cijenu) :)

Hvala na konstruktivnom odgovoru!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #3
I da, da ne editiram sad s moba: Sasa me "upozorio" na vrijeme na popust u DMT-u: ljubicasti Addiction je 140€ umjesto klasicnih 170. Ne smijem propustit :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #4
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #5
Po dimenzijama i snagi odovoarali bi ovi servaci:

Graupner

http://www.d-m-t.at/onlineshop/graupner-sj/servo_graupner_des_476_bb_dap/75-8043#.Uw0VBp01iM8
http://www.d-m-t.at/onlineshop/graupner-sj/servo_graupner_des_477_bb_dap/75-8044#.Uw0Vrp01iM8

Hitec

http://www.d-m-t.at/onlineshop/hitec/servo_hitec_hs-5056_mg_digital/23-15435#.Uw0WLJ01iM9
http://www.d-m-t.at/onlineshop/hitec/servo_hitec_hs-5065_mg_digital/23-15436#.Uw0WdJ01iM8

Osobno preferiram brze servace ali oni pate od nedostatka snage. To mozes vidjeti i iz navedenih primjera. Naravno, ima servoa koji mogu oboje ali je onda cijena drugi problem.

Kvragu,  jos ces i mene dovesti u napast sa "Ovisnikom" :)

LP,
      Sasa

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #6
 :D

Pa sam si rekao "ovisnik" je najbolji flight simulator.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #7
Sasaaa!!!
Daj uzmi i ti jednog covjece pa vristat cemo od smijeha na livadi!
Moze i park toliko je mali avion :)

Coljo! Daj i ti jednog a :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #8
Bas sam ga letio malo prije na simulatoru!




Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #11
Je!

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #12
O jebemti, ovi servaci su skupi svi a ne daju nikaj posebno (osim ak Turnigy laze sa podacima) :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #13
Ne laze!

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #14
Si meril :P

Nego jel znas jel ovaj moj receiver drzi 6V? Ako da isao bi na BEC da malo ubrzan servace mozda.


Sent from my iPhone using Tapatalk